sestdiena, 30. septembris, 2023Vārda diena: Elma, Elna, Menarda
crest1 crest2

Dagdas aktīvie cilvēki saliedē un motivē pierobežas iedzīvotājus

Pievienots: 02.06.2023

Dagdas aktīvo iedzīvotāju grupa piedalījās kopienu iniciatīvu konkursā „Darbīgās kopienas Latgalē 2023”, ko finansē „British Council” pārstāvniecība Latvijā mērķfinansējuma programmas „Darbīgās kopienas” ietvaros un guva atbalstu savu iniciatīvu realizēšanai projektā „Sadarbībā ir spēks, jo kalpos ilgtermiņā” Dagdā.

Darba grupa veiksmīgi parakstījusi līgumu ar Izglītības iniciatīvu centru un uzsāka darbu, lai īstenotu sešus svarīgus darbības soļus mērķa sasniegšanai. Kopienas iniciatīvas mērķis ir saliedēt dažādas bijušās sabiedrības aktīvās daļas, kas pēc Covid-19 pandēmijas un karadarbības Ukrainā ir palikušas mazaktīvas, kopīgi apzināt un izvērtēt kopienai nozīmīgākās vajadzības, un sniegt savu ieguldījumu kopīgās dzīves telpas uzlabošanai. Kopējās projekta izmaksas ir 2000,00 eiro.

Kopienas iniciatīvu īstenošana ir veiksmīgi uzsākta un notikušas jau divas aktivitātes - tikšanās ar Krāslavas novada sociālā dienesta vadītājas vietnieci Elitu Trūli un talka pie Krāslavas novada Veselības un sociālo pakalpojumu centra „Dagda”, kurās piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieku katrā ar dažādu sabiedrības daļu pārstāvjiem - jauniešiem, bērnu vecākiem, cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem.

Priecēja tas, ka šīs aktivitātes atbalstīja arī Krāslavas novada Dagdas pilsētas un pagastu apvienības pagastu pārvaldes, nodrošinot cilvēkiem nokļūšanu uz un no pasākuma vietām. Latvijas Sarkanā krusta (LSK) Krāslavas komitejas nodaļu vadītāji rūpējās par informācijas nodošanu cilvēkiem, kas vēlējās iesaistīties aktivitātēs, bet dzīvo pierobežu pagastos un dažādu iemeslu dēļ nevarētu apmeklēt aktivitātes, kuras viņuprāt būtu nepieciešamas. LSK Krāslavas komitejas nodaļu vadītāji bija tiešās kontaktpersonas ar savu pagastu līdzcilvēkiem, kas koordinēja un sarunājās personīgi ar katru interesentu, kas izteica vēlmi līdzdarboties savas kopienas attīstībā, labklājības celšanā.

Pasākumu laikā tika runāts ar katru dalībnieku, tādā veidā uzzinot to viedokli un uzskatus par šo projektu. Katrs dalībnieks atzina, ka šādas aktivitātes ir ļoti nepieciešamas, labprāt iesaistīsies turpmākā projekta īstenošanā. Komunikācija ir svarīgs posms sadarbības veidošanai, tāpēc aktivitātēs tika iesaistītas visas projekta mērķauditorijas.

Ja tev ir radusies interese un vēlme piedalīties mūsu kopienas iniciatīvās, tad droši vari pieteikties pa mobilo telefonu +371 22429754 (projekta atbildīga persona S. Drozdova).

Sandra Drozdova,
projekta atbildīga persona
Autores fotoJauna aptauja

Septembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23 24
25
26
27
28
29
 
piektdiena, 15.09.2023

Dienas foto

  • Visaptverošas valsts aizsardzības mācības „Namejs 2023” – patrulēšana Krāslavas ielās

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde