piektdiena, 3. februāris, 2023Vārda diena: Aīda, Ida, Vida
crest1 crest2

Jauniešu iniciatīvu projekts un Krāslavas leģendas

Pievienots: 07.11.2022

Pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvlaika mūsu klase īstenoja Krāslavas novada jauniešu iniciatīvu projektu „Tūrisma taka „Krāslavas leģendas”. Ideja uzrakstīt un realizēt šo projektu radās sakarā ar Krāslavas pilsētas 100. dzimšanas dienas gaidīšanu. Lai pievērstu mūsu jaunāko skolasbiedru uzmanību šī mācību gada notikumam, mēs nolēmām apvienot rudens dabas baudīšanu, svaigu gaisu, āra aktivitātes un seno pilsētas leģendu stāstīšanu, organizējot 1.-4. klašu skolēniem jautru un interesantu pastaigu pa taku „Krāslavas leģendas”.

21. oktobra rīts izdevās brīnišķīgs – silts un bezvējains, un, galvenais, bez nokrišņiem. Katra klase savā laikā devās ceļā un pēc 45 minūtēm sasniedza Pilskalnu.  Šeit, takas pirmajā objektā, bērnus sagaidīja Raganiņa.  Kā vēsta teika par Pilskalnu, šajā vietā sensenos laikos atradusies raganas mājiņa un saimniecei bijuši 20-30 melni kaķi. Skatoties uz Daugavas rāmo tecējumu, atcerējāmies arī nostāstu par upes rakšanu.

Nākamais takas objekts bija akmens, pie kura izvietojām divu jaunavu – daiļās un neglītās – figūras. Leģenda par Augusta akmeni tiek uzskatīta par visvecāko Krāslavas leģendu, un tā stāsta par divām sievietēm, kuras parādījās uz akmens Jāņu naktī. Ar akmeni saistīta vēl viena leģenda – par poļu karaļa Augusta medībām.

Uzkāpjot Karņicka kalnā, mūsu ekskursanti noklausījās pašu romantiskāko un skaistāko leģendu par Jozefa Karņicka un Emīlijas Plāteres mīlestību.

Pie grāfa parka dīķa skolēni uzzināja par noslēptiem dārgumiem, pie grotiem – par pazemes ejām un kazemātiem, bet pie pils satikās ar grāfu un grāfieni, kuri pastāstīja par to, kā pils un tās apkārtne izskatījās tad, kad šeit valdīja Plāteru vairākās paaudzēs.

Nākamais pieturas punkts atradās pie vecajām dzirnavām, kur sākas vienīgais pilsētā bruģētais ceļš uz Šokolādes kalnu. Tieši šeit bērnus sagaidīja jautra rotaļa un leģenda par vissaldāko vietu pilsētā.

Visbeidzot, atnākuši pie Persteņezera, visi atcerējās, kāpēc ezeram ir šāds nosaukums. Pagāja gandrīz trīs stundas, un nu pienāca brīdis katram izlozēt jautājumu un pārbaudīt iegūtās zināšanas par Krāslavas leģendām, kā arī par vēsturiskajiem faktiem, notikumiem un personībām.

Rudens brīvdienās, kad bija vairāk brīvā laika, mēs izveidojām savdabīgu dāvanu par godu pilsētas jubilejai – kalendāru, kurā var izlasīt leģendas un apskatīt mūsu fotogrāfijas ar brīnišķīgajiem pilsētas skatiem un tādā veidā atdzīvināt skaistās pilsētas leģendas un pāršķirstīt dzimtā novada vēstures lappuses.

Projekts īstenots ar Krāslavas novada pašvaldības atbalstu.

Anastasija Vanaga un Renārs Škagals,
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 10.a klases skolēni
Fotogalerija


Jauna aptauja

Februāris - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde