piektdiena, 1. marts, 2024Vārda diena: Ilgvars, Ivars
crest1 crest2

Uldis Augulis: „Labklājības budžetu nākamajam gadam vērtēju kā pietiekoši labu”

Pievienots: 03.11.2023

- Jūs jau esat bijis labklājības ministrs un nozari pārzināt ļoti labi. Kā jūs varētu novērtēt – kādā stāvoklī pašlaik ir nozare?

Tā kā jau trešo reizi esmu labklājības ministrs, redzu, ka dažas lietas ir pavirzījušās, taču ir jautājumi, kas ir iekrājušies vēl no maniem laikiem, un nekas nav mainījies. Nav bijusi politiskā griba tos risināt. Jautājumu loks ir palicis tas pats, un tie prasa neatliekamu risinājumu. Mēs nevaram noteikt kādu prioritāti, jo kopumā visi labklājības jautājumi ir jārisina ātrāk un tālredzīgāk, lai uzlabotu labklājību un dzīves kvalitāti mūsu iedzīvotājiem.

Pašlaik, pirmkārt, risinām jautājumu par pensiju piemaksu atjaunošanu par nostrādātajiem gadiem - no nākamā gada mēs esam gatavi un spējīgi to pakāpeniski risināt, lai virzītos uz kopēju mērķi - novērst šo netaisnību.

- Viss labklājības nozarē ir prioritārs, jo sociālā drošība ir komponents vispārējai drošībai, kas ir valsts prioritāte. Un tomēr – kas ir jūsu prioritātes šajā laikā – kas ir jūsu ambīcija nozarē?

Tas, ko es esmu solījis, - pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošana, viss, kas saistīts ar bērniem, jauniešiem un vecāku izglītošanu, lai pilnīgāk izprastu, kādi ir viņu pienākumi un tiesības un kad iestājas valsts atbildība. Visiem šiem jautājumiem ir jābūt sabalansētiem, lai mēs veidotu pozitīvu sabiedrību.

- Pārsteidzoši ātri šī valdība virza valsts budžeta apstiprināšanu nākamajam gadam. Kā vērtējat labklājības nozares budžets šajā kontekstā? Kuru grupu vajadzības tiks apmierinātas?

Visu vasaru notika sarunas par valdības deklarāciju un budžeta jautājumiem, panākot kompromisus un ieklausoties partneros. Valdība pašlaik strādā kā komanda un, manuprāt, tādā situācijā, kādā mēs saņēmām valsts budžetu, divu nedēļu laikā mēs esam panākuši un iestrādājuši valsts budžetā daudzas labklājības nozarei vajadzīgās iniciatīvas. Pašlaik, ņemot vērā valsts budžeta projekta izejas pozīciju, labklājības budžetu vērtēju kā pietiekoši labu.

„Krāslavas Vēstis”
Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja


Jauna aptauja

Marts - 2024
P O T C P S S
 
01
02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde