ceturtdiena, 30. jūnijs, 2022Vārda diena: Mareks, Tālivaldis
crest1 crest2

Dodies pēc laimes uz Indru!

Pievienots: 12.04.2022

Indras pašizklaides centrs „Laimes muzejs” jauno tūrisma sezonu atklāja ar pasākumu novada rokdarbniecēm un divām jaunām izstādēm savās telpās.

Viena no tām ir fotoizstāde „Latgalietis XXI gadsimtā”. Latgales Fotogrāfu biedrības vadītājs, uzņēmējs, publicists un kultūras darbinieks Igors Pličs, sagaidot Latgales kongresa simtgadi 2017. gadā, organizēja fotogrāfiju konkursu, kurā piedalījās vairāk nekā 130 dalībnieku. Konkursa mērķis bija parādīt mūsu dzimtenes, mūsu Latvijas Latgales cilvēkus, kuri ir valsts lielākā vērtība. Labākās un interesantākās fotogrāfijas tika apkopotas un izdotas fotoalbumā „Latgalietis XXI gadsimtā”. No konkursā iesūtītajām fotogrāfijām tika atlasītas interesantākās, un tika izveidota ceļojošā izstāde, kas apceļoja vairākas Latvijas pilsētas. Izstādes bija labi apmeklētas un izpelnījās skatītāju atzinību. Laimes muzejā ir apskatāmas ne tikai fotoizstādē iekļautās fotogrāfijas, bet arī grāmata par Latgales fotogrāfiem „Latgales fotogrāfi laika ritumā XIX – XXI gadsimtā”.

Uz fotoizstādes atklāšanu Indrā bija ieradies grāmatas idejas autors un īstenotājs, fotogrāfs un uzņēmējs Igors Pličs, kurš Laimes muzejam uzdāvināja fotogrāmatu „Latgales ainava”, kurā apkopotas Latgales fotogrāfu Latgales ainavas.

Igors Pličs: „Vislielākā Dieva dāvana ir mūsu daba, kurā mēs dzīvojam, skaistā Dagdas, Krāslavas, Indras Dieva dotā zeme ar skaisto ainavu. Lai visiem turas veselība, jo veselības nekad par daudz nemēz būt, un galvenais - šo dzīvi nodzīvot kā cilvēkiem!”

Otra izstāde izvietota uz balkona, un tā ir vietējās audējas Regīnas Korovackas nozīmīgs veikums, noaužot Indras pagasta 33 apdzīvotu vietu nosaukumus, kas laika gaitā ir izmirušas, bet vēl arvien atrodamas kartē.

Uzrunājot klātesošos, Regīna uzsvēra: „Es ļoti vēlos, lai Indrā turpmāk man neko tādu nevajadzētu aust. Šos darbus noaudu, jo šīs sādžas faktiski ir izzudušas no mūsu dzīves – šo vietu iedzīvotāji nomiruši vai izbraukuši. Daļu šo nosaukumu arī es jau sāku aizmirst, un tie izzūd no manas dzīves. Man gribējās kaut kādā veidā tos iemūžināt. Ja vieni veido pieminekļus, tad man kā audējai gribējās radīt un atstāt mūsdienu pasaulē atmiņu par aizgājušajiem cilvēkiem un izzūdošajām vietām caur seno aušanas tehniku.”

Pašizklaides centra vadītāja Ilona Kangizere aicina visus interesentus apmeklēt Laimes muzeju Indrā: „Strādājam visas dienas, izņemot pirmdienu. Lūdzu viesus iepriekš sazināties pa tālruni 20266514, lai vienotos par konkrētu dienas laiku, pulksten cikos var ierasties. Starp citu, Indras amatnieki ir sarūpējuši jaunus suvenīrus muzeja apmeklētājiem - šeit var iegādāties mūsu apkārtnei tradicionālos izstrādājumus. Un neaizmirstiet, ka jauna pieredze un ceļojumi ļoti stimulē laimes hormona ražošanu. Neliedz sev laimi - ceļo!”

Juris Roga,
autora foto

FotogalerijaJauna aptauja

Jūnijs - 2022
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
22
23 24 25 26
27
28
29
30
 
ceturtdiena, 30.06.2022

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde