pirmdiena, 22. oktobris, 2018Vārda diena: Irīda, Īrisa
crest1 crest2

Krāslavā zemnieki mācījās aizsargāt vidi

Pievienots: 22.11.2017

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Krāslavas birojs organizēja divu dienu arodapmācības lauksaimniekiem –  „Pasākumi augsnes un ūdens resursu aizsardzībai no lauksaimniecības darbības izraisītā piesārņojuma”.

Mācību programmas ilgums bija 16 stundas, kurās lektors Valērijs Kairāns sniedza teorētiskās zināšanas par tēmām: lauksaimniecības darbības izraisītais piesārņojums, tā ierobežošanas pasākumi; kultūraugu dažādošana, zaļās platības, to veidi (buferjoslas, rugaines, papuves, laukmales, daudzgadīgās zāles tīrumos), ierīkošana un apsaimniekošana; sējumu struktūra, augšņu agroķīmiskā izpēte, mēslošanas un aizsardzības plānošana. Rezumējot visu apgūto, lektora Ivara Kalnīša vadībā tika izstrādāts pasākumu plāns saimniecībām, kādā veidā visefektīvāk nodrošināt konkrētajās saimniecībās vides prasību ievērošanu, balstoties uz Ministru kabineta noteikumiem un ES regulām.

Otrā mācību diena tika aizvadīta lektora Ivara Kalnīša uzraudzībā, darbojoties ar praktiskajiem uzdevumiem saistībā ar meliorācijas sistēmām, to uzbūvi un izbūvi, lai lauksaimnieki būtu spējīgi pēc meliorācijas karšu plāna atpazīt un izprast apzīmējumus, noteikt slīpumus un kritumus, drenāžu un kolektoru ierīkošanas pamatprincipus.

Viesojoties Krāslavas novada Kalniešu pagasta zemnieku saimniecībā „Raudovišķi” pie saimnieka Aleksandra Ivanova, kur bija iespēja apskatīt drenāžu skalošanas agregātu darbībā. Demonstrējumu pavadīja interesants stāstījums par saimniecības meliorācijas sistēmu uzturēšanu un atjaunošanu. Mācību dalībniekiem bija iespēja klātienē skatīt drenāžu izteku darbību, kuras tika atjaunotas pirms gadiem piecpadsmit. Aleksandrs Ivanovs atzīst, ka veiksmīgas saimniekošanas pamatnosacījums ir daudzu darbību kopums, un viens no tiem ir meliorācijas sistēmas sakārtošana, jo tas ir pamats graudu ražas pieaugumam katrā apsaimniekotajā hektārā.

Noslēgumā mācību dalībnieki diskutēja par šī gada sarežģīto sezonu un lietavām bagāto rudeni. Katrs lauksaimnieks, kurš piedalījās mācībās, saņēma apliecinājumu par apgūto.

LLKC Krāslavas konsultāciju birojs pateicas Kalniešu pagasta zemnieku saimniecības „Raudovišķi” saimniekam Aleksandram Ivanovam, kurš laipni uzņēma mūs un dalījās pieredzē, atklājot meliorācijas sistēmu darbības nianses savā saimniecībā.

Mācības norisinājās Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam finansējuma ietvaros.

Artūrs Pavļukevičs,
Krāslavas novada lauku attīstības konsultantsJauna aptauja

Oktobris - 2018
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Apsveikumi

  • Поздравляем с юбилеем Жанну Галилееву и с днём рождения Лилиозу Ставро!

    Пусть будет полон этот праздник поздравлений, добрых слов... Вдохновляют, окрыляют пусть удача и люб...

    / Общество "Stariņš"

Dienas foto

  • Akcija "Ieaud Indru Latvijas simtgadē!"

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.