piektdiena, 25. maijs, 2018Vārda diena: Anšlavs, Junora
crest1 crest2

Ziņas

 • 24.05.2018

  Piedrujas 400 gadu jubileju pagasts svin visdažādākajos veidos. Ir arī ļoti daudz iespēju, kā var apsveikt savu dzimto vai iecienīto pagastu šajā nozīmīgajā jubilejā – uzkopt kādu nostūri, iestādīt ozolu, uzrakstīt dzejoli… Mūsu novadniece Ināra Pauliņa pagastu sveic ar izstādi – Piedrujas pagasta bibliotēkā ir aplūkojama pērlīšu rotaslietu izstāde. Ināra mūsu pagastā nav svešiniece un daudziem ir pazīstama, agrāk strādāja arī Piedrujas skolā, tas liek viņai atcerēties Piedruju ar sirsnību un mīlestību. Iespējams, ne viena vien pērlīte tika ievērta, kavējoties domās par laiku, kad tik daudz bija strādāts un dzīvots Piedrujā, ne viena vien pērlīte tika aplūkota, atminoties sastaptos cilvēkus un sirsnību. Tādēļ visi laipni aicināti uz izstādi, jo tā ir dāvana mums visiem. Jeļena...

 • 24.05.2018

  Biedrība „Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” jau otro gadu organizē videorullīšu konkursu „Katrs piliens ir vērtība”. Videorullīšu konkursa mērķis ir aicināt skolu jauniešus domāt par ūdens vērtību un rīkoties gudri, lai saglabātu ūdens resursus nākamajām paaudzēm, vienlaikus lietojot ūdeni sadzīvē tik, cik tas ir nepieciešams. Konkursa popularitāte pieaug, un šogad tika saņemts daudz vairāk pieteikumu. Konkurence bija ļoti sīva, jo visi iesniegtie darbi bija interesanti un daudzveidīgi. Krāslavas pamatskolas 2. un 4. klašu robotiķu lieliskās idejas un radošā pieeja guva panākumus:  1.vieta videorullītim „Ūdens aprite” (2.a/b),2.vieta videorullītim „Ūdens attīrīšana” (4.a). Daiga Kušnire, robotikas pulciņa skolotāja

 • 24.05.2018

  No 17. aprīļa līdz 8. maijam pašvaldība aicināja reģistrēties jauniešus (no pilniem 15 gadiem līdz 20 gadiem ieskaitot) Krāslavas novada domes finansētajā pasākumā „Jauniešu nodarbināšana 2018. gada vasaras periodā”. Daļa piedāvāto darbavietu bija jāizlozē, jo strādāt gribētāju skaits konkrētajās iestādēs pārsniedza piedāvāto vakanču skaitu. Izloze notika Krāslavas Kultūras nama zālē, klātesot ieinteresētajiem pretendentiem. Lozes vilka brīvprātīgie no zāles. Rezultāti: - tūrisma informācijas centrs - izlozētas trīs darba vietas jauniešu nodarbināšanai jūnijā, jūlijā, augustā; - pirmskolas izglītības iestāde (PII) „Pienenīte” - izlozētas četras darba vietas jauniešu nodarbināšanai jūnijā; - PII „Pīlādzītis” - izlozētas piecas darba vietas jauniešu nodarbināšanai jūnijā; - Krāslavas...

 • 24.05.2018

   Krāslavas novada pašvaldība  ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu. 8. maijā projekta ietvaros 5. a klase skolēni devās pie viesu mājas „Forest B&B” saimnieces Valentīnas Pugajevas. Saimniece gaidīja mūs, lai kopā ar bērniem izceptu „Grāfu maizi”. Kāpēc maizi? Maize nav tikai maize kā ēdiens. Šim vārdam ir liela un būtiska nozīme cilvēku dzīvē jau daudzus gadu simtus. Maize ir svēts vārds. Aiz vārda „maize” slēpjas gadsimtiem krātas zināšanas, smags darbs, domas, cerības, vērtības, kas mantotas un novērtētas no paaudzes paaudzē. Cilvēki, kas nodarbojas ar maizes cepšanu, ir patiesi sūra darba darītāji. Dievs lēmis,...

 • 23.05.2018

  Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka veikti vairāki uzlabojumi bērnu veselības aprūpē, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielinot valsts finansējumu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai. Šogad ārstu konsultācijām, diagnostiskajiem izmeklējumiem u.c. ambulatorajiem pakalpojumiem bērniem kopumā plānoti 74 milj. eiro, kas ir par 14 milj. eiro vairāk nekā pērn. Lai uzlabotu pediatru pieejamību, kas ir svarīga gan bērna slimību diagnostikā un ārstēšanā, gan regulārai pacienta uzraudzībai saistībā ar noteiktajām saslimšanām, šogad plānoto pediatra konsultāciju apjoms ir par 67 % lielāks nekā pērn. Līdz ar to šogad bērniem tiks nodrošinātas vairāk nekā 50 tūkstoši valsts apmaksātas pediatru konsultācijas. No šī gada ir veikti arī būtiski uzlabojumi valsts apmaksātā bērnu...

 • 23.05.2018

  2017./2018. mācību gadā „Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!”, piedaloties 91 352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm, savāktas un otrreizējai pārstrādei nogādātas 1049,307 tonnas makulatūras. Latgales reģionu makulatūras vākšanas konkursā pārstāvēja 60 izglītības iestādes, savācot pārstrādei 144,65 tonnas nevajadzīgu papīru. Šogad makulatūras vākšanas konkursam „Tīrai Latvijai!” pieteicās 60 izglītības iestādes no Latgales, apvienojot 12 987 bērnu un jauniešu pūles tīrākas vides veidošanā. Rezultātā Latgales skolām izdevies savākt pārstrādei 144,65 tonnas makulatūras, kas uz šo brīdi jau ir pārtapušas jaunā papīrā un citos celulozes šķiedras materiālos – olu bretēs, kartonā, ekovatē vai celulozes šķiedras granulās. Konkursā...

 • 23.05.2018

  9. maijs Krāslavas pamatskolas 9.b. klases skolniecēm Evai Marhilevičai un Faustinai Podjavai noslēdzās ar prieka vēsti – viņas no 19. jūnija līdz 21. jūnijam dosies ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Tas ir izcili labs panākums, uzcītīga un atbildīga darba rezultāts. Meitenes piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) izsludinātajā konkursā „Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”, izveidojot videofilmu par savu klases audzinātāju Ligitu Pelniku.  Darbu prezentēja Daugavpils Novadpētniecības muzejā 12. aprīlī (ieguva 3.vietu) un pārliecinoši uzstājās arī Rīgā (LOM) 9. maijā.  LOM organizētais pasākums radīja skatītājos daudz pozitīvu emociju. Vispirms klātesošos sveica Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš – viens no konkursa atbalstītājiem. (Konkursa atbalstītāji ir arī EP...

 • 23.05.2018

  Mācību gads tuvojas noslēgumam. Pēc labi padarītiem darbiem mācību gada laikā esam nopelnījuši iespēju doties ekskursijā! Tā Krāslavas Bērnu un jauniešu centra 34 lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi devās ceļā. Tā kā darbojamies radoši, arī braucām baudīt mākslu un skaistumu uz Līvāniem. Mākslas un amatniecības centrā skatījām audēju, šuvēju, kalēju, rokdarbnieču ierīkotos darba stūrīšus, lūkojām garāko jostu Latvijā – 94 metrus garu. Sajūsmu izsauca Stikla muzeja apmeklējums un stikla pūtēja meistarklase. Izbaudot lielo karstumu šajā procesā, novērtējām darba „melno garozu”. Tālāk devāmies uz Mūsdienu mākslas galeriju. Tas bija nepierasti. Pati ēka, plašā zāle, augstie griesti, krāsaini dīvāni… Mūs sagaidīja galerijas saimnieks, mākslinieks Raimonds Vindulis. Pēc galerijā izvietotās...

 • 22.05.2018

  18. maijā Krāslavas Kultūras namā atklāta Krāslavas Mākslas skolas pedagoģes, profesionālas mākslinieces Maijas Šuļgas gleznu ekspozīcija „Izstāde Nr.1”. Izstādes nosaukums jau pasaka priekšā, ka šī ir Maijas pirmā personālizstāde, vienlaikus mudina domāt, ka būs vēl un vēl. Līdz šim jau daudzus gadus māksliniece ar atsevišķiem saviem darbiem ir piedalījusies dažādās kopizstādēs. „Šogad man ir tāda dzīves pusjubileja, kuru nudien negribēju atzīmēt tradicionāli, sēžot pie liela klāta galda, bet gribēju sarūpēt veltījumu maniem draugiem, radiem, kolēģiem un pārējiem mākslas cienītājiem,” izstādes rīkošanas iemeslu atklāj Maija. „Tā kā pašas jubileja iekrīt gadā, kad mūsu pilsēta nosvinēja 95 gadus un Latvijai apritēs 100 gadu, tad izstāde ir kā neliels veltījums arī šiem diviem...

Jauna aptauja

Maijs - 2018
P O T C P S S
  01
02
03
04 05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17 18 19 20
21
22
23
24
26 27
28 29 30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.