piektdiena, 18. janvāris, 2019Vārda diena: Antis, Antons
crest1 crest2

Ziņas

 • 17.01.2019

  Marts ir bērnu un jauniešu jaunrades laiks. Ar ko mūs šoreiz iepriecinās starptautiskais konkurss festivāls „Sapņi piepildās”? Protams, ar vairākām balvām un nominācijām. Lidojums lidmašīnas kabīnē vai lidojums bezsvara stāvoklī? Par ko sapņo tu? Eksotiskais brauciens ar suņiem? Daivings? Izjāde ar zirgu? Dziesmas ieraksts profesionālajā studijā!? Sapņi piepildās!  Šis jau iecienītais pasākums notiks Daugavpilī piekto reizi. Konkurss attīstās. Sākumā tas norisinājās vienas dienas laikā, tagad norises laiks – divas dienas. 2.-3. martā Daugavpilī ieradīsies dalībnieki no dažādām valstīm un pilsētām, deju grupas un vokālie kolektīvi. Dažādu vecumu un tautību talantīgiem solistiem būs iespēja dziedāt un dejot, pārsteigt stingru, bet taisnīgu starptautisko žūriju ar cirka priekšnesumiem,...

 • 17.01.2019

  Satversmes tiesas izsludinātajā konkursā, kas bija veltīts mūsu valsts pamatlikumam – Satversmei, 6. klašu grupā tika iesūtīti 255 zīmējumi, savukārt 9. un 12. klašu grupās tika iesūtīti 52 domraksti. Konkursā pieteica dalību 82 skolas, aptverot visus Latvijas reģionus. Satversmes tiesa skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu organizē jau otro gadu un ir ļoti gandarīta, ka šogad dalībnieku skaits ir audzis, jo īpaši liels prieks ir par to, ka dalībai pieteikto skolu skaits ir pieaudzis par trīsdesmit četrām skolām. Atbilstoši konkursa nolikumam Vērtēšanas komisija, kurā tika apvienoti visi Satversmes tiesas tiesneši, novērtēja iesūtītos darbus. Žurnāla „Jurista Vārds” specbalvu zīmējumu konkursā saņem Krāslavas pamatskolas skolniece Kristiāna Stepiņa. Pedagoģe: Olita...

 • 16.01.2019

  Valsts policijas veiktajā padziļinātajā pētījumā* iezīmējas būtiskas atšķirības starp smagi cietušajiem gājējiem vecumā virs 60 gadiem un pārējiem satiksmes dalībniekiem. Proti,  vairāk nekā trešdaļa jeb 38% smagi cietušo gājēju ir vecumā virs 60 gadiem. Turklāt no tiem gājējiem, kas negadījumus izraisījuši, 30% arī ir šajā vecuma grupā. Pirmo reizi Latvijā tiek uzsākta informatīva drošības kampaņa gājējiem senioriem “Strauja sirds, bet kājas lēnas”. “Seniori ir viena no lielākajām gājēju riska grupām satiksmē. Trešā daļa jeb 36% no bojāgājušajiem gājējiem uz ceļa ir vecumā virs 60 gadiem. Turklāt mūsu veiktajā pētījumā atklājas arī, ka katrs trešais gājējs seniors negadījumā cietis savas vainas dēļ. Iemesli – savu spēju pārvērtēšana un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana. Piemēram,...

 • 16.01.2019

  Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs (TIC) ik gadu rīko Krāslavas novada tūrisma uzņēmēju sanāksmi. Tā ir kā starts jaunajam darba gadam. Šogad sanāksme notika 11. janvārī renovētajos grāfu Plāteru pils kompleksa staļļos. Tajā piedalījās aptuveni 50 Krāslavas novada tūrisma uzņēmēji un pakalpojumu sniedzēji, pārstāvot 28 dažādus tūrisma objektus. Šāda veida sanāksmes ir nozīmīgas ar to, ka tā ir iespēja uzņēmējiem satikties, veicināt sadarbību, iepazīties ar jaunajiem uzņēmējiem, kas uzsāk darbu šajā nozarē, pārrunāt nozarei aktuālus jautājumus un vienkārši pabūt kopā sirsnīgā atmosfērā, kas uzlādē ar pozitīvu enerģiju un motivē darboties aizvien labāk. Labvēlīgas savstarpējās novada tūrisma uzņēmēju attiecības ir pamats kopējai tūrisma videi Krāslavas novadā. To apliecina arī...

 • 16.01.2019

  Ja esi centīgs un mērķtiecīgs, ja esi guvis labus un teicamus vērtējumus mācību darbā, ja esi iesaistījies sabiedriskajās aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās, arī tu vari kļūt par Vītolu fonda administrēto stipendiju saņēmēju! Vidusskolu, ģimnāziju 12. klašu skolēni un vidējo profesionālo izglītības iestāžu beidzēji no 2019. gada 15. janvārim līdz 1. martam ir aicināti pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām 2019./2020. mācību gadam, kas paredzētas Latvijas augstskolās studējošiem jauniešiem. Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles un augstākai, kā arī jāatbilst vismaz vienam no kritērijiem: bārenis, audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, ir trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss, sasniegti izcili panākumi mācību...

 • 16.01.2019

  Krāslavas novada dome, īstenojot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) SAM 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa projektu Nr. 8.1.2.0/17/I/035 „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” Krāslavas izglītības iestādēs plāno veikt vērienīgas investīcijas izglītības infrastruktūras attīstībā. 2019. gadā tiek plānota būvprojekta izstrāde un autoruzraudzība dienesta viesnīcas būvniecībai, kā arī pašas dienesta viesnīcas celtniecības darbi. Plānotā dienesta viesnīca atradīsies Krāslavas Valsts ģimnāzijas teritorijā, Raiņa ielā 25. Paredzamās dienesta viesnīcas telpu kapacitāte būs pieejama līdz 50 vietām. Dienesta viesnīcas būvniecība ir nepieciešama sakarā ar nepietiekamajām izmitināšanas iespējām pilsētā bērniem, kuri dzīvo Krāslavas novadā. Demogrāfijas iespaidā tiks panākta...

 • 15.01.2019

  Katru gadu Krāslavas novada dome pirms Ziemassvētkiem aicina mūsu pilsētas iedzīvotājus izrotāt savas mājas, balkonus, lodžijas, logus – visu, visu, lai šajā tumšajā ziemas laikā pilsēta kļūst gaišāka, lai arī paši mēs kļūtu gaišāki un skaistāki. Šogad 11. janvārī Krāslavas novada domes zālē notika noslēguma pasākums, tika apbalvoti konkursa „Rotājot savas mājas, jūs rotājat mūsu pilsētu” uzvarētāji. Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Kavinska uzsvēra: „Ļoti ceram, ka mājas sakopošana un rotāšana nekļūs mums tikai par Ziemassvētku akciju, jo mēs visi, kuri dzīvojam šajā pilsētā, gribam, lai viņa ir skaista, lai viņa ir sakopta, lai šeit ir patīkami uzturēties ne tikai mums un mūsu ģimenes locekļiem, bet arī mūsu viesiem, pavisam nejaušiem garāmbraucējiem. Protams, tas...

 • 15.01.2019

  Pateicoties Krāslavas novada domei, skolās tika īstenots projekts „Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss „Mana zeme skaistā””. Projekta pirmajā kārtā kopā piedalījušās 220 skolu no visiem Latvijas reģioniem, iesniegti 5914 darbi, no kuriem 1782 pārvērsti fotogleznās, priecējot projekta dalībniekus, mācību iestāžu audzēkņus un mācībspēkus. Projekta darba grupa nodrošina visu aktivitāšu realizēšanu projekta ietvaros - skolēnu iesaistīšanu konkursā, konkursa administrēšanu, skolēnu darbu izgatavošanu, foto gleznu nogādāšanu skolās, autoru apbalvošanu un konkursa publicitāti. „Latvijas skolu jaunatnes foto konkursā „Mana zeme skaistā”” piedalījās Robežnieku pamatskola, Izvaltas pamatskola, Indras pamatskola, Krāslavas Valsts ģimnāzija un Krāslavas gr. Plāteru v.n. Poļu...

 • 14.01.2019

  Krāslavas novada invalīdu sporta un rehabilitācijas klubs „Krāslava”, kuram 5. janvārī apritēja desmit gadu, lepojas ar savu vēsturi un daudziem panākumiem dažādos sporta veidos. Pateicoties uzņēmējas Larisas Turutas atbalstam, klubs „Krāslava” ir izmitinājies bijušās speciālās pārvietojamās mehanizētās kolonnas ēkā Vasarnieku ielā 2, kur arī notika jubilejas pasākums. Pasākumu atklāja invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba „Krāslava” prezidents Anatolijs Lebedoks, kurš izstāstīja kluba „Krāslava” priekšvēsturi. Pirmsākumos mūsu sportistiem-invalīdiem nebija savas pastāvīgas organizācijas - līdz pat pagājušā gadsimta 90. gadiem Krāslavas invalīdu biedrības sportisti bija Daugavpils sporta kluba biedri. Kad mūsējie sāka izcīnīt godalgotas vietas, viņi pameta Daugavpils invalīdu sporta...

Jauna aptauja

Janvāris - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
trešdiena, 02.01.2019

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.