piektdiena, 27. maijs, 2022Vārda diena: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
crest1 crest2

Viss būs labi!

Pievienots: 10.12.2021

Decembrī Krāslavas novada Veselības un sociālo pakalpojumu centra (VSPC) „Dagda” vadītāja amatā darbu uzsāka Lauris Pastars. Viņa dzimtā puse ir Preiļi, tur uzauga, nodibināja ģimeni. Kopā ar sievu Sanitu audzina četrus bērnus, ir sava saimniecība. Sociālā darbinieka kvalifikāciju un profesionālo bakalaura grādu sociālajā darbā ieguva 2004. gadā, pabeidzot studijas SIA „Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā „Attīstība””.

- Kā nokļuvāt Krāslavas novada VSPC „Dagda” vadītāja amatā?

- Par šo vakanci uzzināju Krāslavas novada tīmekļvietnē www.kraslava.lv. Sociālā sfēra man ir ļoti tuva, varu droši pateikt, ka esmu profesionāls un kompetents sociālais darbinieks un tajā pašā laikā fleksibls cilvēks. Ņemot vērā manu profesionālo pieredzi, kā arī manas stiprās puses, secināju, ka savas spējas es varu pielietot, vadot Krāslavas novada Veselības un sociālo pakalpojumu centru „Dagda”.

2021. gada pašvaldības vēlēšanās esmu ievēlēts par Preiļu novada domes deputātu, kas, pamatojoties uz spēkā esošo likumdošanu, liedz man savienot deputāta pienākumu pildīšanu ar Preiļu novada Labklājības pārvaldes direktora amatu. Līdzšinējā darba vietā, vadot Preiļu novada Labklājības pārvaldi, lielu uzmanību veltīju jaunu zināšanu un pieredzes iepludināšanā sociālā darba jomā, iestādes darba uzlabošanā, jaunāko metožu ieviešanā vadības jomā.

- Kā pagāja pirmā darba nedēļa?

- Ar iepazīšanos, prioritāšu izvirzīšanu. Kolektīvs uzņēma ļoti sirsnīgi un pretimnākoši. Katrs ir savas jomas speciālists, visu operatīvi paveic. Esmu svešs no malas, bet jūtos kā savējais. Tas man bija patīkams pārsteigums.

Aprunājos ar sociāliem aprūpētājiem un sociālo darbinieku, kādas ir problēmas, ko steidzamāk jārisina, apskatīju visas telpas, aprīkojumu. Iepazinos arī ar pansionāta iemītniekiem, viņu dzīves apstākļiem. Priekšā liels notikums – budžets, tā iesniegšana.

Bažas rada medicīnas joma, jo tā man ir svešāka. Jāizpēta kvotu sistēma, jāizdomā, kā piesaistīt jaunus speciālistus un kā noturēt esošos.

- Kādi ir nākotnes plāni?

- Darīt visu iespējamo, lai pakalpojumi, kas šobrīd pie mums tiek veidoti vai nodrošināti, būtu maksimāli kvalitatīvi, lai mēs būtu interesanti citām pašvaldībām, lai pansionāts nebūtu pustukšs, bet veidotos rinda. Uzskatu, ka jāsadarbojas ar Krāslavas slimnīcu un Preiļu slimnīcu, jo esam arī medicīnas pakalpojumu sniedzēji. Mēģināsim piesaistīt visus nepieciešamos speciālistus, lai cilvēks iespējami vairāk pakalpojumu varētu saņemt uz vietas, Dagdā. Jāpārrunā ar visiem darbiniekiem, kā bija, kā ir, ko vajadzētu. Pašlaik notiek sarunas ar Krāslavas novada sociālo dienestu par turpmāko sadarbību un plāniem. Jāizstrādā vienots modelis, kurš efektīvi strādās.

- Vai Covid-19 ietekmē pansionāta darbību?

- Pandēmija ļoti „iegriezusi”, pansionāta iemītnieki faktiski ir lieli cietēji. Tikšanās tiek organizētas, stingri ievērojot drošības pasākumus, arī kultūras pasākumi ir ierobežoti. Tas viss rada papildus stresu. Bet mūsdienās ir labi attīstījušās dažādas tehnoloģijas, daļa pansionāta iemītnieku ar saviem tuviniekiem sazinās caur videozvanu.

- Kāds būtu jūsu novēlējums?

- Mans dzīves moto – viss būs labi! Novēlu to arī citiem – viss būs labi!

- Paldies par atbildēm!

Sanita Karpoviča,
Dagdas pilsētas un pagastu apvienības
Sabiedrisko attiecību un komunikāciju nodaļas vadītāja
Autores foto


Jauna aptauja

Maijs - 2022
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23
24
25
26
28 29
30 31  

Dienas foto

  • Pasākums "Lielais plosts 2022”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde