piektdiena, 1. marts, 2024Vārda diena: Ilgvars, Ivars
crest1 crest2

Indra fotogrāfa acīm

Pievienots: 24.11.2023

Kā izskatījās Indras rožu stacija? Kur agrāk Indrā bija dzelzceļa pārbrauktuve? Vai zināt, ka Indrā bija moderns stadions ar tribīnēm? Kur dzīvoja robežsargi? Vai pirms gandrīz 100 gadiem lauku veikalā varēja nopirkt citronus?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem var meklēt un atrast izstādē „Indra fotogrāfa acīm”, kura izveidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un biedrības „Latgales reģiona attīstības aģentūra” finansiālu atbalstu.

Izstāde ir vēstījums par Indras vēsturi pagājušā gadsimta starpkaru periodā, kad te notika aktīva sabiedriskā un kultūras dzīve un tika uzbūvētas daudzas nozīmīgas ēkas. Tai laikā tika dokumentētas robežsargu dzīves aktivitātes, Indrā darbojās fotogrāfi Rogaļskis un Gaseļs, tāpēc ir saglabājušās foto liecības par šo laika posmu.

Gatavojot šo izstādi, tika apzinātas dažādās atmiņu institūcijās pieejamās fotogrāfijas par šo laika periodu. Izmantojot Indras iedzīvotāju, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja, Limbažu muzeja, Bārtas muzeja, Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas krājuma materiālus, tika izgatavotas 25 lielformāta fotogrāfijas, kas stāsta par Indru un indriešiem divdesmitā gadsimta 20.-30.gados. Izstādē redzamas fotogrāfijas ar Indras ciema skatiem – dzelzceļa stacija dažādos laika posmos, skola, katoļu un luterāņu baznīcas, stadions, robežsargu kordons – un sabiedriskās dzīves aktivitātēm – teātra izrāde, mežu un dārzu dienas, robežsargu sporta spēles.

Izstāde ne tikai vēsta par Indras vēsturi, bet palīdz radīt priekšstatu par Latgales novada pierobežas pagastu kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību un dod iespēju iepazīties ar dažādās atmiņu institūcijās pieejamajām foto liecībām.

Līdz Adventes sākumam izstāde ir apskatāma Indras Tautas namā, bet pēc tam tiks pārvietota uz pastāvīgo ekspozīcijas vietu aušanas darbnīcas „Indra” telpās.

Olga Jokste, projekta koordinatore
A.Kuzminskas un O.Jokstes fotogrāfijasJauna aptauja

Marts - 2024
P O T C P S S
  02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde