sestdiena, 24. februāris, 2024Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
crest1 crest2

Krāslavas novada pašvaldība izveidojusi ģimenes videi pietuvinātu pakalpojumu

Pievienots: 10.11.2023

2020. gada janvārī, pēc vairākiem izvērtējumiem no Labklājības ministrijas un Latgales plānošanas reģiona puses, pēc projekta pieteikuma sagatavošanas un vienošanās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīšanu par Eiropas reģionālā fonda un valsts finansējuma piešķiršanu Krāslavas novada pašvaldība uzsāka īstenot projektu „Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Krāslavas novadā”*, ieviešot Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā plānotos pasākumus.

Projekta galvenās darbības ir piecu pašvaldības sociālo pakalpojumu piedāvājuma nodrošināšana - jauna ģimenes videi pietuvināta pakalpojuma izveide Krāslavas novadā ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem un jauniešiem, divi jauni pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī divi jauni pakalpojumi pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Projekta darbība plānota līdz šī gada beigām, projekta kopējās attiecināmās izmaksas - 816 191 EUR, arī pašvaldība ir ieguldījusi ievērojamus papildu līdzekļus.

Ir pagājuši gandrīz 4 gadi, un šobrīd ir vēsturisks brīdis, kad ģimeniskai videi pietuvinātais pakalpojums Krāslavā, Grāfu Plāteru ielā 10 jau tiek atklāts. Konkrētais pakalpojums ir plānots astoņiem ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem līdz 17 gadu vecumam.

Domājot par vietas izvēli, savulaik tika izskatītas vairākas alternatīvas, un par labu šai vietai kalpoja tas, ka būtu pievienotā vērtība, ja tiktu sakārtots vēl viens Krāslavas vēsturiskā centra stūrītis. Pašai ēkai nav valsts kultūras pieminekļa statusa, bet daļa no ēkas ir sena, spriežot pēc Krāslavas un pils ansambļa vēsturiskajiem plāniem, ēka nav būvēta agrāk par 19. gadsimta 2. pusi.

Pa Raiņa un Pils ielu ir intensīva gājēju kustība, jo īpaši svarīgi ir tas, ka tie lielākoties ir bērni un jaunieši, kam svarīga estētiska un droša vide. Blakus ir Krāslavas pils komplekss, ko pašvaldība pakāpeniski atjauno. Šobrīd notiek tilta pār Jāņupīti pilnīga pārbūve, tiks pārbūvēta Pils iela, ir ieceres par blakus esošās teritorijas pie sociālā dienesta attīstību, līdz ar to tiešām šķiet, ka tā ir bijusi pareiza stratēģiskā izvēle.

Veikt pārbūvi vecām ēkām vienmēr ir liels izaicinājums, tomēr, pateicoties pašvaldības, projektētāju „RemPro”, būvnieku „Jēkabpils PMK”, būvuzraugu pārstāvjiem, šis lielais darbs tomēr ir paveikts.

Liela pateicība visiem procesā iesaistītajiem un finansētājiem, bet lielākais paldies ir „Mūsmāju” direktorei Ērikai Gekai ar viņas komandu, kas ar lielu sirdsdegsmi dara savu darbu, domājot par telpu funkcionalitāti, interjeru un komfortu. Papildus lielajam ERAF projektam ir īstenots vēl viens pašvaldības projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” projekts un piesaistīti arī sponsoru līdzekļi āra teritorijas labiekārtojumam, ierīkoti apstādījumi un rotaļu laukums, mazās arhitektūras formas.

Lai jaunajās telpās sirds siltums un drošības sajūta, pēc kuras tā ilgojas tās mazie iemītnieki!

Ināra Dzalbe,
Krāslavas novada pašvaldības
Attīstības nodaļas vadītāja
Anatola Kauškaļa foto

*Par ERAF līdzfinansētu projektu

Projekta Nr.9.3.1.1/18/I/021Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Krāslavas novadāmērķi ir veicināt sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību Krāslavas novadā maksimāli tuvu dzīvesvietai, attīstot pakalpojumu infrastruktūru dažādām mērķgrupām. Projekta galvenās darbības ir jauna ģimenes videi pietuvinātu pakalpojuma izveide Krāslavas novadā ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un jauniešiem līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot), kā arī daudzveidīgāku pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, viņu vecākiem vai aizbildņiem, kā arī pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Projektā kopējais plānotais attiecināmais finansējums ir 816 191,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums sastāda 538 267,59 EUR, valsts budžeta dotācija 27 082,18 EUR, pašvaldības finansējums 212 531,88 EUR, valsts budžeta finansējums 38 309,35 EUR.

Projekta kopējais ilgums ir 48 mēneši, projekta darbība plānota no 2020. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 31. decembrim.


Jauna aptauja

Februāris - 2024
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23
25
26 27 28 29  
pirmdiena, 05.02.2024
otrdiena, 06.02.2024
pirmdiena, 19.02.2024

Dienas foto

  • Sniega diena Dagdā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde