svētdiena, 4. decembris, 2022Vārda diena: Baiba, Barba, Barbara
crest1 crest2

Dienas nometne pusaudžiem „Kustība! Prieks! Veselība!”

Pievienots: 25.08.2022

Augustā startēja arī trešā bērnu nometne turpat, Sauleskalna ielā 9, Krāslavā. Tā arī bija organizēta ESF projekta Nr 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros. Atskatoties pagātnē, kad nometne jau ir noslēgta, varam secināt, ka pusaudži bija lieliski - gan aktīvi, gan darboties griboši, gan inteliģenti, gan gudri, gan pacietīgi, gan draudzīgi, gan radoši utt. Viņi spēj iztikt bez telefona, noiet līdz 10 km dienā, viņi labprāt spēlē gan kustību, gan citas spēles, viņiem ir izcilas iztēles un radošas spējas, viņi tāpat kā citi ir zinātkāri un pilni enerģijas, viņi prot gan konstruēt, gan domāt, gan runāt un ir pierādīts – pat prot sevi kontrolēt. Droši vien tas viss ir iespējams tikai tad, kad pieaugušie pret pusaudžiem izturas tieši tāpat - spēj saprast, pieņemt, uzmundrināt, ierosināt, pajokoties, būt atvērtiem un cienīt cits citu, kā arī radoši un aizrautīgi organizēt savu darbu.

Tieši tāpēc šoreiz mums bija ne tik vienkāršs uzdevums – izveidot programmu atbilstoši projekta mērķiem, bet lai tā būtu pieņemama un interesanta pusaudžu vecumam, piepildīt to ar saturu, kas būtu aktuāls jauniešiem, bet arī motivējošs attīstībai, mācībām un komunicēšanai. Tieši tāpēc līdztekus uzdevumam par veselīgo dzīves veidu bija stāsti par uzņēmejdarbību, par jauniem brīvā laika pavadīšanas veidiem, aizraujošas praktiskas nodarbes un radošie uzdevumi un pat filma par pusaudžu problēmām. Mums, organizatoriem, kopā ar pedagogiem šķiet, ka viss izdevās.

Katru dienu bija vairākas nodarbes, kas nevienu nevarēja atstāt vienaldzīgu. Jau pirmajā dienā, iepazīstoties un veidojot pozitīvu komunikāciju ar citiem dalībniekiem un radoši konstruējot kosmisko kuģi, jaunieši uzsāka kustību maratonu, spēlējot kustību spēles un apmeklējot Veikparku pie Persteņa ezera. Otrajā dienā arī pusaudžiem jau ne pirmo reizi bija nodarbība par medicīnu un pirmo palīdzību, un par brīnumu – visi labprāt piedalījās un darbojās, tāpat arī pie podniekiem Pauliņiem, kur jauniešus apbūra gan viņu stāstījums, gan darbnīca pilna ar podiem, gan iespēja pašiem mīcīt un padarboties ar māla pikuci. Trešajā dienā fascinējām jauniešus ar iespēju pašiem piedalīties maizes cepšanā, veidot savu kukulīti un piepildīt to ar veselīgām piedevām. Toties ceturtajā dienā jauniešiem vajadzēja aizdomāties par dzīvi, jo viņus uzņema mūsu jaunie uzņēmēji brāļi Vanagi, kuriem gribas bezgala un sirsnīgi pateikties par to, ka viņi ne tikai savā raitā darba gaitā atrada laiku parādīt jauniešiem abas darbnīcas, pārādīt, kā strādā moderni darbagaldi, bet arī atrada laiku sarunai ar pusaudžiem par to, ka arī Krāslavā var būt veiksmīgs, pelnīt pietiekoši un attīstīt savu uzņēmējdarbību.

Arī bērni tikšanos un sarunu ļoti atzinīgi novērtēja. Dienas noslēguma jaunieši vēl apmeklēja tenisa kortu, gan iepazīstoties ar nodarbību grafiku, gan izmeģinot savas prasmes šājā sportā veidā. Pēc saturīgas un piepildītas dienas, daži jaunieši uzreiz mājās gāja gulēt. Nometnes noslēgumā jaunieši apmeklēja saimniecību „Kurmīši”, pēc pusdienām cepa torti un atkal spēlēja dažādas spēles un viens otram izdomāja novēlējumus. Visu programmu pusaudži paveica nopietni nodarbojoties, priecīgi un atbildīgi. Līdz nākamajai vasarai!

Raisa Vagale, biedrība „Ģimenes atbalsta centra „Atvērtība””
Jeļenas Japiņas fotoJauna aptauja

Decembris - 2022
P O T C P S S
 
01
02 03
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
ceturtdiena, 01.12.2022

Dienas foto

  • Valsts svētku koncerts „Skaista mana tēvu zeme”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde