otrdiena, 23. oktobris, 2018Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
crest1 crest2

„Prāta možums” Krāslavas novada pansionātos

Pievienots: 09.11.2017

Biedrība „Sociālās attīstības aģentūra „Pieci airi”” jau vairākus gadus strādā ar īpašu mērķauditoriju – senioriem. 2017. gada septembrī biedrības „Pieci airi” dibinātāji Raimonds Lazda un Tatjana Azamatova sadarbībā ar Krāslavas novada domi ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” projekta ietvaros uzsāka aktivitāti, kas vērsta uz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu klientu (veco ļaužu pansionātu iemītnieku) dzīves kvalitātes uzlabošanu. Aktivitātes īstenošana vienlaikus notiek divās iestādēs – veco ļaužu pansionātā „Priedes” un sociālās aprūpes centrā „Skuķi”. Pasākuma ietvaros nodarbības ir paredzētas cilvēkiem, kas īpašo vajadzību dēļ ilgstoši atrodas telpās un nevar saņemt pietiekamu daudzumu iespaidu un informācijas par to, kas notiek pasaulē. Tāda veida daļēja veco cilvēku izolācija var palēnināt domāšanas procesu, samazināt kognitīvas spējas, pasliktināt atmiņas stāvokli un veselību kopumā.

Lai samazinātu pansionātu „Priedes” un „Skuķi” iemītnieku negatīvas izmaiņas garīgajā veselībā, ir plānotas regulāras nodarbības (10 nodarbības gadā, kopā - 30 nodarbības 2017., 2018. un 2019. gadā), kas veicinās senioru veselības saglabāšanu un psihisko saslimšanu profilaksi. Kopš aktivitātes īstenošanas sākuma katrā no pansionātiem jau notika 6 nodarbības, kuru vidējais apmeklētāju skaits - 8-10 cilvēki.

Katras nodarbības laikā tiek pielietotas trīs darba metodes, lai uzlabotu veco cilvēku mentālo veselību. Nodarbības sākumā tiek apspriesta konkrēta tēma, kas skar sabiedrības un senioru personīgās dzīves svarīgus notikumus. Katra tēma tiek speciāli sagatavota un atbilst projekta mērķim, kā arī aicina aktīvi piedalīties apspriešanā, veicinot emocionālās reakcijas. Vienlaikus ar tēmas apspriešanu notiek smadzeņu darbības stimulācija ar sīkās roku motorikas palīdzību. Katrā nodarbībā senioriem tiek piedāvāts izkrāsot ar krāsainiem zīmuļiem vai flomāsteriem zīmējumus par apspriežamo tēmu. Inovatīva metode ir prāta spēļu spēlēšana planšetdatoros, kas attīsta senioru reakcijas ātrumu un atmiņu.

Pasākuma „Prāta možums” realizācija ļauj labāk saprast iepriekš aprakstīto pakalpojumu nepieciešamību ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu iemītniekiem. Ar gandarījumu jāatzīmē, ka pansionātu vadība un personāls atbalsta, kā arī aktīvi iesaistās projekta mērķu īstenošanas procesā. Aktivitātes turpinās, un 2017. gada darba rezultāti tiks paziņoti nākamā gada janvārī. Biedrība „Sociālās attīstības aģentūra „Pieci airi”” pateicas Krāslavas novada domei par sadarbību.

Tatjana Azamatova

Krāslavas novada domes īstenotais projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā”, projekta radošais nosaukums - „Esi vesels Krāslavas novadā!”. Jauna aptauja

Oktobris - 2018
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23
24 25 26 27 28
29 30 31  

Apsveikumi

  • Поздравляем с юбилеем Жанну Галилееву и с днём рождения Лилиозу Ставро!

    Пусть будет полон этот праздник поздравлений, добрых слов... Вдохновляют, окрыляют пусть удача и люб...

    / Общество "Stariņš"

Dienas foto

  • Akcija "Ieaud Indru Latvijas simtgadē!"

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.