ceturtdiena, 19. maijs, 2022Vārda diena: Lita, Sibilla, Teika
crest1 crest2

Ziņas

 • 19.05.2022

  Trīs Dienvidlatgales biedrības - Krāslavas rajona partnerība, Preiļu rajona partnerība, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība „Kaimiņi” no 2022. gada 11. maija līdz 13. maijam piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā Norvēģijā, Hamēras (Hamar) pašvaldībā. Nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazinās ar Hamēras pašvaldību, ar sabiedrības līdzdalību un iesaistes pieredzi, diskutēja par demokrātijas kultūru un apmeklēja dažādas organizācijas - Dabas skolu (Hamar Naturskole), unikālu kultūrmantojuma baznīcas (Domkirkeodden) centru. Uzzināja, kā darbojas labdarības organizācija „Rotary club”, kā biedrība „Street team HamKam” Hamērā palīdz un iesaista sabiedriskajā dzīvē atkarībās esošus cilvēkus. Dienvidlatgales vietējo rīcības grupu projekta sadarbības organizācija „Henric Johansson...

 • 18.05.2022

  Skaistākais laiks dabā, kad puķu dobēs ir uzziedējušas krāsainās tulpes, siltajā saulītē gozējas dzeltenās gaiļbiksītes, skan jautras putnu dziesmas, pieder mūsu māmiņām. Mamma - visās valodās šis vārds skan vienādi – maiga, gaiša un nozīmīga. Cik liels siltums nāk no šī maģiskā vārda! Krāslavas Mūzikas un mākslas audzēkņi ar savu siltumiņu un mīlestību sniedza koncertu savām mīļajām māmiņām, vistuvākajam cilvēkam, kas ikvienam no mums šajā pasaulē vien var būt. Baiba Trūle,direktora vietniece izglītības jomāAutores foto

 • 18.05.2022

  Maijā Lietuvā, Viļņā, attālināti norisinājās X Starptautiskais jauno izpildītāju un komponistu konkurss „Muzikos garsai”, kas tiek veltīts klavierspēles ekspertei pedagoģijā, kultūras, izglītības, apmācības un informācijas centra goda biedrei, daudzu starptautisku konkursu žūrijas loceklei Tatjanai Radovičai (1956-2021) piemiņai. Krāslavas Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja 5. klavierspēles klases audzēkne Džuljeta Laura. Apsveicam ar iegūto 2. vietu. Lepojamies un vēlam nekad neapstāties pie sasniegtā – mācīties, uzzināt jaunu, attīstīties. Veiksmi, iedvesmu, radošumu un pozitīvu katru dienu! Baiba Trūle,direktora vietniece izglītības jomā

 • 18.05.2022

  13. maijā „Europe Direct Austrumlatgalē” projekta ietvaros Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā notika radoša darbnīca „Valoda – kultūras un sirds atslēga”. Pasākumu vadīja Aulejas Tautas nama vadītāja Ilze Vovka. Pasākuma mērķis bija izveidot dzejoli brīvā formā, kā veltījumu Eiropas dienai no izgrieztiem žurnālu virsrakstiem, fotografēt procesu, rezultātu nofilmēt un ievietot sociālajos tīklos. Mērķauditorija - novada  izglītības iestāžu  audzēkņi, brīvprātīgie jaunieši u.c. interesenti. Krāslavas ģimnāzijas 8. un 9. klašu audzēkņi (skolotājas - Dzintra Rateniece, Ilga Stikute) aktīvi darbojās un izveidoja oriģinālus veltījumus par godu Eiropas dienai. Krāslavas novada Centrālā bibliotēka

 • 18.05.2022

  Sakarā ar objekta „Ēkas Grāfu Plāteru ielā 10, Krāslavā, pārbūve ģimeniskai videi pietuvinātam pakalpojumam” būvniecības darbiem laika posmā no 2022. gada 20. aprīļa līdz 9. novembrim tiek ieviestas šādas satiksmes organizācijas izmaiņas (shēma šeit):  virzienā no Sauleskalna ielas krustojumā ar Pils ielu ir atļauts braukt tikai pa labi uz Pils ielu; virzienā no Pils ielas krustojumā ar Sauleskalna ielu un Grāfu Plāteru ielu ir aizliegts nogriezties pa labi uz Grāfu Plāteru ielu (Grāfu Plāteru iela konkrētajā būvdarbu posmā izbraucama tikai virzienā no pilsētas centra). Būvdarbus veic sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Jēkabpils PMK”, atbildīgais būvdarbu vadītājs - Māris Dimants. Būvdarbi tiek īstenoti ERAF līdzfinansēta projekta Nr.9.3.1.1/18/I/021 „Pakalpojumu infrastruktūras...

 • 18.05.2022

  Aprīļa nogalē Krāslavas ģimnāzijā viesojās Rīgas Biznesa skolas pārstāve Alīna Anete Birnika, kura 10.klašu ģimnāzistiem novadīja nodarbību par radošumu uzņēmējdarbībā un pārliecināja, ka idejas un iztēle nepieciešama ne tikai tiem, kuriem ir savs uzņēmums vai bizness.  Alīna demonstrēja dažādus piemērus, kā Latvijā ir attīstījies bizness, izmantojot radošas idejas, kā arī dalījās savā pieredzē, darbojoties skolēnu mācību uzņēmumā laikā, kad vēl mācījās Ogres vidusskolā. Izrādās, ka radošā  domāšana vajadzīga: 1) problēmu risināšanā, 2) labāko risinājumu meklēšanā, 3) inovatīvu risinājumu radīšanā - strādājot algotā darbā un mācoties skolā. Stundas laikā skolēni veica ideācijas vingrinājumus, veidoja asociācijas un izstrādāja biznesa idejas. Kā nodarbību vērtē desmitie? Alise:...

 • 17.05.2022

  Urā! Pēc ilga, ilga pārtraukuma mēs atkal esam kopā! Kopā ar pavasarīgo dabu sākām mosties arī mēs, interešu kluba "Saulīte” dalībnieki! Mēs visi satikāmies Piedrujas pagasta bibliotēkā. Vispirms mēs cītīgi mācījāmies un arī labi pastrādājām. Iepazināmies ar Krāslavas novada bibliotēku kopkatalogu. Noskaidrojam, kā un ko tur var atrast. Tad izveidojam lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Katrs dalībnieks saņēma jaunu bibliotēkas lasītāja karti. Vēl atsvaidzinājām savas zināšanas par datu bāzi Letonika.lv, kas ir uzticams avots ar plašu informāciju, kas lietderīgi noderēs mācībām. Tad visus dalībniekus Ņina Vasiļjeva aicināja piedalīties radošajā darbnīcā. Viņa aicināja izveidot Ģimenes dienai apsveikuma kartiņu....

 • 16.05.2022

  Aicinām Krāslavas novada bērnus no 4 līdz 8 gadiem pieteikties vasaras bezmaksas nodarbībām ar logopēdu. Nodarbības ar logopēdi Nadeždu Isakovu un skolotāju Ilonu Eisaku notiks nedēļas laikā no 6. jūnija līdz 10. jūnijam darba dienās no plkst. 9.00 līdz 12.30 biedrības „Pīlādzītis klubs” telpās 2.stāvā, Aronsona iela 1, Krāslavā.  Krāslavas novada bērni ar valodas attīstības traucējumiem varēs pavadīt laiku jautrā un atraktīvā gaisotnē, darbosies ar interaktīvo displeju, vingrinās runas artikulācijas aparātu un sīko pirkstu muskulatūru, attīstīs smadzeņu darbību ar Barboletas metodi, kā arī iegūs jaunus draugus. Valodas attīstības nodarbības tiks papildinātas ar aktivitātēm ārā, interesantām izklaidēm un rotaļām, bibliotēkas apmeklējumu u.c. pārsteigumiem. Dienas gaitā ir paredzētas...

 • 16.05.2022

  Tradicionāli pirms katra mācību gadu sākuma Valsts izglītības satura centrs (VISC) nosaka kādos mācību priekšmetos, kurām klašu grupām un kad tiks organizētas valsts olimpiādes. 2021./2022.mācību gadā tika apstiprinātas olimpiādes 15 mācību priekšmetos pamatskolas un vidusskolas posmu 7.-12. klašu grupām. Mūsu novada izglītības iestādes pieteicās dalībai 14 novada posma mācību priekšmetu olimpiādēs, bet skolēni un viņu pedagogi piedalījās 12 olimpiādēs. Visas šīs olimpiādes, izņemot latviešu valodas olimpiādi (izglītības iestādēm, kuras īsteno mazākumtautību izglītības programmu) 7. - 8. klasēm un matemātikas olimpiādē 9.-12. klasēm, norisinājās pārraudzītā tiešsaistē, pamatojoties uz Covid-19 ierobežojumiem un epidemioloģisko situāciju valstī. Pēc mūsu novada vizuālās mākslas skolotāju...

Jauna aptauja

Maijs - 2022
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

 • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde