svētdiena, 24. marts, 2019Vārda diena: Izidors, Kazimirs
crest1 crest2

„Senioru skolas” jaunumi

Pievienots: 19.10.2018

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki vecumdienās nejūtas laimīgi, ir komunikācijas trūkums. Ja vairs nav draugu vai domubiedru loka, tad nav ar ko dalīties savās emocijās, pieredzē vai atmiņās. Tāpēc tikšanās vienu reizi nedēļā ir kļuvusi par noderīgu paradumu vairākiem desmitiem cilvēku, kurus vieno neformālās izglītības kurss vecāka gadagājuma cilvēkiem - „Senioru skola”.

Ievērojama uzmanība šīs programmas ietvaros tiek pievērsta psihisko saslimšanu profilaksei. Cikla „Senioru skola. Garīgā veselība senioriem” otrajā nodarbībā psihologs un psihoterapeits Raimonds Lazda pastāstīja par galvenajām emocijām un par to, kāpēc cilvēki mēdz tās savaldīt un pat slēpt. Lekcijas laikā runa bija arī par stresu, depresiju, demenci, bezmiegu un citiem garīgās veselības traucējumiem. Tāpat kā pagājušajā gadā lektors piedāvāja senioru uzmanībai ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās nodarbības. Seniori tika informēti par to, kā mazināt stresu un uzlabot pašsajūtu, kādam jābūt dzīvesveidam, lai saglabātu garīgo veselību vecumdienās.

Vēl viena interesanta tēma, kas izraisīja aktīvas diskusijas „Senioru skolas” nodarbību laikā, - sociālā reklāma. Tā ir sava veida nekomerciāla reklāma, kuras mērķis ir mainīt sabiedrības uzvedības modeļus un pievērst uzmanību tās problēmām. Piemēram, kampaņas, kas ir veltītas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai, veselīga dzīvesveida popularizēšanai un citas. Diskutējot par šādām tēmām, seniori tiek iesaistīti nozīmīgos sabiedriskajos procesos, kā arī izjūt savu piederību dažādu paaudžu pārstāvju aktualitātēm. Viedokļu apmaiņa palīdz uzzināt citu cilvēku skatpunktu, bagātināt savu dzīves uztveri ar dažādām idejām un dzīves pieredzi. Tas veicina cilvēku kopības izjūtu un uzticības līmeni, padarot senioru dzīvi ērtāku un drošāku.

Regulāras nodarbības „Senioru skolā” notiek Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā katru ceturtdienu plkst.15.00.

Tatjana Azamatova


Jauna aptauja

Marts - 2019
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22 23
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.