ceturtdiena, 22. oktobris, 2020Vārda diena: Irīda, Īrisa
crest1 crest2

Debates par Valsts aizsardzības koncepciju

Pievienots: 01.10.2019

26. septembrī ģimnāzijas debatētāji piedalījās Aizsardzības ministrijas rīkotajā publiskajā diskusijā par valsts aizsardzībai nozīmīgiem jautājumiem. Pasākuma mērķis bija apspriest jautājumu par to, cik lielā mērā valsts aizsardzība ir visu valsts iedzīvotāju kopīga lieta vai arī valsts pārvaldes institūciju atbildība.

Diskusiju vadīja Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskas pētniecības centra vadošais pētnieks Toms Rostoks. Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, 13.Saeimas deputāts Mārtiņš Staķis savā prezentācijā runāja par Latvijas aizsardzības izaicinājumiem, par Valsts aizsardzības koncepciju.

Valsts drošību un aizsardzību ietekmē dažādi ārēji ģeopolitiski faktori. Latvijas kontekstā īpaši jāuzsver Krievijas rīcība – tās bruņoto spēku modernizācija un mobilitātes uzlabošana, dažāda veida un mēroga militāro mācību organizēšana un spēka demonstrēšana Latvijas robežu tuvumā -, kas rada reģionālu saspīlējumu un palielina militāra apdraudējuma aktualitāti. Draudu spektrs laika gaitā kļūst arvien plašāks un daudzveidīgāks, tādēļ izaicinājumus valsts aizsardzībai mūsdienās rada ne tikai potenciālā agresora militārie instrumenti, bet arī digitālie, informācijas, ekonomiskie u.c. veida nemilitārie instrumenti, kas var tikt kopīgi pielietoti uzbrukumā pret Latvijas valsti. Aizvien redzamāka kļūst dezinformācijas izplatīšana, kuras mērķis ir graut Eiropas Savienības un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vienotību un veicināt Latvijas sabiedrības fragmentāciju.

Pasākuma laikā Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni Jana Bargana, Viesturs Andžāns, Ervīns Jakovelis, Antra Umbraško, Loreta Makņa, Daniels Dukaļskis un Alise Samsanoviča debatēja par to, vai Latvijas valsts aizsardzība ir katra iedzīvotāja pienākums. Skolēni teicami izpildīja savu uzdevumu, un ir gandarījums par Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra Mārtiņa Staķa ierakstu „tviterī” – „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā apspriežot Valsts aizsardzības koncepciju, īpaši gribu uzteikt debatētājus no Krāslavas Valsts ģimnāzijas. Mums, Saeimas deputātiem, būtu, ko pamācīties.”

Paldies organizatoriem par iespēju piedalīties pasākumā, jo tas palielina skolēnu pilsonisko aktivitāti un atbildību.

Viktorija Nalivaiko,
Krāslavas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja

 Jauna aptauja

Oktobris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23 24 25
26 27 28 29 30 31  
trešdiena, 21.10.2020
ceturtdiena, 22.10.2020

Dienas foto

  • Pieredzes apmaiņas brauciens tūrisma uzņēmējiem

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde