piektdiena, 2. jūnijs, 2023Vārda diena: Emma, Lība
crest1 crest2

Vieglums un neatkarība saskarsmē

Pievienots: 06.03.2023

Laiks ir nepielūdzams. Paaudzes mainās, un katra diena tiek ierakstīta vēstures grāmatā. Pastāstīsim par vienu dienu no Indras vēstures.

Mūsu pierobežas pašvaldība ir daudznacionāla. Jau kopš seniem laikiem te dzīvoja un sazinājās cilvēki, kas runāja dažādās valodās. Katrai tautai ir savas īpatnības, tradīcijas, kultūra un sava dzimtā valoda - ievērojama, neaptverama, dzīva. Dzimtās valodas zināšanas ir lepnums un atbildība savu senču un nākamo paaudžu priekšā.

Valoda ir saziņas līdzeklis, ar kura palīdzību cilvēki pauž savas jūtas un domas. Daudzējādā ziņā ar valodas palīdzību veidojas vienota un vienlīdzīga sabiedrība. Tāpēc ir tik svarīgi zināt un cienīt tās valsts valodu, kurā dzīvojat! Tieši valsts valoda var novērst pārpratumus un haosu „daudzbalsīgā” sabiedrībā, saliedēt un veidot vienotu nāciju.

Pēc UNESCO iniciatīvas ik gadu 21. februārī visa pasaule godina dažādas valodas un kultūras, atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu.

25. februārī Indras Kultūras namā tika organizēts svētku koncerts. Mūsu novada skaistumu, bagātību un daudzbalsību prezentēja vairāki kolektīvi:

„Noktirne” (vadītāja Rita Andrejeva, Krāslavas Kultūras nams),

„Akolica” (vadītāja Karina Beikule, Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica”),

„Viktorija” (vadītāja Tatjana Raciņa, Robežnieku Tautas nams),

Balbinovas pagasta koris (vadītāja Ruta Andrukoviča, Indra),

„Labvakar” (vadītāja Ilona Kangizere, Indras Kultūras nams),

„Foļvarka” (vadītāja Ruta Andrukoviča, Indras Kultūras nams).

Pasākuma noslēgumā koncerta dalībnieki un skatītāji draudzīgi nodziedāja latviešu tautasdziesmu „Bēdu, manu lielu bēdu”.

„VUORDINEICA” (mācāmies runāt latgaliski!) – tas ir jauns Indras Kultūras nama piedāvājums un vēl viena iespēja kļūt daudzpusīgākiem un brīvākiem. Labas savas dzimtās valodas vai citu valodu zināšanas nodrošina vieglumu un neatkarību saskarsmē!

Andžela Kuzminska,
Indras KN vadītāja


Jauna aptauja

Jūnijs - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde