Krāslavas ģimnāzijas 1. a, 1. b un 1. c klašu skolēni maija vidū devās aizraujošā ekskursijā uz Rēzekni. Dienas laikā bērni piedalījās izglītojošās un radošās nodarbībās, kurās apguva jaunas zināšanas un prasmes ESF+ projekta „STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” ietvaros.
Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs”, kur piedalījās STEM un pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs. Nodarbībā „Virtuves pētnieki – gatavojam veselīgi un droši!” bērni iepazina veselīga uztura un drošības noteikumus virtuvē.
Bērni sākumā pārrunāja augļu šķirošanu, mazgāšanu, mizošanu, skalošanu un sasmalcināšanu. Otrajā daļā notika praktiska darbošanās — bērni gatavoja krāsainos augļu iesmiņus. Darba beigās bērni sakārtoja savu darba vietu un reflektēja par gūto pieredzi.
Savukārt radošajā nodarbībā par atkritumu šķirošanu skolēni mācījās rūpēties par vidi un pareizi šķirot atkritumus. Nosauca materiālus, kurus šķiro atbilstoši atkritumu šķirošanas noteikumiem (stikls, plastmasa, papīrs). Bet grupas darbā „Šķirošanas sacensība” katrai komandai bija „atkritumu maisiņš” ar jauktiem priekšmetiem un uzdevums: sašķirot tos pēc iespējas ātrāk un pareizāk.