piektdiena, 12. aprīlis, 2024Vārda diena: Ainis, Jūlijs
crest1 crest2

Otrā elpa – jauna iespēja

Pievienots: 31.01.2024

Pastāstīsim par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) administrētās „Erasmus+” programmas projekta „Otrā elpa – jauna iespēja” metālapstrādes darbnīcas īstenošanu Krāslavā.

Biedrība „Latvijas sociālās adaptācijas asociācija” 2023. gadā „Erasmus +” programmas konkursā ieguva finansējumu projekta „Otrā elpa – jauna iespēja” īstenošanai. Projekta mērķis - pakāpeniski veidot sabiedrību, kurā jaunieši ir ekoloģiski izglītoti un aktīvi īstenotāji.

Sadarbībā ar RVT Krāslavas tehnoloģiju un inovāciju centra audzēkņiem un pedagogu Juri Krumpānu notika metālapstrādes radošā darbnīca ar Dagdas vidusskolas 9. klases skolēniem. Darbnīcas mērķis bija apgūt metālapstrādes pamatu iemaņas un prasmes, lai turpmāk veidotu praktiskās lietas no nederīgiem metāla gabaliem, piemēram, interjera objektus. Satiekot skolēnus no Dagdas vidusskolas, projekta īstenotāju grupa iepazīstināja dalībniekus ar dienas aktivitāšu plānu. Skolēniem tika sniegta informācija arī par RVT Krāslavas tehnoloģiju un inovāciju centra apgūstamajām profesijām pēc 9. klases.

Lai jaunieši labāk iepazītu viens otru, neformālajā gaisotnē tika organizēta iepazīšanās spēle. Iesākumā projekta dalībniekiem tika novadīta izglītojošā meistardarbnīca ar mērķi iepazīstināt ar metālapstrādes darba rīkiem un to izmantošanu darbnīcā un ikdienas dzīvē. Vēlāk projekta dalībnieki izmēģināja metāla griešanu, locīšanu un zīmēšanas darbības pamatprincipus uz plāksnēm. Nākamajā aktivitātes posmā projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar metināšanas aparātu un tā darbību. Aktivitātes noslēgumā jaunieši kopīgi izveidoja metāla konstrukciju, kuras pamatā bija līdzsvara princips.

Noskatīties īsfilmu par aktivitātēm var šeit.

Projektu finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Valsts aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.

Artūrs Pudniks, Aļģis Beresņevs un Santa Krista Krama, projekta īstenotāji, teksta un video autori
Santas Kristas Kramas fotoJauna aptauja

Aprīlis - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
pirmdiena, 01.04.2024
09:58 Pasākumi

Dienas foto

  • Atsākti tilta pār Jāņupīti Krāslavā būvdarbi

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde