otrdiena, 24. oktobris, 2017Vārda diena: Modrīte, Mudrīte, Renāte
crest1 crest2

Zemnieki nepadodas un cer uz sauli un vēju

Pievienots: 21.09.2017

20. septembrī Krāslavas novadu kārtējo reizi apmeklēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Zemkopības ministrijas vadītājs tikās ar Krāslavas un Dagdas novada pašvaldību vadību un zemniekiem. Pēc tam ministrs apskatīja laukus, kas cietuši lietavu dēļ, un apmeklēja uzņēmumu „Krāslavas piens”.

Tikšanās laikā zemnieki aktualizēja problēmas ar apdrošināšanas atlīdzības izmaksām, kā arī uzdeva Jānim Dūklavam jautājumus, kas ir saistīti ar grūtībām, veicot meliorācijas darbus. Vietējie lauksaimnieki interesējās arī par izmaiņām sakarā ar projektu aktivitāšu izpildes termiņiem un uzraudzību.

Runājot par situāciju valstī, ministrs uzsvēra, ka Kurzemes un Zemgales zemnieki ir gatavi palīdzēt saviem kolēģiem no Latgales. Šīs nedēļas sākumā Latgales dienvidaustrumos zemkopji saņēma 7 kombainus no citiem Latvijas reģioniem. Zemnieki no citiem valsts novadiem ir gatavi braukt uz Latgali, lai palīdzētu novākt labību.  

Jānis Dūklavs atzina, ka Latgales zemnieki joprojām nepadodas, cerot uz to, ka iestāsies saulains un vējains laiks, un līdz ar to viņiem izdosies glābt kaut kādu daļu no plānotās ražas. Bez šaubām, papildu ieguldījumi būs nepieciešami graudu žāvēšanai, jo tagadējos apstākļos tie satur vairāk nekā 30% mitruma.

Ministrs aicināja zemniekus pieteikties kompensācijas maksājumiem un pastāstīja par to aprēķina shēmu.

Kompensācijas summa, ko plāno piešķirt no valsts līdzekļiem, būs zināma septembra beigās, kad tiks savākti un apkopoti visi nepieciešamie dati. Kompensāciju izmaksas, visticamāk, sāksies oktobra vidū.

Turklāt zemnieku saimniecību īpašniekiem, kam zemes atrodas plūdu skartajos reģionos, tiks mainīti nosacījumi, kas ir saistīti ar platību maksājumiem.

Sīkāka informācija par kompensāciju un maksājumu aprēķinu ir pieejama Zemkopības ministrijas tīmekļa vietnē šeit

Elvīra Škutāne,
autores fotoKomentāri (2)

без имени , 26.09.2017

Пора задуматься о том, что советская дренажная система приходит в негодность. Дожди были и будут, это еще не самые большие. Не зря ж была мелиорация.

Ваcя , 22.09.2017

А этот зеленый пенсионер Янис Дуклавс, вместе с зеленым мэром Гунаром Упениексом, а также вместе с зелеными крестьянами,с зелеными пенсионерами и зелеными избирателями Краславского края, в зеленой воде Краславского бассейна искупался али не искупался???

Pievienot komentāru
* Obligātie aizpildāmie lauki
Komentējot, Jūs piekrītat Lietošanas noteikumi

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Oktobris - 2017
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23
24
25 26 27 28 29
30 31  

Jauna aptauja

Kā Jūs tiekat galā ar grūtsirdību sliktos laikapstākļos?

Dienas foto

  • Sieviešu korim "Nova" - 15

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.