ceturtdiena, 18. aprīlis, 2024Vārda diena: Jadviga, Laura

Novada vieglatlētu starti Latvijas čempionātos

Pievienots: 23.02.2023

Par Latvijas čempionu tituliem cīņu sāka U14 un U16 vecuma grupu sportisti. 3. un 4. februārī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā pulcējās nepilni 600 vieglatlētu, kuri izpildīja Latvijas Vieglatlētikas savienības noteiktos normatīvus.

Krāslavas novada Sporta skolu pārstāvēja četri sportisti. U14 grupā Alekss Ozoliņš ar 8,45s rezultātu izcīnīja 3. vietu un ieguva čempionāta bronzas medaļu. Tāllēkšanā viņš ierindojās 14. vietā. Luīze Kromāne tāllēkšanā ar rezultātu 4,42 m ieguva 9. vietu un 60 m distancē - 15. vietu. U16 vecuma grupā Maksims Giruckis augstlēkšanā pārvarēja 1,66 m un ierindojās 6. vietā, bet tāllēkšanā 12. vietā. Mariks Ļebedevs startēja trijās disciplīnās un izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Ar 6,20 m tālu lēcienu viņš kļuva par čempionu tāllēkšanā. 60 m disciplīnā ar 7,35s personisko rezultātu viņš izcīnīja sudraba medaļu. 200 m skriešanā Mariks sasniedza savu labāko laiku 24,53s un pēc bronzas medaļas kāpa uz trešā pjedestāla pakāpiena.

5. februārī Valmierā vieglatlēti turpināja cīņu par LVS/SPORTLAND kausiem. 3. posmā startēja Evelīna Krista Sitnika. Starp 22 dalībniekiem 1500 m distancē viņa ieguva 3. vietu.

10. un 11. februārī Valmieras vieglatlētikas manēžā par Latvijas čempionu tituliem cīnījās U18 un U20 vecuma grupu sportisti. Rihards Sitniks U18 jauniešu vecuma grupā 1500 m distancē ar 4:14,85 personisko rezultātu izcīnīja 3. vietu. Arī 3000 m viņš ieguva bronzas medaļu. Anastasija Apenko 60 m barjerskriešanā ar 9,14s rezultātu ierindojās augstajā 5. vietā. Tāllēkšanā sportiste ieguva 13. vietu. Santa Ostrovska augstlēkšanā izcīnīja 8. vietu.

Par Latvijas čempionu tituliem pieaugušo konkurencē 18.-19. februarī Valmierā cīnījās Artjoms Jemejanovičs, Evelīna Krista Sitnika un Rihards Sitniks. Evelīna Krista 1500 m un 3000 m distancēs uzrādīja personiskos rezultātus un abās izcīnīja sudraba medaļas. Jāatzīmē, ka sportiste 3000 m ar rezultātu 9:51,81 pirmo reizi distanci noskrēja ātrāk par 10 minūtēm. Artjoms 60 m distancē ieguva 16. vietu, bet 200 m distancē 17. vietu. Rihards vīru konkurencē 1500 m skriešanā izcīnīja 10. vietu. 3000 m distancē viņam 9. vietā un ar rezultātu 9:16,36 statistikas rangā jauniešu grupā sportists ierindojās trešajā vietā.

Gaidīsim arī turpmāk augstus rezultātus un jaunus sasniegumus!