piektdiena, 3. februāris, 2023Vārda diena: Aīda, Ida, Vida
crest1 crest2

Rītausmas lasījumi PII „Pīlādzītis” un „Pienenīte”

Pievienots: 17.11.2022

Novembris ir Latvijas mēnesis. Novembris ir sveču mēnesis un arī Ziemeļvalstu literatūras lasījumu laiks. No 14. līdz 20. novembrim jau 24. reizi Latvijā notiek Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma „Daba Ziemeļvalstīs”.

Kad dabā ir vistumšākais laiks, Krāslavas pirmsskolas iestādes ,,Pīlādzītis” un ,,Pienenīte” audzēkņi kopā ar skolotājām un Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas bibliotekāriem Viktoriju un Margaritu iededzina sveci un dodas kopīgā literārā piedzīvojumā, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs nedēļas laikā skanēja vieni un tie paši teksti.

Rītausmas stundās mazie lasītāji pārlapoja bilžu grāmatu „Ja tu satiec lāci” (dāņu rakstnieks Martins Glass Serups un Somijas zviedriete Mālina Kivele ir sacerējuši grāmatas tekstu, bet Somijas zviedriete Linda Bundestama - uzzīmējusi ilustrācijas.) Ar sirsnīgu humoru bilžu grāmata pēta jautājumu par to, kas jādara, ja ceļā satiec lāci.

Bērni apskatīja skandināvu rakstnieku grāmatas, salika puzli un uzzināja Ziemeļvalstu nosaukumus un karogus, nodziedāja dziesmu lācim, pārliecinājās, ka ar lāci joki nav labi, tad devās zīmēt un krāsot katrs savu lāci.

Mūsu lasītāji ar vislielāko prieku vienmēr sagaida skandināvu rakstnieku grāmatas, jo tās dod iespēju būt kopā gan ar iemīļotiem, gan vēl neiepazītiem Ziemeļvalstu literatūras varoņiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova atzīmē, ka Ziemeļvalstu literatūras iepazīšana ir ceļojums pāri robežām, kas bērniem dod pārliecību, ka skaistums ir oriģinalitātē un arī tradīcijā. Grāmatas dēvē par tiltiem, kas palīdz iepazīt tuvas un tālas zemes un kultūras. Dzīvē visi ceļi ir iespējami.

Viktorija Urbanoviča,
Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas
Bērnu literatūras nodaļas vadītāja
Autores fotoJauna aptauja

Februāris - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde