otrdiena, 16. aprīlis, 2024Vārda diena: Alfs, Bernadeta, Mintauts
crest1 crest2

Ziņas

 • 16.04.2024

  12. aprīlī Krāslavas novada muzejā atklāta mākslinieka, prasmīga pedagoga un slēpošanas trenera Valentīna Zlidņa piemiņas izstāde. Atceres pasākumā godināt Valentīnu Zlidni 85 gadu jubilejā pulcējās laikabiedri, draugi un viņa talanta cienītāji, Krāslavas Bērnu un jauniešu sporta skolas bijušie audzēkņi, vēlāk pazīstami Latvijas sportisti, kuriem Valentīns bija pirmais slēpošanas treneris. Sirsnīgā un emocionālā atmosfērā izskanēja klātesošo krāslaviešu atmiņu stāsti par Valentīnu kā spilgtu un savdabīgu personību. Pasākumā piedalījās arī viens no Valentīna izcilākajiem audzēkņiem - trīskārtējs pasaules čempions ultra triatlonā Anatolijs Ļevša. Mākslinieka Valentīna Zlidņa (22.02.1939. – 12.08.2010.) dzīve un radošais mūžs ir bijis kolorīts un piesātināts, viņa darbu rokraksts oriģināls...

 • 16.04.2024

  12. aprīlī Līvānos notika Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras svētki/skate „Skanēt skan staigojūt, garu myužu dzeivojūt…”, kurā piedalījās reģiona 13 kopas (291 dalībnieks), tai skaitā arī Krāslavas Bērnu un jauniešu centra folkloras kopa “Mozī latgalīši”, kuru vada skolotāja Silvija Stivriņa. Savā programmā izdziedājām skaņu pasauli, kas ir mums visapkārt. Dziedājām dziesmas par dziedāšanu, skanīgajām balsīm; rādījām, kā skan Izvaltas vēstures istabas senās lietas, lietus un pērkona “dziesmas” un saules rotaļa. Mūsu sniegumu žūrija novērtēja ar 1. pakāpi. Svētku turpinājumā piedalījāmies dažādās radošajās darbnīcās. Vienā no tām izgatavojām putnu būrīti, ko pārvedām mājās. Noslēgumā vēl izdejojām kopīgās rotaļas, kas būs iekļautas Skolēnu dziesmu un deju svētku programmā...

 • 16.04.2024

  2. aprīlī Ezernieku pamatskolā valdīja neparasta rosība. Darbs tika plānots citādāk nekā parastā mācību dienā. Katras klases skolēni piedalījās deviņās stacijās, kur attīstīja dažādas prasmes un iemaņas, kā arī padziļināja zināšanas mācību priekšmetos. Matemātikas stacijā skolēni risināja uz loģisko domāšanu balstītus atjautības uzdevumus, meklēja Lieldienu olas pēc uzdevuma nosacījumiem, risināja matemātikas uzdevumus. Skolēni piedalījās divās latviešu valodas stacijās, kur pildīja ar Lieldienām saistītus tekstveides uzdevumus, savienoja attēlus ar vārdiem, sacerēja dzejoļus par Lieldienām, veidoja grāmatzīmes ar Lieldienu motīviem, ilustrēja Lieldienu olas. Angļu valodas stacijā skolēni pildīja uzdevumus atbilstoši vecumposmam un zināšanu līmenim. Uzdevumi bija saistīti ar Lieldienu...

 • 16.04.2024

  Tā dēvējam sarunu-diskusiju ciklu vecāko klašu skolēniem vidusskolā, kurš notiek kopš 2018. gada – Latgales kongresa un Latvijas valsts simtgades. Pasākumā notiek tikšanās ar cilvēkiem, kuri jūt piederību Latgalei, Krāslavas novadam, savam pagastam, pilsētai, Latgales un latgaliskā saglabāšanai, vērtībām, kuras dod spēku un gribu dzīvot, strādāt un gūt gandarījumu. Pirmo sarunu vadīja mūsu skolas absolvente Ilga Šuplinska. Šis pasākumu cikls nepārtrūka arī Covid laikā, kad sarunas rīkojām attālināti Zoom platformā. Jau notikušas 17 tikšanās reizes. Šī gada 12. aprīlī Dagdas vidusskolā tika aizvadīta kārtējā vērtīgā saruna-diskusija "Munys saknis dzan atzolus Latgolys zemē", kurā ar iedvesmojošām uzrunām uzstājās multimāksliniece un muzeja "Andrupenes lauku sēta"...

 • 16.04.2024

  Šodien Krāslavas pilsētai aprit 101. gadadiena. Iepriekšējais gads izskanēja ar lepno un stipro “Krāslavai 100”. Gadsimts pilsētas vēsturē ir vēstījums par to, kā gadsimtu gaitā no mazas apdzīvotas vietas izveidojusies pilsēta, kas ir tie notikumi un cilvēki, ar kuriem varam lepoties vēl šodien. Šogad 16. aprīlī Krāslavai aprit 101. gads, kopš tai tika piešķirtas pilsētas tiesības, taču Krāslavas kā apdzīvotas vietas vēsture ir krietni senāka. Daugavas krasti pie Krāslavas ir bijuši apdzīvoti jau 3. gadu tūkstotī pirms Kristus, bet rakstītajos avotos Krāslavas vārds minēts 16. gadsimtā, kad 1558. gadā tā kļuva par Livonijas ordeņa lēņa muižu. 1729. gadā Krāslava nonāk Broel Plāteru dzimtas īpašumā un iegūst miesta tiesības. Ceļš uz pilsētas tiesību piešķiršanu nav bijis viegls un tas...

 • 15.04.2024

  Mācību gada sākumā Dagdas vidusskola saņēma aicinājumu iesaistīties starptautiskā projektā, kuru rīko Pāvela Tigrida Valodu skolas Eiropas sekcija sadarbībā ar Francijas vēstniecību Čehijā un Francijas institūtu Prāgā. Tika izsludināts 6. starptautiskais mākslas konkurss par godu Frankofonijas dienai un Parīzes Olimpisko spēļu 100 gadu jubilejai (1924-2024). Katrs skolēns varēja izpausties, atainojot savas fantāzijas par tēmu “Mans mīļākais sporta veids vai sportists, sporta leģenda, jauni sporta veidi vasaras olimpiskajās spēlēs (skeitbords, sporta kāpšana, sērfošana un breiks), izšķirošie maču mirkļi, emocijas sportā, līdzjutēji, sporta vietas, sporta inventārs, apģērbs un krekliņi”. Uz Čehiju tika nosūtīti daudzu mūsu skolēnu darbi, un beidzot mēs esam sagaidījuši arī...

 • 15.04.2024

  Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vienkāršojusi un padarījusi ērtāku ziņošanu par zāļu blaknēm. Ziņojumu par zāļu blaknēm iedzīvotāji turpmāk var iesniegt ZVA, noskenējot QR kodu un aizpildot ziņojumu elektroniski. Lai iesniegtu ziņojumu par zāļu blakni, pietiek vien ar pacienta aizdomām, ka lietotās zāles  izraisījušas šo blakni. Ziņojot par blaknēm, sabiedrība pi­edalās zāļu drošuma uzraudzībā. Ziņošana ļauj ātrāk atklāt jaunas un retas blaknes, un no tām turpmāk pasargāt citus cilvēkus. Ikviens iedzīvotājs var ziņot par jebkuru novērotu nevēlamu reakciju, par ko ir aizdomas, ka tā ir zāļu blakne. Ziņot iespējams, skenējot QR kodu, kurš pieejams aptiekās vai ZVA tīmekļvietnē. QR kods aizvedīs uz iedzīvotājiem paredzētu blakņu ziņošanas veidlapu. Tādējādi ziņot turpmāk kļūs vēl ātrāk un...

 • 15.04.2024

  Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz 2024. gada 19. aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanai 2024. gada vasarā. Ievērojot iepriekš minēto, NVA Krāslavas filiāle aicina piedalīties Pasākumā, kas veicina skolēnu īslaicīgu (vecumā no 15 līdz 20 gadiem) nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un pieredzi. Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī. Pasākuma īstenošanai var pieteikties darba devēji, kas atbilst izvirzītajām...

 • 12.04.2024

  Piedrujas bibliotēkā kļuvis populāri rīkot tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, kuri gatavi dalīties savās zināšanās un pieredzē. Šoreiz aicinājām ciemos skaistumkopšanas pazinēju Ilonu Botanovu, kura par smaržām zina praktiski visu. Ilona jau daudzus gadus studē arompsiholoģiju un ļoti mīl ceļot, ar šīm interesantajām zināšanām un aizraujošiem stāstiem viņa piesaistīja mūsu uzmanību. Arompsiholoģijas būtība ir pārliecība, ka atsevišķi aromāti var ietekmēt cilvēka uzvedību un emocijas, kas nozīmē, ka ar ēterisko eļļu aromātu palīdzību ir iespējams koriģēt cilvēka psihoemocionālo stāvokli. Citiem vārdiem - tā ir mūsu garīgā veselība. Aromātu iepazīšana galvenokārt ir sevis, savas iekšējās pasaules izzināšana. Mēs sevi un apkārtējo pasauli uztveram ar visām maņām, tālab aromātiem ir liela...

Jauna aptauja

Aprīlis - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
pirmdiena, 01.04.2024
09:58 Pasākumi

Dienas foto

 • Valentīna Zlidņa piemiņas izstādes atklāšana

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde