trešdiena, 8. decembris, 2021Vārda diena: Gunārs, Gunis, Vladimirs
crest1 crest2

Putramišķu kapsētas labiekārtošana

Pievienots: 22.09.2021

Krāslavas novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi 2021” tika iesniegts un apstiprināts mūsu mazais projekts Nr.2021–11  „Putramišķu kapsētas labiekārtošana”.

Projektu sagatavoja un realizēja nereģistrēta iedzīvotāju grupa „Kaplavieši - nevis vienatnē, bet kopā!”. Grupā apvienojās pagasta pārvaldes darbinieki, vietējie iedzīvotāji, draudzes locekļi, kuri dzīvo Kaplavā.

Visi darbi paveikti pašu spēkiem. Tika nojaukta pussabrukusī vecā nojume, kas atradās kapu centrālajā vietā. Zeme nolīdzināta un sagatavota jaunas kapličas uzstādīšanai. Kad vieta bija sagatavota, uzstādīja jaunu kapliču ar dekoratīvām sānu malām, kuras izveidotas no metāla konstrukcijām.

Paveicot celtniecības darbus, uzsākti labiekārtošanas darbi. Apkārtne tika nolīdzināta, sagatavota vieta un iestādītas dekoratīvās tūjas.

Līdz kapusvētkiem projekts jau bija īstenots, lai priesteris varētu noturēt svēto misi jaunajā kapličā. Gājiens notiek apkārt kapu teritorijai, un katrā stūrī ir izvietots pieturas punkts - kopumā četri. Katrā tiek nolikts galds ar svecēm, svētbildi, krustu un ziediem. Pēc gājiena visi atgriežas pie kapličas, kur mācītājs nosvēta bērnus un pateicas visiem, kas atnākuši. Kopumā process ilgst apmēram stundu.

Latviešu kapu kopšanas tradīcijas ir izcila kultūras vērtība. Katru gadu kapusvētkos tiek aizlūgts par katru, kas radis mūžīgo mieru kapos. Aizgājēji neizzūd, un kapu svētki ir vērtīga tradīcija, kas uztur dzīvu piemiņu un šai saulē esošajiem radiniekiem ļauj būt viņiem tuvāk. Kapu svētki nav domāti tikai lūgšanām, tā ir iespēja padomāt par savu dzīvi, par vērtībām šeit un jau tai saulē.

Arī Kaplavas pagasta draudzes darbības neatņemama sastāvdaļa ir kapu svētku dievkalpojumi Putramišķu kapsētā.

Jauna kapliča rada labu, estētisku iespaidu tiem, kuri nāk apmeklēt savu tuvinieku un radinieku apbedījuma vietas. Galvenais mērķis bija uzstādīt jaunu kapliču, lai paveiktais darbs gadiem ilgi paliktu mūsu novadniekiem un nākamajām paaudzēm, kuras arī uzņemsies tālāku apsaimniekošanu.

Alla Vilcāne,
Kaplavas pagasta bibliotēkas vadītāja,
autores fotoJauna aptauja

Decembris - 2021
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06
07
08
09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Dienas foto

  • Projekta “Practical arts” meistarklases

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde