piektdiena, 4. decembris, 2020Vārda diena: Baiba, Barba, Barbara
crest1 crest2

Krāslavu apmeklēja Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī

Pievienots: 18.09.2020

16. septembrī iepazīšanās vizītes ietvaros Krāslavas novada pašvaldību apmeklēja Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Jevgeņijs Koļesņikovs un konsulāta atašejs Vladislavs Balakins.

Diplomāti tikās ar novada domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku un viņa vietnieku Aleksandru Jevtušoku. Krāslavas pilsētā viesi apskatīja grāfu Plāteru pils kompleksu un apmeklēja Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju.

Krievijas Federācijas diplomāti atveda dāvanu - grāmatas krievu valodā, kas ir paredzētas Krāslavas novada Centrālajai bibliotēkai un novada skolām.

Jevgeņijs Koļesņikovs sāka pildīt dienesta pienākumus Daugavpils Ģenerālkonsulātā šī gada martā, pirms tam diplomāts daudzus gadus strādājis Ziemeļeiropā, kā arī ASV.

Krāslavā Jevgeņijs Koļesņikovs ieradās, lai iepazītos ar pašvaldības administrāciju un apliecinātu nodomu turpināt attīstīt sadarbību starp Krāslavu un tās sadraudzības pilsētām Krievijā – Volokolamsku un Kingisepu.

Prezentējot ģenerālkonsulāta darbības virzienus, Jevgeņijs Koļesņikovs uzsvēris, ka ir ļoti svarīgi attīstīt kultūras saiknes: „Pandēmijas apstākļos mēs gatavojamies nākamajiem kopīgajiem pasākumiem, vizītēm un aktivitātēm. Es plānoju nodibināt kontaktus ar Pleskavas administrāciju, lai noskaidrotu, kuri vēstures un kultūras objekti varētu ieinteresēt Latvijas iedzīvotājus.”

Ģenerālkonsuls augstu novērtēja darbu, ko veiksmīgi īstenoja pierobežas pašvaldības Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Šo kopīgo projektu realizācijas laikā tika sakārtoti vairāki infrastruktūras objekti gan Latvijā, gan Krievijā.

„Man gribētos, lai mūsu sadarbība turpinātos, jo dzīve pašizolācijā, tai skaitā tādā, kas ne vienmēr ir saistīta ar koronavīrusu, nevienam nepatīk,” teica Jevgēņijs Koļesņikovs.

Stāstot par ģenerālkonsulāta darbu, diplomāts norādīja, ka ir darbības virzieni, kurus pandēmijas apstākļi neietekmē, piemēram, tas ir darbs, kas ir veltīts karā kritušo piemiņai: „Latvijā ir ļoti daudz karavīru apbedījumu, un mēs turpinām apzināt šīs vietas un to stāvokli. Sadarbībā ar vietējām varas iestādēm, mēs cenšamies saglabāt šos pieminekļus, atrast finanšu līdzekļus, lai nodrošinātu restaurāciju. Ir diezgan daudz nezināmo karavīru kapu, tāpēc mēs veicam šo sarežģīto un ilgstošo darbu, lai noskaidrotu bojāgājušo vārdus.”

Jevgeņijs Koļesņikovs dalījās iespaidos par uzturēšanos mūsu valstī un mūsu reģionā - Latgalē: „Esmu sapratis, ka tieši tā visa man pietrūka visu mūžu. Pēdējais komandējums man bija uz Ņujorku, pirms tam strādāju Oslo un Kopenhāgenā. Skandināvijas reģions ir līdzīgs Baltijas valstīm, piemēram, klimatisko apstākļu ziņā. Maskavā es domāju tā: braucu uz Daugavpili, otro lielāko Latvijas pilsētu (tāpat kā mūsu Sanktpēterburga). Pilsēta man ļoti patika, neskatoties uz to, ka tā nemaz nav megapole. Nodzīvojot šeit pusgadu, es vienmēr atrodu kaut ko jaunu, un vairākkārt esmu piedzīvojis patīkamus pārsteigumus. Vakardienas pārsteigums – Daugavpils Kultūras pils. Tā ir mūsdienīga, lieliski aprīkota, nesen izremontēta ēka, kas atrodas ideālā stāvoklī un ir pielīdzināma labākajām Maskavas koncertzālēm.

Daugavpilī rit aktīva kultūras un sporta dzīve. Tā ir pilsēta ar bagātu vēsturi, kas ilgu laiku bija mūsu kopīgā vēsture.”

Ģenerālkonsuls atzinīgi novērtēja sadarbību starp pierobežas pašvaldībām un ģenerālkonsulātu, jo ir arī konkrēti rezultāti.

Jevgeņijs Koļesņikovs: „Latvijas valstij ir konkrētais ģeogrāfiskais stāvoklis, arī Krieviju neviens nepārvietos uz citu vietu. Tāpēc savā darbā mēs cenšamies neieciklēties uz politiskajiem aspektiem, jo mums ir daudz citu saskarsmes punktu, pamatojoties uz kuriem var attīstīt sadarbību. Ar to mēs arī nodarbojamies.”

Elvīra Škutāne, autores foto

 Jauna aptauja

Decembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde