pirmdiena, 27. marts, 2023Vārda diena: Gustavs, Gusts, Tālrīts
crest1 crest2

Ziņas

 • 27.03.2023

  Krāslavas Kultūras namā notika XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma „Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta „Balts” deju kolektīvu koprepertuāra skate, kurā piedalījās 10 kolektīvi. Trīs kolektīvi ieguva vērtējumu - augstākā pakāpe, seši - I pakāpe, viens - II pakāpe. Krāslavas novada deju kolektīvu virsvadītāja Valda Timule uzsver, ka mūsu novada dejotāji skati izturēja godam un rezultāti ir ļoti labi. Žūrijas protokols šeit. Juris RogaAnatola Kauškaļa foto

 • 27.03.2023

  Lielā Talka šogad notiks 22. aprīlī, Starptautiskajā Zemes dienā, ar moto „Zaļa Latvija = Zaļa pasaule”. Piesaki talkas vietu, kuru vēlies sakopt, aizpildot pieteikuma anketu šeit. Lielajā Talkā aicināts piedalīties ikviens Krāslavas novada iedzīvotājs, kas vēlās dzīvot nepiesārņotā un skaistā vidē. Būsim aktīvi un rūpēsimies par vidi mums apkārt kopā - vācot atkritumus, stādot kokus, atjaunojot žogus, veidojot puķu dobes un darot citus labus darbus. Par maisu saņemšanas un atkritumu savākšanas punktiem informēsim vēlāk. Esi aktīvs un piesaki savu talkas vietu! Ilustratīvs attēls

 • 27.03.2023

  18.-19. martā Madonā Smeceres sila trasē notika Latvijas čempionātā trešais, noslēdzošais posms. Pirmajā sacensību dienā sportisti sacentās stafetes slēpojumā, kurā visus trīs etapus vajadzēja veikt klasiskajā stilā. 2011.-2012. g. dzim. Meiteņu grupā Krāslavas novada Sporta skolas komanda - Rita Dilba, Evija Avsjukeviča, Inese Pitrāne - ierindojās piektajā vietā. S16 vecuma grupā Ariana Tribisa, Martīne Djatkoviča un Valērija Burceva izcīnīja zelta medaļas. Mūsu jaunietes - Viktorija Rutkovska, Evija Radivinska un Adriāna Šuminska - S18 vecuma grupā ieguva bronzas medaļas. Otrajā sacensību dienā sportisti sacentās sezona garākajā distancē, kuru veica brīvajā stilā ar masa startu. Adriāna Šuminska 10 km garā distancē izcīnīja sudrabu medaļu, Jana Volka 15 km garā distancē ierindojās 5....

 • 27.03.2023

  Šogad distanču slēpošanas „S! – Fischer” Ziemas skolēnu čempionāta pirmais posms notika 3. februārī slēpošanas, biatlona sporta bāzē „Jankas” Pļaviņās ar intervāla startu brīvajā solī. Krāslavas novada Sporta skolas audzēkņi piedalījās sacensībās kuplā skaitā un uzrādīja labus rezultātus. Šajā sacensību posmā otro vietu izcīnīja Martīne Djatkoviča, Valērija Burceva ieguva 4. vietu, bet Ariana Tribisa, Mārtiņš Severīns Vecelis un Līga Volka katrs savā vecumā grupā ierindojās 5. vietā. Otrais posms tika organizēts slēpošanas un biatlona centrā „Cēsis” Priekuļos, kur distance bija jāveic klasiskajā solī. Martīne Djatkoviča un Adriāna Šuminska kļuva par uzvarētājām katra savā vecuma grupā. Valērija Burceva un Mārtiņš Severīns Vecelis ieguva 4. vietu savās vecuma grupās, bet Ariana Tribisa un...

 • 24.03.2023

  2023. gada 26. martā plkst. 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu uz priekšu, Vasaras laiks būs spēkā līdz š.g. 29. oktobrim. Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts, joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Latvijā kārtību, kādā notiek pāreja uz vasaras laiku, nosaka Ministru kabineta 2010. gada 26. oktobra noteikumi Nr.1010 „Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos ir noteikts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst. 3.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa...

 • 24.03.2023

  Galvenā mūsu pilsētas Daugavas lokos bagātība ir cilvēki. Pasaules dzejas dienu ietvaros Ūdrīšu pagasta Augstkalnes bibliotēkā savu daudzveidīgu dzeju prezentēja Jeļena Vorošilova – viena no spilgtākajām personībām, ar kurām ir tik bagāta mūsu Krāslava. Kurš no mums jaunības gados neiedomājās sevi dzejnieka lomā?! Pēc kāda laika vētrainas kaisles nomaina ikdienas dzīves proza, un tad jau vairs neatliek laika dzejai. Taču Jeļena turpināja rakstīt, pilnveidoties un publicēt savus darbus internetā un dzejas krājumos, kas tika izdoti Daugavpilī un Rēzeknē. Galvenais – neapstāties! Lasīt klasiku, sekot līdzi mūsdienu autoru daiļradei. Šajā vakarā kopīgi baudījām dzejas burvību un piedalījāmies sarunās ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Diāna Maksimova,Augstkalnes bibliotēkas vadītājaAutores foto

 • 24.03.2023

  Šogad noslēgsies Valsts izglītības satura centra īstenotais Eiropas Sociālā fonda projekts „Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb „Skola2030”. Jaunā mācību satura un pieejas īstenošanas procesā katram vispārējās izglītības pakāpē iesaistītajam pedagogam ir izveidojies savs pieredzes stāsts. Lai veicinātu profesionālās pilnveides tradīciju pašvaldībās labās prakses apzināšanai un izmantošanai, „Skola2030” komanda ir iniciējusi rīkot pedagogu profesionālās pieredzes forumus. Šī gada 8. martā Krāslavas novada pedagogi viesojās Gulbenē, jo tieši šī diena izvēlēta pedagogu profesionālās pieredzes forumam „Sev un citiem!”, ko sadarbībā ar projekta komandu rīkoja Alūksnes, Balvu un Gulbenes izglītības pārvaldes. Jau no agra rīta Gulbenes Sporta centrā ieradās ap 300 pedagogu no dažādām novadu...

 • 24.03.2023

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija liecina, ka kūlas ugunsgrēku skaits Latvijā kopumā pērn palielinājās – reģistrēti 1532 kūlas ugunsgrēki (2021.gadā - 1196). Visvairāk kūlas ugunsgrēku – 392 reģistrēti Latgales reģionā. Aizvadītajā gadā Latgales reģiona pārvaldes teritorijā kopumā izdeguši vairāk nekā 584 hektāri pērnās zāles. Salīdzinājumā ar 2021. gadu palielinājies gan kūlas ugunsgrēku skaits (par 72 kūlas ugunsgrēkiem), gan arī izdegusī platība (par ~60 hektāriem). Latgalē kūlas ugunsgrēku skaits un izdegusī platība palielinājusies četros novados, tostarp Krāslavas novadā, kur pērn dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki, kuru degšanas platībā ir 3,1 hektārs, gadu iepriekš dzēsti seši kūlas ugunsgrēki divu hektāru lielā platībā. Arī pavasara teritoriju un ēku...

 • 23.03.2023

  Latvijas Universitātes (LU) Jēkabpils filiālē tiek komplektēta Ukrainas civiliedzīvotāju interesentu grupa uz kursiem „Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem”. Tā ir Latvijas valsts budžeta finansēta programma. Programmas mērķis ir veicināt latviešu valodas lietojumu Ukrainas civiliedzīvotāju vidū, nodrošinot bezmaksas latviešu valodas mācības, pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, t.sk. arī nepilngadīgajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem ar iegūtu vidējo izglītību, vismaz 120 akadēmisko stundu apmērā. Projekta ietvaros varam mācības īstenot klātienē. Pieteikšanās vēlama pēc iespējas steidzīgi, lai varam sākt mācības! Pieteikšanās pie LU Jēkabpils filiāles direktores Dainas Spuriņas (t.28645774, e-pasts daina.spurina@lu.lv). Daina Spuriņa,LU Jēkabpils filiāles direktore

Jauna aptauja

Marts - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
22
23
24
25 26
27
28 29 30 31  
trešdiena, 01.03.2023

Dienas foto

 • Ziedu nolikšana 1949. gada 25. marta deportāciju upuru piemiņai

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde