piektdiena, 14. jūnijs, 2024Vārda diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija
crest1 crest2

Pēc pieredzes uz Prāgu

Pievienots: 23.11.2018

 

Šī gada oktobrī Latgales pašvaldību pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Prāgu (Čehijā), viņu vidū bija arī Krāslavas novada Būvvaldes būvinspektora palīdze Aleksandra Skerškāne.  Pieredzes apmaiņas brauciens tika organizēts projekta „Trans-form” (LLI-386) ietvaros, kuru īsteno biedrība „Eiroreģions „Ezeru zeme”” sadarbībā ar vēl sešiem sadarbības partneriem. Projekta mērķis ir revitalizēt pašvaldību īpašumā esošās degradētās teritorijas, pārveidojot tās par pievilcīgām un ilgtspējīgi izmantojamām.

Pieredzes apmaiņas brauciena uzdevums bija apgūt Čehijas pieredzi par degradēto teritoriju atjaunošanu un „iedzīvināšanu”, praksē ieraudzīt, kā notiek pašvaldības būvniecības ideju saskaņošana ar vietējiem iedzīvotājiem un īstenošana dzīvē.

Brauciena dalībniekiem bija iespēja kopā ar Prāgas Kārļa Universitātes Zinātņu fakultātes maģistru Janu Sikoru iepazīties ar Čehijas galvaspilsētas „Praga 7” (Holešovice) un „Praga 8” (Karlin) apgabalu degradēto teritoriju attīstības plāniem un jau realizētiem projektiem.

Tika organizēta tikšanās ar Prāgas plānošanas un attīstības institūta (IPR Prague) pārstāvjiem, kuri iepazīstināja ar pilsētas plānošanas mērķiem un iecerēm degradēto teritoriju apgūšanā. Tikšanās norisinājās Arhitektūras un metropoles centrā (CAMP), kurš paredzēts kā izstāžu zāle iecerētiem projektiem un galvenā vieta publiskām diskusijām un prezentācijām. 

Mācību brauciena noslēgumā projekta „Trans-form” pārstāvji kopā ar Prāgas pilsētplānošanas speciālistiem devās uz bijušo „Walter Motors” rūpnīcas industriālo zonu. Bijušajā lidmašīnu detaļu un motoru ražošanas teritorijā īstenots ievērojams būvniecības projekts „Waltrovka”. 17 ha degradētajā teritorijā tagad izbūvēti vairāk nekā 650 dzīvokļi 5 līdz 7 stāvu ēkās, 50 rindu dzīvojamās mājas, biroju ēkas, veikali un 2 ha liels parks.

Rezumējot mācību brauciena laikā redzēto un dzirdēto, Prāgas mērķis degradētajās teritorijās ir piesaistīt privātos investorus, lai kopā ar pašvaldību būvētu jaunas modernas dzīvojamās mājas, biroju ēkas un ierīkotu zaļo zonu, kas veicinātu pilsētas apgabalu apdzīvotību, ekonomisko aktivitāti tuvāk pilsētas centram un līdzsvarotu dzīvojamo platību cenas.

 Projekts tiek īstenots Interreg V-A Latvija-Lietuva programmas 2014.-2020. gadam ietvaros.

 Aleksandra Skerškāne,
Krāslavas novada Būvvaldes
būvinspektora palīgs,
Līgas Upenieces foto

 

 

 Jauna aptauja

Jūnijs - 2024
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dienas foto

  • 14. jūnijs – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde