sestdiena, 20. jūlijs, 2024Vārda diena: Ramona, Ritma
crest1 crest2

Krāslavas Bērnu un jauniešu centra vēsturi pētot… Bijušās BJC audzēknes un pašlaik BJC skolotājas Alises Samsonovičas atmiņas

Pievienots: 03.05.2024

Krāslavas Bērnu un jauniešu centra novadpētniecības pulciņš šoreiz uz sarunu aicināja bijušo BJC audzēkni Alisi Samsonoviču, kura pašlaik šajā  izglītības iestādē strādā par skolotāju. Alise  uz Bērnu un jauniešu centru atnāca 2008. gadā, būdama Krāslavas pamatskolas 1. klases skolniece, un palika šeit uz  divpadsmit gadiem kā vairāku pulciņu aktīva dalībniece. Kopš 2020. gada Krāslavas Bērnu un jauniešu centrā Alise strādā par pedagogu.

Alise atceras, ka Krāslavas BJC no septiņu gadu vecuma viņa sāka apmeklēt tautasdeju pulciņu pie skolotājas Intas Beikules, 3. klasē sāka darboties papīra plastikas pulciņā pie skolotājas Larisas Kizjalo. 2012. gadā pievienojās  sporta tūrisma pulciņam, kuru vadīja skolotājs Dzintars Patmalnieks. Alisei pa šiem divpadsmit gadiem kā bērnu un jauniešu centra audzēknei ir palikušas atmiņā vairākas sacensības,  nakts orientēšanās, dažādas nometnes un ekskursijas, deju skates, piedalīšanās Dziesmu un deju svētkos. „Kopumā ļoti daudz spilgtu atmiņu un patīkamu mirkļu,” gūta pieredze, kas ietekmēja turpmāko dzīvi, nodarbošanos izvēli.

Absolvējot Krāslavas ģimnāziju, Alise uzsāka studijas neklātienē Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijā, paralēli strādājot par skolotāju Krāslavas Bērnu un jauniešu centrā un par   2. novada nodaļas Krāslavas novada jaunsargu vienības instruktori.

Krāslavas Bērnu un jauniešu centrā viņa  vada sporta tūrisma pulciņu „SapSan”, jauniešu klubu „Filantropi”, šajā  mācību gadā  vadīja   pulciņu „Es - uzņēmējs” 1.- 4. klašu vecumposmā.

Sporta tūrisma pulciņā skolotāja Alise audzēkņiem māca vingrināties ātrumā, spēkā, izturībā, lokanībā. Viņas vadībā audzēkņi iegūst alpīnisma pamatiemaņas, mācās  organizēt tūrisma pārgājienus, piedalās  sacensībās, gūst godalgotās vietas. Divus gadus  Krāslavas novada Robežniekos notika Latvijas kausa   sacensības sporta tūrismā [1., 2. attēls], kurās piedalījās  sportisti no dažādām Latvijas  vietām. Alise šajās sacensībās guva jaunu  pieredzi kā organizatore,   galvenā tiesnese.

Skolotājas  vadītajā jauniešu klubā „Filantropi” audzēkņi gūst dzīvei noderīgas prasmes un iemaņas. Iepazīst sociālo filozofiju, improvizācijas mākslu, attīsta fantāziju, apgūst komandas saliedēšanas, līderības prasmes, prasmi izteikt savu viedokli, diskutēt, tiekas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piedalās labdarības akcijās, mācās rakstīt un īstenot projektus. Jaunieši vāca ziedojumus Turcijā 2023. gada  notikušajā zemestrīcē cietušajiem  [3. attēls]. Piedalījās Krāslavas novada pašvaldības izsludinātajā jauniešu iniciatīvu konkursā, uzrakstīja un īstenoja projektu „Darot kopā, varam mainīt!”.

Šajā mācību gadā skolotāja iesaistījās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstītā projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā”, Nr. LV-LOCALDEV-0001 un vadīja pulciņu „Es-uzņēmējs” [4. attēls] jeb 20 nodarbību ciklu sākumskolas vecuma audzēkņiem.  Pulciņa dalībniekiem bija iespēja atbilstoši savam vecuma posmam attīstīt savu finanšu pratību, uzņēmīgumu un spēju dažādu jomu idejas pārvērst darbībā, lai nākotnē varētu sasniegt savu finanšu labklājību. 

Skolotāja Alise atzīst, ka viņa gandarījumu savā pedagoģes darbā jūt tad, kad audzēkņi sasniedz savus mērķus, izmantojot viņas sniegtās zināšanas un atbalstu. Gandarījums ir par izveidojušos labu sadarbību ar BJC pedagogiem. „Katrs skolotājs ir īpašs, ar savu individuālo pedagoģisko pieeju,  līdz ar to  no katra smeļos kādu ideju un motivāciju darbam,” saka Alise.  Gandarījumu sniedz atzinība   un pateicība no vecākiem. 2023. gadā Skolotāju dienai veltītajā pasākumā Krāslavā jaunā skolotāja jau  ir saņēmusi Krāslavas novada Izglītības pārvaldes Atzinības rakstu par ieguldījumu interešu izglītības programmu īstenošanā. [5., 6. attēls]

Krāslavas BJC saimei pusapaļajā jubilejā skolotāja Alise saka: „Es novēlu jums nepārtrauktu enerģiju, pacietību un radošumu, lai jūs varētu turpināt veicināt izglītības procesu un iedvesmot nākamo paaudzi. Lai jūsu darbs būtu pilns ar gandarījumu un atzinību, jo jūsu ieguldījums ir neaprakstāms mūsu sabiedrības attīstībā. Paldies par jūsu apņēmību un dedzību!”

Sarunas noslēgumā skolotāja Alise Samsonoviča atzinās: „Šis ir mans noslēdzošais gads Krāslavas BJC kolektīvā. Gribu pateikt milzīgu paldies visiem kolēģiem, bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem. Neaizmirstami un pieredzes bagāti gadi, kurus vienmēr atcerēšos un ar smaidu uz lūpām stāstīšu saviem tuvajiem. Kā teica Kārlails: „Lai arī kā nebūtu, pieredze pieprasa visaugstāko samaksu par skološanu, bet tā arī ir vislabākais skolotājs.” Skolotājai ir jauni mērķi un priekšā jauni dzīves izaicinājumi… Lai izdodas!

Anna Bartuša,
Krāslavas Bērnu un jauniešu centra
novadpētniecības pulciņa „Novadpētnieku laboratorija” skolotāja

1., 2. attēls no portālā „Krāslavas Vēstis” 11.12.2023. publicētā Alises Samsonovičas raksta „Sacensības nav tikai par uzvaru vai zaudējumu…” (Latvijas kausa 4. posma sporta tūrisma sacensības „SapSan-2023” Krāslavas novada Robežniekos).

3. attēls no Krāslavas BJC foto materiāliem. (Jauniešu kluba „Filantropi” dalība akcijā materiālās palīdzības sniegšanā Turcijā zemestrīcē cietušajiem 2023. gada februārī.).

4. attēls no Krāslavas BJC foto materiāliem.

(Pulciņa „Es - uzņēmējs” 1.-4. klašu vecumposma noslēguma nodarbība  2023. gada decembrī.).

5., 6. attēls no portāla „Krāslavas Vēstis” - Jura Rogas raksts „Lielu izturību un profesionālu gandarījumu par padarīto darbu!” (publicēts 27.10.2023.).

 

 Jauna aptauja

Jūlijs - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
pirmdiena, 01.07.2024
trešdiena, 03.07.2024
08:30 Izstāde
otrdiena, 09.07.2024

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde