piektdiena, 5. jūnijs, 2020Vārda diena: Igors, Ingvars, Margots
crest1 crest2

Ziņa papildināta

Pievienots: 04.03.2020

Papildinot informāciju par karstā ūdens cirkulācijas izmaksu aprēķināšanas metodiku  (rakstu var izlasīt šeit), publicējam piemēru ar maksas par cirkulāciju aprēķinu vienai dzīvojamai mājai  saskaņā ar SIA „Krāslavas nami” apstiprināto metodiku. Visās SIA „Krāslavas nami” apsaimniekojamās mājās tiek piemērota vienotā aprēķina metodika un vienots regulatora apstiprinātais tarifs. Gala cena ir atkarīga no konkrētas mājas siltumenerģijas patēriņa datiem. Dzīvojamo māju pārstāvji var vērsties SIA „Krāslavas nami”, lai saņemtu informāciju ar savas mājas datiem.
Pieņemot lēmumu par citu metodiku maksājamās daļas par siltumenerģiju noteikšanai, dzīvokļu īpašniekiem ir jāņem vērā, ka Ministru kabineta noteikumos Nr.524 „Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem” paredzētas metodikas dažādiem uzskaites variantiem:
- siltumenerģiju uzskaitot ar siltumenerģijas skaitītāju dzīvojamās mājas ievadā un skaitītāju dzīvojamās mājas apkurei patērētās siltumenerģijas uzskaitei (divi skaitītāji);
- siltumenerģiju uzskaitot ar siltumenerģijas skaitītāju dzīvojamās mājas ievadā (viens skaitītājs).
Visu Krāslavas pilsētas daudzdzīvokļu māju individuālie siltummezgli ir aprīkoti ar diviem skaitītājiem, kas nodrošina kopējā piegādāta siltumenerģijas apjoma uzskaiti un atsevišķi apkurei patērētās siltumenerģijas uzskaiti, līdz ar to norēķinu metodika tiek noteikta tieši šādam uzskaites veidam. Gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieki vēlas izvēlēties kādu no norēķinu metodikām, kas paredzētas variantam ar vienu kopējo siltumenerģijas skaitītāju, vienlaikus ir jāpieņem dzīvokļu īpašnieku lēmums par mājas apkures kontūra siltumenerģijas skaitītāja demontāžu, bet šajā gadījumā turpmāk nebūs iespējams precīzi uzmērīt atsevišķi apkurei patērētās siltumenerģijas apjomu, un tas tiks noteikts kā daļa no kopējā patēriņa. 


Jauna aptauja

Jūnijs - 2020
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.