sestdiena, 2. jūlijs, 2022Vārda diena: Halina, Ilvars, Lauma
crest1 crest2

Skolēnu skatuves runas priekšnesumu videokonkurss Krāslavas novadā

Pievienots: 14.04.2022

Spraigi, krāsaini, ar video iesūtīšanu, to skatīšanu un pārskatīšanu, vērtēšanas komisijas pārstāvju diskusijām un no tā izrietošiem secinājumiem, punktu skaitīšanu un diplomu parakstīšanu, kā arī balvu gādāšanu adresātiem noslēdzās konkursa 1. kārta.  Tajā piedalījās 24 skolēnu 48 videopriekšnesumi no novada 7 vispārizglītojošām skolām (Ezernieku vidusskolas, Indras pamatskolas, Krāslavas ģimnāzijas, Andrupenes pamatskolas, Dagdas vidusskola, Aleksandrovas pamatskolas un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas).

Skolēnu skatuves runas priekšnesums videokonkursā tematiski bija jāsaista ar skolēna spēju autora vārdiem paust izpratni, prieku, izbrīnu, redzējumu par sev un šim laikam aktuālām tēmām. Piedaloties šajā konkursā, tiek attīstītas bērnu un jauniešu skatuves runas kultūras un aktiermeistarības prasmes, novērtētas dalībnieku skatuves runas iemaņas, sekmēta bērnu un jauniešu interese par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un motivēta viņu darbība skatuves runas interešu pulciņos un skolu teātros.

Vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Māris Susejs - multimākslinieks, pasākumu vadītājs, Jeļena Vorošilova - teātra pulciņa vadītāja, metodiskā materiāla „Teātra pulciņš pirmskolā un sākumskolā” autore un Voldemārs Varslavāns - Krāslavas KN amatierteātra „Smalkais stils” režisors,  atbilstoši nolikumam vērtēja: domas atklāsmi, spilgtu priekšstatu gleznu esamību un atklāsmi klausītājam, kontaktu ar klausītāju, dikciju un artikulāciju, repertuāra atbilstību runātājam, tā individualitāti. Dalībnieki saņēma I, II, III pakāpes diplomus.

I pakāpes diplomus saņēma 7 skolēni, II pakāpes diplomus - 11 skolēni, pārējie - III pakāpes diplomus.

Videopriekšnesumu konkursa 2. kārtai izvirzīti Rēzijas Beinarovičas, Katrīnas Kuzņecovas (Dagdas vidusskola), Kārļa Stepiņa, Līgas Jakoveles, Emīla Grišāna (Krāslavas ģimnāzija), Antona Terehova, Milanas Milaševičas (Krāslavas Varavīksnes vidusskola) videopriekšnesumi, kurus vērtēs Valsts izglītības un satura centra izveidota vērtēšanas komisija, rezultāti būs zināmi maija vidū.

Sanita Kumpiņa,
Krāslavas BJC metodiķe
Autores fotoJauna aptauja

Jūlijs - 2022
P O T C P S S
 
01
03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde