trešdiena, 14. aprīlis, 2021Vārda diena: Gudrīte, Strauja
crest1 crest2

Ziņas

 • 14.04.2021

  Krāslavas Kultūras namā pavasaris sākas ar izstādi „Pilsēta pie upes”. Ekspozīcijā apvienotas dažādas mākslas nozares un žanri, profesionāļu un amatieru daiļdarbi. Izstādes koncepcija iecerēta kā romantiska pastaiga pa mūsu šarmanto pilsētiņu Daugavas krastos. Krāslava uzzied visā savā fantastiskajā krāšņumā gan glezniecībā, gan grafikā, gan fotogrāfijā. Mūsu pilsēta iedvesmo māksliniekus jau vairākus gadsimtus. XIX gadsimtā to iemūžinājuši grafikā Napoleons Orda un Alfrēds Rēmers, XX gadsimta sākumā – Krāslavā dzimušais Ābels Panns, slavenais meistars un Izraēlas glezniecības skolas pamatlicējs. Naums Aronsons, pasaules slavenais tēlnieks, visu savu mūžu smēlās iedvesmu dzimtās pilsētas kolorītā un cilvēku sejās. 20. gadsimta 30. gados Krāslava iedvesmoja Niklāvu Strunki, vienu no...

 • 14.04.2021

  Fotokonkursa „Sagaidījām! Krāslavas novadā atnāca pavasaris!” noslēguma posms sakrita ar pirmajām patiesi siltajām pavasara dienām. Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem, kuri iesūtīja fotogrāfijas, kas liecina par visiem tik mīļā un sengaidītā gadalaika iestāšanos. Izvērtēt, kuras fotogrāfijas vislabāk raksturo pavasara iestāšanos un atspoguļo dabas pamošanos, mēs piedāvājām p/a „Labiekārtošana K” darbiniecēm - Svetlanai Saksonei un Marijai Kizjalo. Par labākajām tika atzītas fotogrāfijas, kuru autores ir Inga, Iveta un Sņežana. Viņu iesūtītie fotoattēli ir ievietoti šajā rakstā. Uzvarētājas gaida saldas balvas. Beidzot ar pārliecību var teikt, ka Krāslavas novadā pavasaris atnāca galīgi un pavisam! Šeit var redzēt visas konkursam iesūtītās fotogrāfijas.

 • 13.04.2021

  Šobrīd visā pasaulē notiek cīņa ar koronovīrusa izraisīto infekcijas slimību Covid-19. Sākotnēji tā dēvēta par Uhaņas koronavīrusa epidēmiju, kas sākās Ķīnas pilsētā Uhaņā 2019. gada decembrī. Latvijā pirmo saslimšanas gadījumu ar Covid-19 konstatēja 2020. gada 2. martā. Pirmais saslimšanas gadījums ar Covid-19 Krāslavas novadā tika konstatēts 2020. gada 12. augustā.  Šobrīd Covid-19 vīrusa izplatība ir skārusi visas pasaules valstis un tas ir ieguvis pandēmijas apmēru. Lai gan koronavīrusa Covid-19 ir plaša mēroga epidēmija, taču tā pavisam noteikti nav pirmā Latvijas vēsturē. Gadsimtu un gadu gaitā pār Latviju ir gājušas neskaitāmas epidēmijas. Ieskatoties vēsturē, var secināt, ka plašākas un precīzākas publicētās ziņas par epidēmijām Latgalē attiecas uz 18. gadsimta beigām, kad M....

 • 13.04.2021

  Mūsu skolā   strādā  lieliski, kompetenti  pedagogi un interesantu vaļasprieku  cilvēki. Ar dažiem no tiem iepazīstināsim. Krāslavas Varavīksnes  vidusskolas  vēstures  stūrīša vadītāja   Jekaterina Aleksejeva  aicināja  atsaukties  skolotājus, lai  izveidotu  online  ceļojumu par skolotāju vaļaspriekiem. Skolotājai  Valentīnai  Purpišai  ļoti  patīk audzēt  puķes. Katrs vasaras rīts sākas ar pastaigu pa dārzu. Apbrīno skaistos pumpurus, kas izstaro brīnišķīgu aromātu. Ziedi iemieso dabas skaistumu, tās dāsnumu. Ziedi rada patīkamus iespaidus, pozitīvas emocijas. Oksana Korčaginai  patīk  adīt. Adīšana — iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku un uzturēt formā fizisko veselību. Un, protams, lasīšana – iespēja garlaicību apmainīt pret emocionālo baudu.  Žannai Boļšakovai ļoti patīk...

 • 13.04.2021

  Lai arī Ministru kabinets 1. aprīlī pieņēma lēmumu ārkārtējo situāciju pēc 6. aprīļa neturpināt, valstī joprojām ir saglabāti drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, un līdz ar to tiek turpināti arī atbalsta pasākumi uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Krīzes skartajiem uzņēmumiem Covid-19 izraisīto grūtību pārvarēšanai ir pieejams valsts atbalsts apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Atbalstam var pieteikties līdz 2021. gada 15. jūnijam, un to var izlietot no atbalsta piešķiršanas brīža līdz 2021. gada 31. jūlijam. Savukārt, lai palīdzētu saglabāt darbavietas un nodrošināt cilvēkus ar iztikas līdzekļiem, turpinās arī dīkstāves atbalstu un algu subsīdiju izmaksa. Komersantiem, kuri var pierādīt Covid-19 negatīvo ietekmi un kuriem nav finanšu grūtību, ALTUM krīzes seku...

 • 13.04.2021

  1. aprīlī notika Latgales reģiona pavasara sezonas debašu turnīrs. Tajā piedalījās 2 komandas – Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.a klases debatētāji. Debates bija par tēmu „Dzīvošana dzīvoklī ir/ nav labāka nekā/kā privātmājā”. Pirms turnīra tika savākts materiāls par rezolūciju, uzrakstītas apstiprinošā un noliedzošā lietas, sagatavoti fakti atspēkošanai, pārdomāti jautājumi oponentu komandai un apspriesti iespējamie sadursmes punkti. Tika izvērtēti vairāki mājokļu plusi un mīnusi: infrastruktūras, transporta, zemes gabala, autostāvvietas pieejamība, drošība, komunālās izmaksas. Skolēni tiešsaistes nodarbībās mācījās aizstāvēt un argumentēt viedokli. Reģiona turnīra pirmajā aplī mūsu noliedzošā komanda zaudēja, bet 2.aplī apstiprinošā komanda guva...

 • 12.04.2021

  Digitālo darbu „Krāslavas un Dagdas novadu skolu jaunatne dziesmu un deju svētkos Rīgā 1960-2015” ir izveidojusi Krāslavas Bērnu un jauniešu centra novadpētniecības radošā darbnīca „Jāņtārpiņi” ciešā sadarbībā ar Krāslavas NC bibliotēku (direktore Valentīna Magidas, tehnisko nodrošinājumu veica sistēmas administratore Ilona Cabule). Šī lielā darba idejas autore pirms 3 gadiem bija tā laika  Krāslavas BJC direktore Rita Vekšina, metodiskos ieteikumus darba saturiski tematiskajā izklāstā sniedza KBJC metodiķe Sanita Kumpiņa. Prezentāciju var apskatīt un lejupielādēt šeit Svētku dalībnieki (izglītības iestādes, mūzikas un deju skolotāji, organizatori), kuri aktīvi piedalījās foto materiālu, dzīvesstāstu iesūtīšanā, izveidotos DVD diskus un BJC sagādātās balviņas varēs saņemt Krāslavas...

 • 12.04.2021

  Lai dzīvē gūtu panākumus, atcerieties labi šīs trīs domas: redzēt – nozīmē zināt, gribēt – nozīmē varēt, uzdrošināties – nozīme dabūt./A.de Misē/ Krāslavas Valsts ģimnāzijā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrāde ir sena tradīcija – 1995. gadā dzimusī ideja nu jau 26 gadus veiksmīgi pierāda savu nozīmi ne vien skolēnu empīrisko pētījumu izstrādē un visu mūsdienās tik nozīmīgo prasmju pilnveidē, kas nenoliedzami attīstās šajā darba izstrādes procesā, bet arī savas skolas un dzimtās pilsētas prezentēšanā reģionā un valstī. Skolēni, izstrādājot zinātniski pētnieciskos darbus, saprot, ka atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem nevar gūt tikai ar esošajām zināšanām un prasmēm, tāpēc ir nepieciešams meklēt. Un meklēt izziņas literatūrā, dažādos avotos, zinātniskos rakstos… Pateicoties tam,...

 • 12.04.2021

  Šogad mācību ekskursijas klātienē nenotiek, bet Latvijā ir vairāki uzņēmumi, piemēram, sadzīves atkritumu poligons „Getliņi”, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu, un kas arī piedāvā mācību ekskursijas tiešsaistē. Virtuālo ekskursiju mērķis ir iemācīt bērnus un jauniešus šķirot atkritumus un neaizmirst to darīt mājsēdes laikā. 24. martā Krāslavas Valsts ģimnāzijas 8.a klase piedalījās šādā ekskursijā. „Getliņu” vides izglītības speciāliste Monta Atvase ar 8.a klases virtuālajiem ekskursantiem izgāja visu ceļu, sākot ar to, cik ilgi viens šāds atkritumu poligons ir gatavs pieņemt mūsu atkritumus, un beidzot par pašu procesu, kas notiek ar mūsu atkritumu maisu saturu, kad tas nonāk „Getliņos”. Skolēni attālināti redzēja gan pašu atkritumu pārstrādes cehu, gan jau...

Jauna aptauja

Aprīlis - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

 • Foto: Ērika Romule

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde