piektdiena, 28. janvāris, 2022Vārda diena: Kārlis, Spodris
crest1 crest2

Logopēdiskā interaktīvā rotaļistaba mazajiem krāslaviešiem

Pievienots: 29.10.2021

Laika posmā no 04.12.2020. līdz 31.08.2021. biedrība „Pīlādzītis klubs”, saņemot sadarbības partnera - biedrības „Krāslavas rajona partnerība” atbalstu, realizēja pēc Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” Padomes priekšsēdētājas Oksanas Matejas un iestādes logopēdes Maijas Plivčas iniciatīvas uzsākto projektu „Logopēdiskā interaktīvā rotaļistaba mazajiem krāslaviešiem”. Projekts Nr.20-03-AL33-A019.2202-000007 „Logopēdiskā interaktīvā rotaļistaba mazajiem krāslaviešiem” guva Lauku atbalsta dienesta finansējumu ar kopējo attiecināmo izmaksu summu 6804.21 EUR apmērā, t.sk. Krāslavas novada domes piešķirto līdzfinansējumu 680,42 EUR.

Atbilstoši projekta programmai logopēdiskās rotaļistabas labiekārtošanai iegādātas jaunas bērnu mēbeles, moderns aprīkojums logopēda nodarbībām ar bērniem, interaktīvs displejs „SMART Board”, bet vairāki Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” darbinieki tika apmācīti darbam ar to. Projektā iegādāts aprīkojums ļauj biedrības mērķa grupai nodrošināt iespēju darboties ar mūsdienīgām, specializētām logopēdiskām programmām. „SMART Board” displejam vēl ir baltās tāfeles funkcija, kā arī iespēja darboties ar digitālajiem rakstāmrīkiem. Bērniem tas ļaus aktīvi iesaistīties nodarbībā un caur spēli apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Displejs ir savienots ar internetu, tāpēc šīs digitālas ierīces izmantošana papildus ļaus logopēdam sniegt informāciju bērnu vecākiem arī attālināti, izmantojot viedtālruņus.

Logopēdiskā istaba ir aprīkotā arī ar smilšūdens sensoro galdu, attīstošiem materiāliem un palīgierīcēm, kas palīdz darbā ar bērniem, kuriem ir ne tikai runas un valodas traucējumi, bet arī citā veida traucējumi, piem., autiskā spektra traucējumi, uzvedības traucējumi utt.

Mūsdienās Latvijā runas un valodas traucējumu jautājums pirmsskolas vecuma bērniem ir ļoti komplicēts, tas iekļauj sevī ne tikai pareizo skaņu izrunu, bet arī skaņu uztveri, burtu pārzināšanu, darbu ar krāsām, matemātiskās un loģiskās iemaņas utt.

Pati projekta ideja ir inovatīva Krāslavas novadā, jo katram trešajam bērnam Latvijā ir nepietiekama runas un valodas attīstība. Latvijas statistika liecina, ka 30% bērniem pirmsskolā un sākumskolā ir valodas un runas traucējumi tādā pakāpē, ka bez logopēda palīdzības veiksmīgi galā netikt.

Runas un valodas traucējumu jautājumam biedrība „Pīlādzītis klubs” pievērsās pēc Krāslavas novada situācijas izpētes, atklājot logopēdu trūkumu Krāslavas novadā. Analizējot sabiedrības viedokli, problēmas bērnu dārzos, mēs secinājām, ka Krāslavas novadā ir diezgan liels bērnu skaits ar valodas traucējumiem, piemēram, šogad „Pīlādzītī” valodas traucējumi konstatēti 40% bērnu!

Tāpēc tapa šis projekts, ar mērķi izveidot profesionāli pielāgoto vidi, lai bērnudārza logopēds varētu strādāt gan ar bērniem, gan sniegt konsultācijas vecākiem un skolotājiem, gan organizēt mācības ģimenēm, kurās aug bērni.

Lai telpa būtu piemērota darbam ar bērniem, papildus Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” veica logopēdiskās interaktīvās rotaļistabas grīdas remontu uz summu 1076.00 EUR, pateicoties Krāslavas novada pašvaldības atbalstam.

Ar iestādes vecāku iniciatīvu un Krāslavas pašvaldības saņemto finansējumu projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi” logopēdiskās istabas sienām un griestiem tika veikts kosmētiskais remonts.

Telpas sakārtošanā savu darbu ieguldīja gan biedrības „Pīlādzītis klubs” aktīvisti, gan Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” darbinieki, gan aktīvie bērnu vecāki.

Pašlaik telpa ir sakārtota, skaista, estētiska un bērni ar lielu interesi tajā darbojas. Bet, lai projekts turpinātu nest patieso labumu un lai varētu aptvert maksimālo bērnu skaitu ar valodas traucējumiem, akūti nepieciešams palielināt logopēdu skaitu Krāslavas novada bērnudārzos.

Ceram, ka Krāslavas novada pašvaldība sadzirdēs šo vajadzību un tuvākajā nākotnē tiks atrasti līdzekļi, lai novada pirmsskolās varētu palielināt logopēdu likmju skaitu, kas ļaus novada bērniem operatīvāk sniegt atbalstu valodas traucējumu korekcijā.

Paldies par atbalstu projekta realizēšanā sadarbības partnerim biedrībai „Krāslavas rajona partnerība”, Krāslavas novada pašvaldībai, Lauku atbalsta dienestam.

Jeļena Vorošilova,
biedrības „Pīlādzītis klubs” valdes priekšsēdētāja,
projekta „Logopēdiskā interaktīvā rotaļistaba mazajiem krāslaviešiem” vadītāja
Foto no biedrības „Pīlādzītis klubs” arhīvaJauna aptauja

Janvāris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20
21 22 23
24
25
26
27
28
29 30
31  
pirmdiena, 10.01.2022
trešdiena, 12.01.2022

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde