otrdiena, 16. janvāris, 2018Vārda diena: Lida, Lidija
crest1 crest2

Ziņas

 • 16.01.2018

  Ir noslēdzies Krāslavas novada domes organizētais konkurss „Rotājot savas mājas, jūs rotājat mūsu pilsētu”, kura ietvaros tika noteikti objekti ar skaistāko un interesantāko Ziemassvētku noformējumu. 12. janvārī Krāslavas novada domes zālē notika noslēguma pasākums, tika apbalvoti konkursa uzvarētāji. Krāslavas iedzīvotājus, kas izrotāja savas mājas, balkonus, ēkas, uzrunāja un izteica pateicību Krāslavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Moisejs: „Te ir sapulcējušies cilvēki, kuri nav vienaldzīgi pret to, kas un kā notiek mūsu pilsētā, un tie, kas paši aktīvi rīkojas, lai mūsu pilsēta kļūtu vēl skaistāka. Krāslava skaisti sagaidīja 2018. gadu - mūsu valsts simtgades svinību gadu. Jubilejas gadā aicinām jūs ar īpašu attieksmi izturēties pret jūsu māju, pagalmu, ēku...

 • 16.01.2018

  Ik gadu Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs (TIC) rīko Krāslavas novada tūrisma uzņēmēju sanāksmi, lai izvērtētu aizvadītās sezonas laikā paveikto, dalītos gūtajā pieredzē, lai jauniem spēkiem un iecerēm iesāktu jauno sezonu. Jau tradicionāli šīs sanāksmes notiek kādā no viesu namiem. Šogad, 11. janvārī, savas durvis teju 40 kolēģiem un tūrisma nozarē strādājošajiem vēra viesu nams „Krāslava”. 2017. gadā kopējais tūristu skaits Krāslavas novadā bija aptuveni 47941 apmeklētājs, kas ir par 5 % vairāk nekā 2016. gadā. Pēc izmitināšanas iestāžu datiem, līdzīgi kā pagājušajā gadā, visvairāk ārzemnieku bija no Vācijas, Krievijas un Lietuvas. Ir palielinājies tūristu skaits no Norvēģijas, Lielbritānijas un Polijas. Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka sanāksmē prezentēja...

 • 16.01.2018

  Krāslavas novadā mazo, iedzīvotāju iniciēto, projektu konkurss „Iedzīvotāji veido savu vidi” tiek rīkots jau kopš 2009. gada – pirmajos gados ar KNHM fonda finansējumu, vēlāk – piešķirot Krāslavas novada pašvaldības budžeta finansējumu. Pa šiem gadiem ir īstenoti 155 projekti; tie ir tapuši gan pilsētā, gan katrā no 11 novada pagastiem, un ir pierādījies, ka arī ar samērā nelielu finansējumu, bet lielu vēlmi darboties, var paveikt dižus darbus. Pagājušgad tradicionālajam Krāslavas novada pašvaldības mazo projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi” noteiktajā termiņā tika iesniegtas 22 projektu idejas, tai skaitā 15 projekti no Krāslavas pilsētas, pa 2 projektiem no Izvaltas un Indras, un pa projektam no Skaistas, Piedrujas un Robežniekiem. Projektu vērtēšanas komisija augstu...

 • 15.01.2018

  No 2018. gada 7. janvāra Krāslavas gr. Plāteru v. n. poļu pamatskolas zālē var iepazīties ar pirmajam neatkarīgās Polijas valsts vadītājam Juzefam Pilsudskisim veltīto izstādi „Juzefs Pilsudskis – Polijas un Eiropas valstsvīrs”. Izstādi Latvijā organizē Polijas Republikas vēstniecība Rīgā, tā veltīta Latvijas Republikas un Polijas Republikas simtgades jubilejai. J. Pilsudskis ir viena no spilgtākajām personībām Polijas vēsturē un viens no atpazīstamākajiem poļiem pasaulē. Godinot viņa nopelnus un atzīmējot viņa dzimšanas 150. gadadienu, Polijas Republikas Seims pasludināja 2017. gadu par Juzefa Pilsudska gadu. J. Pilsudskis bija galvenais atdzimušās Polijas valsts veidotājs pēc 123 „neesamības gadiem”. Viņa nopelns bija Polijas armijas – Polijas neatkarības garanta, izveidošana. J....

 • 15.01.2018

  Ir noslēdzies portāla „kraslavasvestis.lv” izsludinātais fotokonkurss, kas bija veltīts Ziemassvētkiem un Jaungada svētkiem. Konkursam tika iesniegti 18 fotoattēli, kuros redzami svētku rotājumi. Krāslavas novada ainavu arhitekte Dzintra Skutele iesaistījās vērtēšanas procesā, un par labāko tika atzīta Ingas Pacevičas fotogrāfija. Dzintra: „Attēlā var redzēt, ka logi tika izrotāti ar lielu rūpību un iznāca ļoti skaisti.” Konkursa uzvarētājai tika pasniegta balva - sienas kalendārs „Krāslava 2018”. Paldies visiem fotokonkursa dalībniekiem, kas atsūtīja mums savas fotogrāfijas! Elvīra Škutāne

 • 15.01.2018

    Krāslavas pamatskolas 6. b klases skolniece Evija Vagale piedalījās Vislatvijas skolēnu jaunrades darbu konkursā „Ik solī, ko speru, veras debesu vārti tepat, virs Latvijas zemes”. Konkurss tika organizēts jau 11 reizi un ir veltīts dzejniekam un filozofam Robertam Mūkam, kas ir dzimis Galēnu pagastā. Tāpēc decembrī Evija tika uzaicināta uz apbalvošanas ceremoniju Galēnu pamatskolā.   Konkursam tika iesūtīti 370 radošie darbi no visas Latvijas. Tāpēc liels prieks, ka tik lielā konkurencē Evija par savu dzejoli „Latvijas zemei” 5.-7. klašu grupā ieguva 3. vietu. Bet vēl lielāks pārsteigums bija par to, ka Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija savu simpātiju balvu arī piešķīra Evijas dzejolim.      Apsveicam Eviju, lai veicas arī citos konkursos! Lolita Dzalbe, Krāslavas pamatskolas latviešu...

 • 12.01.2018

  Cīnoties ar akcizēto preču nelegālo apriti Latgales reģionā, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Šoreiz Krāslavā aizdomās par saistību ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti, kā arī ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu ar cietušajiem aizturēts vīrietis un konfiscēts ievērojams daudzums nelikumīgu cigarešu. Apkarojot nelikumīgu akcizēto preču apriti Krāslavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, VP LRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki ieguva informāciju, ka Krāslavas novadā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu esošo informāciju un veiktu kādas aizdomīgas automašīnas AUDI apskati, 9.janvārī  likumsargi īstenoja operatīvo...

 • 12.01.2018

  Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs aicina uz pazīstamās latviešu tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstādi „Ziedēšanas paralēlisms”, kas atklāta 2018. gada 11. janvārī un būs skatāma līdz 10. martam Latvijas simtgades jubilejas gadā Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs ir iecerējis vairākas izstādes, aicinot piedalīties māksliniekus - novadniekus, kuru dzimtas saknes meklējamas Krāslavas novadā.       Krāslavas pusē, Robežniekos, ritējusi Ivetas Vecenānes bērnība. Vecmāmiņu darbīgajā vidē, bezžogu un absolūtās brīvības valstībā veidojās mākslinieces dzīves sapratne, visskaistākās sajūtas par krāsns siltumu, tikko slauktu pienu, noplūktu un nenoplūktu linu lauku, bitēm liepziedu gatvē un salto vakara rasu. Šīs brīnumainās, krāsainās pasaules piedzīvojums tieši vai netieši ieaudies...

 • 12.01.2018

  Ziemassvētkus visbiežāk svin ģimenes lokā, tomēr tie var būt ļoti dažādi, it īpaši cilvēkiem, kas vēlas nosvinēt tos neierastāk. Kādu dienu 1. a klases skolēni saņēma vēstuli no Salaveča, kas vēlējās zināt, kā pirmklasniekiem klājās pirmajā semestrī. Skolēni rakstīja atbildi, stāstīja par saviem rezultātiem, par veiksmēm un arī neveiksmēm un ar nepacietību gaidīja atbildi. Viņi ļoti priecājās, ka saņēma ne tikai atbildi, bet arī uzaicinājumu uz mežu. Tad bērni devās uz mežu. Protams, kopā ar vecākiem. Tur viņus gaidīja daudz pārsteigumu! Noslēpumainās pēdas sniegā, vēstule no Raganas un ak vai – žagaru maiss! Bet tas, izrādījās, nebija domāts šiem bērniem. Mēs atradām veselus divus maisus pilnus ar dāvanām. Saviļņojums bija milzīgs! Kur nu vēl ugunskurs, smaržīgās desiņas un saldumi ar...

Jauna aptauja

Janvāris - 2018
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Dienas foto

 • Tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstāde

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.