ceturtdiena, 1. oktobris, 2020Vārda diena: Lāsma, Zanda, Zandis
crest1 crest2

Paši savas laimes kalēji

Pievienots: 31.10.2019

Programma „Latvijas skolas soma” jau otro gadu dāvā iespēju skolas bērniem izzināt mūsu valsts vēsturi, tradīcijas un kultūras mantojumu. Izvaltas pamatskolas skolēni un skolotāji aktīvi izmanto šo iespēju. Pagājuša gada maijā mēs apmeklējām galvaspilsētu Rīgu, iepazinām tās ievērojamākās vēsturiskās vietas, bet šajā mācību gadā nolēmām apceļot un labāk iepazīt mūsu dzimto Krāslavas novadu.

Krāslavas muzeja darbiniece Alla Lomanovska mūs aicināja iekāpt simboliskajā koka laivā un doties gadsimtiem tālā vēsturē, kad Daugavas krastos pirmo reizi tiek minēts vārds Krāslava. Muzeja krājumi ir bagāti ar arheoloģiskajos izrakumos un privātos īpašumos atrastām senas vēstures liecībām, etnogrāfiskiem priekšmetiem, vērtīgām grāmatām un dokumentiem.  Apmeklējām arī gleznu izstādi no muzeja mākslas darbu krājumiem. Pils staļļos ierīkotajā kulinārā mantojuma telpā „Pi vīna golda” skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas dažādu tautību ēdienu recepšu pazīšanā un apskatīt senlaicīgos latgaļu, krievu, ebreju, baltkrievu un poļu traukus. Apskatījām arī Plāteru pili un tās noslēpumaino, romantisko apkārtni ar skaistām akmens arkām, pilsdrupām un skatu laukumu, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Krāslavu.

Ceļojums mūs veda tālāk uz Indru, uz Laimes muzeju. Mūs sagaidīja atraktīvā, enerģiskā Ilona Kangizera. Viņas aizraujošais stāstījums, muzeja materiāli, trauku sišana uz laimi, ūdens spaiņu nešana, gleznošana, lūkošanās zvaigžņotās debesīs un vēl daudzas citas aktivitātes lika mums aizdomāties par vienkāršām lietām, par ko ikdienā neiedomājamies. Kustība, mūzika, daba, darbs - viss, kas ir mums apkārt, sniedz cilvēkam laimes sajūtu, jāprot tikai pašiem to saskatīt, iekustināt sevi, dažreiz uzlikt uz acīm krāsainas brilles un pamainīt savu skatījumu.

Paldies cilvēkiem, kas ar savu entuziasmu un aktīvo darbošanos dara bagātāku un skaistāku mūsu Krāslavas novadu.

Sakām paldies arī Izvaltas pagasta pārvaldei par transportu, mūsu šoferītim Jāzepam par jauko vizināšanu. Un, par laimi, oktobris mums dāvāja vienu no savām pēdējam siltajām, krāsainajām dienām.

 L. BogdāneJauna aptauja

Oktobris - 2020
P O T C P S S
  02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde