otrdiena, 29. novembris, 2022Vārda diena: Ignats, Virgīnija
crest1 crest2

Jaunības svētki Izvaltā (video)

Pievienots: 23.08.2022

Šo sestdien Izvaltas tautas namā tika svinēti Jaunības svētki - astoņpadsmit gadus ir sagaidījuši Baiba Batarāga, Līga Sušinska, Valērija Smiļgina un Jevgēnijs Merinovs.

Meitenes tika raksturotas kā aktīvas pašdarbnieces, kuras piedalījušās neskaitāmos koncertos, konkursos un festivālos gan mūsu valstī, gan aiz robežām. Jevgēnijs skolā izcēlās ar pieklājību, izpalīdzību un nosvērtību. Diemžēl viņš uz svētkiem ierasties nevarēja.

Jaunības svētkos viss bija ap un par sapņiem - jaunības sapņiem! Tā kā tieši jaunībā sapņi ir visskaistākie, meitenes tika aicinātas savus sapņus uzrakstīt un noglabāt īpaši šim mērķim paredzētā traukā, kas glabāsies skolas muzejā, lai pēc kāda laika satiekoties, varētu to atvērt novērtēt, vai un cik precīzi tie ir piepildījušies!

Jaunietes uzrunāja Izvaltas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stivriņš un uzdāvināja spilvenus, kas nepieciešami visbrīnišķīgāko sapņu redzēšanai. Sumināja jaunietes arī vecāki, radi, draugi un paziņas. Meitenes un viesus priecēja Lauras Lenes skanīgā balsī izpildītās dziesmas, kas ļoti iederējās šī vakara noskaņā!

Starp citu, sestdien izvaltiešiem bija divkārši svētki – notika arī pašdarbnieku balle un veiksmīgāko vasaras sezonas priekšnesumu koncerts. Pasākuma vadītāja Silvija Stivriņa stāstīja, ka pašdarbība Izvaltas pagastā šovasar sit augstu vilni. Tautas deju kolektīvi „Rudņa” un „Šaltupe” veiksmīgi startēja skatē, un kopš agra pavasara ar koncertiem nebeidz pārsteigt kaimiņu pagastus. Arī deju grupas „Alisa” meiteņu un sievu grupa ir piedalījusies dažādos novada pagastu rīkotajos pasākumos. Vīru ansamblis „Ozoli” un sieviešu ansamblis „Blāzma” nosvinēja savas 5+1 un 30+1 jubilejas ar sirsnīgiem koncertiem. Arī folkloras kolektīviem bija spraigs darba cēliens, gatavojoties un piedaloties starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” skatēs un koncertos.

Izvaltā nolemts iedibināt jaunu tradīciju, katru sezonu atzīmēt tos dalībniekus, kuri mazdrusciņ vairāk palīdzēja saviem kolektīviem un vadītājiem gan koncertos, gan mēģinājumos. Titulu „Labākais Izvaltas pašdarbnieks 2022” saņēma:

Anastasija Platace (deju grupa „Alisa”), Donāts Leikums (darbojas Izvaltas dziedošajos kolektīvos), Laimonis Rukmans, Valentīna Galdiņa, Jānis Leikums, Inese un Jāzeps Trūļi - kā visilgāk dejojošie pārstāvji no „Šaltupes”.

Aktīvākie „Rudņā” - Imants un Lāsma Dzirkaļi, Raivis Stivriņš, Reinis Leikums, Tālis Tukāns, Sarmīte Puncule-Japiņa, Madara Vineta Stivriņa un Antra Umbraško.

Atliek vien piebilst, ka pasākumu Silvijai palīdzēja vadīt māsas Karīna un Kristīne Pavļukevičas, kuras savus Pilngadības svētkus nosvinēja dienu agrāk Ūdrīšos.

Juris Roga,
autora foto
Fotogalerija


Jauna aptauja

Novembris - 2022
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18 19 20
21
22
23
24
25 26 27
28
29
30  
piektdiena, 04.11.2022
otrdiena, 22.11.2022
pirmdiena, 28.11.2022

Dienas foto

  • Valsts svētku koncerts „Skaista mana tēvu zeme”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde