otrdiena, 22. maijs, 2018Vārda diena: Emīlija
crest1 crest2

Ziņas

 • 22.05.2018

  18. maijā Krāslavas Kultūras namā atklāta Krāslavas Mākslas skolas pedagoģes, profesionālas mākslinieces Maijas Šuļgas gleznu ekspozīcija „Izstāde Nr.1”. Izstādes nosaukums jau pasaka priekšā, ka šī ir Maijas pirmā personālizstāde, vienlaikus mudina domāt, ka būs vēl un vēl. Līdz šim jau daudzus gadus māksliniece ar atsevišķiem saviem darbiem ir piedalījusies dažādās kopizstādēs. „Šogad man ir tāda dzīves pusjubileja, kuru nudien negribēju atzīmēt tradicionāli, sēžot pie liela klāta galda, bet gribēju sarūpēt veltījumu maniem draugiem, radiem, kolēģiem un pārējiem mākslas cienītājiem,” izstādes rīkošanas iemeslu atklāj Maija. „Tā kā pašas jubileja iekrīt gadā, kad mūsu pilsēta nosvinēja 95 gadus un Latvijai apritēs 100 gadu, tad izstāde ir kā neliels veltījums arī šiem diviem...

 • 22.05.2018

  Nesen akcijas „Atpakaļ uz skolu” ietvaros ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēniem tikās Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis, kas iepazīstināja jauniešus ar „Erasmus+” programmas aktivitātēm un iedvesmoja skolēnus nākotnē aktīvi izmantot šīs programmas iespējas. Akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti devās uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm. Akcija „Atpakaļ uz skolu” sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no...

 • 22.05.2018

  Lai uzrakstītu savas pirmās grāmatas, Anna Krumpāne vairākas reizes sēdusies ar pildspalvu un papīra lapu pie galda, bet tad atlikusi visu malā. Krāslava, mīļie krāslavieši - šos vārdus mūsu novadniece, ārste ginekoloģe sirsnīgi, vairākas reizes izrunāja Ģimenes dienai veltītajā pasākumā, kas notika Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā 14. maijā. Tie bija arī grāmatu „Sieviete priekos un bēdās” un „Dvēseles sāpes” atvēršanas svētki, tās tapušas sadarbībā ar dakteri un skolotāju Igoru Dobrjakovu. Anna Krumpāne ir nostrādājusi 45 gadus dzemdību nodaļā, un, protams, viņai ir, ar ko dalīties pārdomās par dzīvību, tās svētumu no ieņemšanas brīža līdz laimīgām un veiksmīgām dzemdībām. Bet ne vienmēr dzīvē viss norit tik gludi, kā gribētos. Jauki, ja ģimenē ir bērns, bet arī ir ļoti svarīgi,...

 • 22.05.2018

  17. maijā astoņu vides objektu darbu autori no Krāslavas novada (Varavīksnes vidusskolas, Valsts ģimnāzijas un Bērnu un jauniešu centra) piedalījās izglītības iestāžu mākslas pulciņu audzēkņiem un pedagogiem 2017./2018.mācību gadā īstenotā vides objektu un ārējā vidē eksponētu mākslas darbu konkursa „Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās” 3. kārtas noslēguma pasākumā, kas notika Mazmežotnes muižā, Rundāles novadā. Rīta agrumā notika izstādes iekārtošana, tad izstādes atklāšana, apskate un pēcpusdienā - konkursa laureātu apbalvošana. Starp izstādē apskatāmajiem 126 pašiem radošākajiem skolēnu darbiem četru darbu autori no mūsu novada saņēma atzinības, savukārt laureātu vidū bija 3. pakāpes diploma ieguvēji - BJC suvenīru pulciņa (sk. Larisa Kizjalo) audzēkņu darbs „Putni manā pagalmā”, 2....

 • 21.05.2018

  2018. gada 19. un 20. maijā dabas parkā „Daugavas loki” jau ceturto reizi notika Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts 2018”. Pasākuma centrālais notikums bija laivu brauciens “100 laivas Latvijai” Daugavas posmā no Krāslavas līdz Slutišķiem. Pasākumā ik reizi piedalās vairāki simti aktīvās atpūtas, ūdens tūrisma entuziastu un atbalstītāju no dažādām Latvijas vietām, kā arī pa komandai no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas. Sestdien, 19. maijā, Krāslavā saieta dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – Latgaliešu podu gāšana pie keramiķiem Valda un Olgas Pauliņiem, Latgales kulinārā mantojuma vakariņas, latgaliešu flešmobs, nakts orientēšanās. Savukārt svētdien 20. maijā dalībnieki startēja no Krāslavas. Ceļā līdz Daugavpils novada Slutišķiem...

 • 21.05.2018

   2018. gada 19. aprīlī Krāslavas pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte” notika pirmsskolas skolotāju profesionālās kompetences pilnveides seminārs „Pašvadības un pašizziņas caurvijas ieviešana mācību procesā”.    Semināra mērķis – iepazīties ar izglītības iestādes darbu jaunā mācību satura aprobācijā.   Pasākumā piedalījās Krāslavas novada pirmsskolas skolotājas, sākumskolas skolotājas un Ludzas PII „Pasaciņa” pirmsskolas skolotājas.   Pedagogiem bija iespēja vērot iestādes attīstošo vidi, atklātās rotaļdarbības sagatavošanas grupā „Spārītes” un II jaunākajā grupā „Ežuki”.   Pirmsskolas skolotājas dalījās pieredzē par darba organizāciju un pedagoģiska procesa nodrošināšanu, īstenojot jauno mācību saturu. Savu meistarklasi parādīja PII „Pienenīte” pirmsskolas skolotājas D.Dzalbe,...

 • 21.05.2018

  2018. gada 12. maijā Krāslavas Mūzikas skolā notika vokālistu un instrumentālistu konkurss „Latgales uzlecošās zvaigznes 2018”. Konkursā piedalījās klavierspēles audzēkņi Džuljeta Laura (pedagogs Lilita Ivanova), Rihards Sorogovecs (pedagogs Jeļena Mihailova), akordeona spēles audzēkņi Mārtiņš Vecelis, Vita Stivriņa (pedagogs Anatolijs Livča), ģitāras spēles audzēknis Viesturs Nartišs (pedagogs Mihails Pitrāns). Noslēguma koncertā un konkursa finālā Rēzeknē 19. maijā Krāslavas Mūzikas skolu pārstāvēja Viesturs Nartišs un Mārtiņš Vecelis.

 • 21.05.2018

  27. aprīlī, agri no rīta, 22 mazpulcēni no Krāslavas pamatskolas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas un viņu vadītājas devās ekskursijā uz Alūksni.   Ekskursijas mērķis – gatavojoties Latvijas simtgadei, iepazīt Alūksnes novadu un pilsētu, kā arī iepazīt 29. Ziemeru mazpulka pieredzi.   Pirmā tikšanās bija ar 29. Ziemeru mazpulka vadītāju Jāni Bērtiņu un mazpulcēniem. Iepazināmies ar mazpulka darbību, guvām pieredzi un ierosmi darbā. Mazpulcēni piedalījās radošajā darbnīcā, kur mazpulka vadītājs Jānis Bērtiņš piedāvāja izgatavot tauriņus papīra tehnikā, kā arī apskatījām mazpulcēnu darbu izstādi, piedalījāmies tirdziņā.  Nākamais pieturas punkts bija dabas muzejs „Vides labirints”. Apskatījām gliemežu un gliemeņu kolekcijas no dažādām valstīm, kukaiņu kolekcijas, putnus, noklausījāmies to...

 • 16.05.2018

  Latvijas vides aizsardzības fonda izsludinātā projektu konkursa „Publisko ūdeņu pārvaldība” ietvaros ir atbalstīts Krāslavas novada pašvaldības projekta „Praktisko aktivitāšu īstenošana publisko ūdeņu pārvaldībai Krāslavas novadā” iesniegums. Kopumā finansējuma saņemšanai aktivitātes „Publisko ūdeņu pārvaldības praktiskās aktivitātes” ietvaros tika iesniegti 70 projektu iesniegumi, bet pēc izvērtēšanas procedūras beigām finansējums tika piešķirts 26 izstrādātiem projektu iesniegumiem. Projektu konkursa „Publisko ūdeņu pārvaldība” mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kuru ietvaros tiktu īstenotas aktivitātes publisko ūdeņu (jūras piekraste, publiskie ezeri un upju posmi) pārvaldībai, ietverot gan plānošanas dokumentu izstrādi (t.sk. izpēte un darbību plānošana), gan praktiskās...

Jauna aptauja

Maijs - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04 05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17 18 19 20
21
22
23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

 • Lielais plosts 2018

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.