sestdiena, 23. oktobris, 2021Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
crest1 crest2

Kopā drošāk!

Pievienots: 30.08.2021

Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, projektu konkursa „Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” ietvaros no 152 iesniegtajiem pieteikumiem tika atbalstītas 47 iniciatīvas aktuālo problēmjautājumu risināšanai, kuras līdz gada beigām īsteno Latvijas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Atbalsta programmu ir izstrādājusi Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Arī Indras vidusskolas atbalsta biedrības „Skola ar nākotni” projekts „Kopā drošāk!” ir atbalstīto iniciatīvu vidū. Projekta mērķis ir nodrošināt atbalstu pandēmijas laikā radušos psiholoģisko, fizisko un materiālo seku mazināšanai un iepazīstināt ar brīvā laika pavadīšanas iespējām Latgales reģionā.

Tā ietvaros jau tika organizēta diennakts nometne trīsdesmit Indras, Piedrujas un Robežnieku pagasta jauniešiem no 25. līdz 29. jūlijam. Tās laikā jauniešiem tika piedāvātas gan fiziskās aktivitātes (brauciens pa Daugavu ar laivām, lāzertaga spēle, stafetes), gan emocionālās (diskusijas un darbošanās ar psihologu), gan radošās (ziepju veidošanas darbnīca, skiču veidošana fotosienai).

Kā atzina paši jaunieši un izjuta nometnes pedagogi, jaunieši visvairāk bija noilgojušies pēc darbošanās kopā aci pret aci, nevis tiešsaistē. Tās bija nebeidzamas sarunas, sarunas, sarunas. Liekas, ka mēs varējām darīt jebko, galvenais, ka kopā!

Protams, tika iepazītas arī brīnišķīgās Latgalē pieejamās aktīvās atpūtās iespējas. Viena no tām ir sporta kluba „Beibuks” piedāvātā laivošana pa Daugavu. Sevis pārvarēšanu, darbojoties fiziski ar airiem, kompensēja brīnumainie dabas skati Daugavas lokos un drauga plecs. Apmeklējot peintbola centru Sventē, tika aizmirstas visas negācijas, jo bija aktīvi jāiesaistās komandas stratēģijas izstrādē, lai sasniegtu vēlamo rezultātu spēlē.

Nometne ir beigusies, bet projekts turpinās. Šobrīd top fotosiena pēc jauniešu veidotajām skicēm, kura motivēs nepadoties šajā ne tik vieglajā laikā. Uz tās fona nofotografēties būs iespēja visiem novada jauniešiem, jo tā tiks izvietota visās novada skolās.

Projekta ietvaros līdz pat decembrim biedrība piedāvās psihologa konsultācijas novada jauniešiem, lai būtu vieglāk tikt galā ar Covid-19 radītajam sekām.

Kopā ar projekta dalībniekiem esam izveidojuši aptauju, lai noskaidrotu novada jauniešu psihoemocionālo stāvokli pēc attālinātajām apmācībām. Aicinām interesentus iesaistīties šajā pētījumā, aizpildot aptaujas lapu šeit:  https://forms.gle/QNeTe7HKq7sh3Paj8

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.–2023. gadam ietvaros.

Vija Sjadro,
projekta „Kopā drošāk!” vadītājaJauna aptauja

Oktobris - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde