trešdiena, 5. oktobris, 2022Vārda diena: Amālija
crest1 crest2

Krāslava jauniešu acīm

Pievienots: 14.06.2022

Maija beigās Krāslavas Varavīksnes vidusskolā norisinājās kompetenču nedēļa, kuras laikā 8.a klases skolēnu grupa realizēja Krāslavas novada pašvaldības atbalstīto jauniešu iniciatīvu projektu „Krāslava jauniešu acīm”.

Projekta ietvaros tika izsludināts foto konkurss, kurā jaunieši tika aicināti iesūtīt savu pilsētas iecienītāko vietu fotogrāfijas ar aprakstiem, ar ko tad īpaša ir šī vieta. Pēc konkursa noslēguma no atlasītajām fotogrāfijām tika izveidotas puzles tālākajam darbam jauniešu saliedēšanai un informatīvais buklets „Krāslava jauniešu acīm” ar maršruta aprakstu. Bukletā tika iekļautas tādas vietas kā Varavīksnes vidusskolas stadions, skeitparks, Persteņa ezers, parka estrāde un dīķis, ainaviska vieta ar skatu uz tiltu pāri Daugavai, gudrais soliņš u. c. vietas. Lai prezentētu izveidoto maršrutu, tika organizēts pārgājiens, kurā piedalījās dažāda vecuma jaunieši. Pārgājiena laikā jauniešiem tika piedāvātas interesantas aktivitātes, piemēram, grafiti zīmēšana, jautājumi par pilsētu, ievērojamāko vietu mēmais šovs vai vārdu salikšana pa zilbēm. Citiem vārdiem sakot, jauniešiem nenācās garlaikoties. Pārgājiena noslēgumā jaunieši atstāja savas atsauksmes par izveidoto maršrutu. Tajās ir teikts, ka pārgājiens bija izdevies, ka varētu aiziet arī pretējā maršruta virzienā. Bija arī vērtīgs ieteikums, ka šāda pārgājiena laikā būtu lieliski organizēt arī pikniku, piemēram, pils parkā.

Šis izveidotais maršruts varētu būt interesanta ideja klases vai ģimenes pārgājienam, un katrs to var pielāgot savām interesēm. Informatīvie bukleti ir pavairoti latviešu, angļu un krievu valodā un visiem interesentiem ir pieejami pilsētas skolās un Tūrisma informācijas centrā.

Marianna Rukmane,
projekta koordinatore
Autores fotoJauna aptauja

Oktobris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04
06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

  • Keramikas un fotogrāfiju izstāde „Iesākumā bija Māls”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde