piektdiena, 20. septembris, 2019Vārda diena: Ginters, Guntra, Marianna
crest1 crest2

Izglītojošs brauciens uz Rīgu

Pievienots: 14.05.2019

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 9.a klases skolēni projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2./16/1/001, STEM un vides jomas ietvaros devās uz Rīgu, lai apmeklētu Dzelzceļa muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, bet 11. klases skolēni - uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, bet vakarā visi kopā Dailes teātra izrādi „Planēta 85” iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Lāsma Kumpiņa, 9.klase: „Dzelzceļa muzejā mēs piedalījāmies nodarbībā „Iepazīsti Stacijas dzīvi”, kurā iepazināmies ar stacijas darbu no pirmsākumiem. Muzejs bija diezgan interesants, mēs paši varējām iekāpt senajos vilcienos un lokomotīvēs.

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā mēs pavadījām diezgan daudz laika, jo šis ir vecākais vēstures muzejs Eiropā. Tā kā muzejā ir 15 izstāžu zāles, aplūkot visu nebija iespējams. Mums bija iespēja saģērbties bruņinieku tērpos un nofotografēties, paturēt rokas arī senākos ieročus. Pēc muzeja mēs nonācām Doma baznīcā, kur redzējām skaistas vitrāžas un visdažādāko laikmetu izpausmes baznīcas arhitektūrā.

Vakarā mēs devāmies un Dailes teātri, kur noskatījāmies izrādi „Planēta 85”. Šī izrāde bija smieklīga un jautra, bet lika padomāt par tādām vērtībām, kā ģimene un brīvība, jo darbība notika PSRS laikā. Teātris lika padomāt par skarbo PSRS laiku un uzzināt, kā mūsu vecāki dzīvoja savā bērnībā.

Ekskursijas laikā mēs ieguvām daudz pozitīvas enerģijas pieplūduma un jaunas zināšanas.”

Antra Umbraško, 11.klase: „LNB mums  tika piedāvāts ieskats grāmatas vēsturē, varējām uzzināt par 5 grāmatas maņām, Braila rakstu, cenzūru un citām lietām.  Kā nākamā nodarbība mums tika piedāvāta Kultūras Kanona spēle. Jāatzīmē, daudzpusīga nodarbība, kur iepazināmies ar retajām grāmatām, eksponātiem, skaņu ierakstiem, attēlizdevumiem, sīkiespieddarbiem, kartēm, gleznām, tautas grāmatu plauktu un Dainu skapi, kas atrodas LNB.

Paldies bibliotēkai par sniegto lielisko pieredzi veiksmīgākai un sekmīgākai darbībai nākotnē, jo taču grāmata ir tā, kas ļauj mums izpausties, un, izzinot Latvijas Nacionālo bibliotēku, varējām vēlreiz pārliecināties, ka bibliotēkas  darbības galvenais akcents ir atbalsts augstākajai izglītībai un pētniecībai, bērnu un jauniešu lasīt vēlmes veicināšana.

Izrādē „Planēta 85” tika parādītas ļoti trāpīgas un konkrētas lietas, kas skāra pretrunīgo tā laika sabiedrību un Latvijas valsti tajā laikā - 1985. gadā, kad Latvijā valdīja Padomju Savienība. Taču izrāde bija arī par to smalko latvietības kodu, kas skāra katru pilsoni, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un citām pazīmēm. Noteikti ir jāatzīmē aktieru asprātība, netveramā daba. Viņi iejutās tēlos un azartiski spēlējās ar dažādiem teātra paņēmieniem, kas padarīja izrādi rotaļīgu un skatītājiem baudāmu.”Jauna aptauja

Septembris - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  

Dienas foto

  • Krāslavas pamatskolas 10. Spico talantu šovs

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.