FacebookX / TwitterLinkedinThreads

6. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izskanēja Latvijas sieviešu un vīru koru svētki – viens no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem ceļā uz 2028. gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem. Pēc desmit gadu pārtraukuma Cēsis atkal kļuva par vietu, kur vienkopus satikās tūkstošiem dziedātāju no visas Latvijas. Svētkos piedalījās vairāk nekā 2000 koristu no sieviešu un vīru koriem. 

Koncertā skanēja gan latviešu kormūzikas klasika, gan mūsdienu komponistu darbi, apliecinot kora dziedāšanas tradīciju spēku, daudzveidību un dzīvotspēju. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja īpaši šim notikumam komponēts Jēkaba Jančevska cikls ar latviešu tautasdziesmu vārdiem.

Starp svētku dalībniekiem bija arī Krāslavas novada Kultūras nama sieviešu koris „Nova” (diriģente Rita Andrejeva) un Dagdas sieviešu koris „Vēja roze” (diriģente Anželika Pokule), kuri ar lepnumu pārstāvēja Krāslavas novadu šajā vērienīgajā kultūras notikumā. Dalība svētkos sniedza ne tikai iespēju muzicēt kopā ar labākajiem Latvijas koriem, bet arī piedzīvot vienotības sajūtu, ko spēj radīt tikai kopīgi dziedāta dziesma.

Sieviešu un vīru koru svētki vēlreiz apliecināja, ka kormūzika Latvijā ir dzīva, spēcīga un vienojoša vērtība. Tā ir tradīcija, kas savieno paaudzes, novadus un cilvēkus, stiprinot mūsu kultūras identitāti un piederības sajūtu Latvijai. 

Lai dziesma turpina skanēt un vienot mūs arī turpmāk!

Koru “NOVA” un “VĒJA ROZE” dziedātāji
Dalībnieku un pasākuma organizatoru foto

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Kultūra