piektdiena, 1. marts, 2024Vārda diena: Ilgvars, Ivars
crest1 crest2

Valsts svētkiem veltīta diena Piedrujā

Pievienots: 21.11.2023

Novembris ir Latvijas valsts dzimšanas laiks un nozīmīgu vēsturisku notikumu atceres laiks. Godinot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, 14. novembrī Piedrujā notika pasākumi, kuros piedalījās ciemiņi no Indras, Robežnieku, Kalniešu, Konstantinovas un Aulejas pagasta.

Tā kā svētkiem jāgatavojas savlaicīgi, jāpadomā par telpas dekorēšanu, apsveikumiem un dāvanām, Piedrujas pagasta bibliotēka organizēja radošu darbnīcu „Latvija ir mūsu dzimtene”, kurā aktīvi piedalījās Piedrujas iedzīvotāji, kā arī ciemiņi no Indras, Kalniešiem un Robežniekiem.

Mājīgajās bibliotēkas telpās dalībnieki tika iesaistīti radošajā darbnīcā, kur no bibliotēkas sarūpētiem materiāliem izgatavoja apsveikuma kartiņas. Radošās darbnīcas rezultātā sanāca skaistas kartiņas sarkanbaltsarkanās krāsās. Darbnīcas dalībnieki atzīmēja: „Mēs savus darbiņus veidojam ar domām par Latviju. Atliek ierakstīt labus, skaistus vārdus, un dāvana ir gatava”.

Turpinot Valsts svētkiem veltītu dienu, Piedrujas Saietu namā notika koncerts, kuru atklāja Konstantinovas sieviešu vokālais ansamblis „Vēja zvans” un Aulejas dzejniece Ilze Vovka. Tas bija sirsnīgs priekšnesums, kura laikā dziesmas mijās ar dzejas rindām.

Koncerta viesiem bija iespēja redzēt emocionālus deju priekšnesumus no Robežnieku un Indras kolektīviem, dzirdēt skanīgas dziesmas Robežnieku vokālā ansambļa vadītājas Tatjanas Raciņas izpildījumā, kā arī izjust dzejas rindas Piedrujas iedzīvotājas Ļubovas Levaškovičas lasījumā.

Caur dziesmām, dejām un priekšnesumiem koncerta dalībnieki vēlēja saules mūžu Latvijai.

Visi, kas iesaistījās pasākumā, kopā veidoja svinīgu noskaņu un siltu atmosfēru!

Zita Lukša, Piedrujas Tautas nama vadītāja
Jeļena Račicka, Piedrujas pagasta bibliotēkas vadītāja
I. Vovkas, J. Račickas, Z. Lukšas fotoJauna aptauja

Marts - 2024
P O T C P S S
 
01
02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde