sestdiena, 27. aprīlis, 2024Vārda diena: Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle

Latvijas čempionāts distanču slēpošanā

Pievienots: 26.01.2024

19.-20. janvārī Priekuļos Slēpošanas un biatlona bāzē notika Latvijas čempionāts un Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensības distanču slēpošanā, kurās piedalījās arī Krāslavas novada Sporta skolas audzēkņi.

Izcilu rezultātu uzrādīja Adriāna Šuminska, kura abās sacensību dienās kļuva par Latvijas čempioni junioru grupā, kā arī FIS konkurencē 5 km garā distancē brīvajā stilā ieguva trešo vietu! Šīs sacensības Adriānai bija arī atlases sacensības, lai iekļūtu Latvijas izlases komandā un piedalītos pasaules čempionātā juniorēm Slovēnijā. Vēlam Adriānai veiksmīgus startus pasaules čempionātā distanču slēpošanā!

19. janvārī visi slēpotāji veica distanci klasiskajā solī. 10 km garā distancē Mārtiņš Severīns Vecelis ieguva 7. vietu, Jana Volka 5 km garā distancē izcīnīja bronzas medaļu, bet Evijai Radivinskai S18 vecuma grupā – 4. vieta. 2008.-2009. g. dzim. jauniešu grupā 6 km garā distancē par Latvijas čempioni kļuva Valērija Burceva, bet Ariana Tribisa uzrādīja savu labāko sniegumu un ieguva augsto 4. vietu, Viktorija Rutkovska ierindojās 13. vietā.

20. janvārī brīvajā solī 5 km garā distancē Janai Volkai – bronzas medaļa, Evija Radivinska ieguva 4. vieta. Valērija Burceva 3,6 km garā distancē sīva cīņā ieguva bronzas medaļu, Ariana Tribisa – 10. vietā, Martiņš Severīns Vecelis 10 km garā distancē ierindojās 10. vietā.

Jaunākās vecuma grupas meitenes sacentās 2,4 km garā distancē klasiskajā stilā, Evija Avsjukeviča ierindojās 9. vietā, Evelīna Kripašova – 12. vietā, Dace Kairāne – 13. vietā. Stanislavai Abramovai veiksmīgāka distance bija brīvajā solī, kurā viņa ierindojās 18. vietā, Ritai Dilbai klasiskajā solī – 22. vieta.

Jauniešu sasniegumu kaldināšanā lielu darbu ieguldīja Krāslavas novada Sporta skolas distanču slēpošanas treneri.