otrdiena, 4. oktobris, 2022Vārda diena: Francis, Modra
crest1 crest2

Vakcinācija pret Covid-19

Pievienots: 08.11.2021

No 2021. gada 3. maija Latvijā uzsākta visu iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Tas nozīmē, ka vakcinācijai var reģistrēties ne tikai prioritāro grupu iedzīvotāji. Tāpat, sākot no 2021. gada 17. maija, vakcinācijai pret Covid-19 ar Pfizer – BioNTeCH ražoto vakcīnu Comirnaty var pieteikties personas no 16 gadiem. Vairāk informācijas:

Pieteikšanās vakcinācijai personām no 12 gadiem

Kārtība par otrās vakcīnas devas saņemšanu

Kārtība par trešās vakcīnas devas saņemšanu cilvēkiem ar būtiski novājinātu imūno sistēmu

Kārtība par trešās vakcīnas saņemšanu iedzīvotājiem no 18 līdz 49 gadiem

Kāda veida vakcīnu iespējams saņemt izvēlētajā vakcinācijas punktā?

Informācija par to, kāda veida vakcīnu iespējams saņemt izvēlētajā vakcinācijas punktā, Jūs varat noskaidrot Veselības ministrijas tīmekļvietnes www.vm.gov.lv sadaļā "Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcināciju pret Covid-19" 

Aicinām visus iedzīvotājus, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties savai vakcīnai:

1. tīmekļvietnē www.manavakcina.lv;

Lai pieteiktos uz konkrētu vakcinācijas laiku ārstniecības iestādē:

  • jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
  • jāizvēlas kalendārs no tām ārstniecības iestādēm, kas sniedz noteiktus pieraksta laikus, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu;
  • jāsagaida sistēmas apstiprinājums (īsziņa /e-pasts);
  • jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz vakcinācijas vietām, ja ir saņemts apstiprinājums no tīmekļvietnes manavakcina.lv par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas kabineta/ centra ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.

2. pa tālruni 8989, t.sk. gadījumos, ja nepieciešama personas vakcinācija mājās, jo persona medicīnisku iemeslu dēl nevar ilgstoši atstāt savu dzīves vietu;

Tālruņa darba laiks: darba dienās 8.00 - 20.00; brīvdienās 9.00 - 18.00.

3. sazinoties ārstniecības iestādēm, kas nodrošina vakcināciju pret Covid-19;

  • Saraksts ar ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu adresēm un kontaktinformāciju, kur var veikt vakcināciju pret Covid-19 pieejams kartē. Informācija kartē ir mainīga un regulāri tiks papildināta, jo ģimenes ārstu iesaistīšanas vakcinācijas procesā notiek pakāpeniski.

 4. sazinoties ar  savu ģimenes ārstu;

Lai uzzinātu, vai ģimenes ārsta praksē veiks vakcināciju, vai tikai veidos vakcinējamo pacientu sarakstu, jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs (to ģimenes ārsts varēs pats pateikt sarunas laikā), tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks tur pat – ģimenes ārsta praksē.

  • saraksts ar ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu adresēm un kontaktinformāciju, kur var veikt vakcināciju pret Covid-19 pieejams kartē.

Lai nodrošinātu sekmīgu nepārtrauktu vakcinācijas procesu, iedzīvotāji tiek aicināti prioritāri plānot vakcinācijas laiku manavakcina.lv un tikai citos gadījumos sazinoties ar ārstniecības iestādēm, ārstniecības iestādes  kalendāri nav pieejami.

Jautājumu gadījumā par vakcinācijas kabinetu darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Pirms vakcinācijas ārstniecības persona uzdos noteiktus jautājumus par veselību, ko noskaidro visām personām pirms vakcinācijas. Ar jautājumiem var iepazīties pirms vakcinācijas  apskates veidlapā.

Vakcinācijas veidlapa 

Avots: https://www.vmnvd.gov.lv/lv


Jauna aptauja

Oktobris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04
05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

  • Keramikas un fotogrāfiju izstāde „Iesākumā bija Māls”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde