trešdiena, 24. aprīlis, 2024Vārda diena: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
crest1 crest2

„ERASMUS+” projekts Krāslavas ģimnāzijā

Pievienots: 25.01.2024

Krāslavas ģimnāzijas 6 skolotāji 2023. gada beigās piedalījās projekta „ERASMUS+” pedagogu profesionālās pilnveides kursos „Using Technology in the Classroom / Informācijas tehnoloģiju pielietošana mācību stundās” Horvātijā, Splitā. Projektu Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) iesniedzām jau februāŗī un ar nepacietību gaidījām atbildi. Vasarā atnāca VIAA atbilde - mūsu projekts atbalstīts!

Mūsu uzņemošā organizācija ir pieaugušo izglītības centrs „Ustanova za obrazovanje odraslih Maksima” - „ERASMUS+ Courses Croatia” (Horvātijā). Mēs apguvām - kā sagatavoties dažādu IKT rīku, aplikāciju un tīmekļa platformu ieviešanai mācību stundās, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pielietošanu klasē, lai veicinātu motivāciju un radošumu, runājām par Mākslīgo intelektu un apguvām CHAT GPT, PIXABAY, ADOBE, WORDPRESS, QR kodu izmantošanu, Wordwall, CANVA, GENIALLY, Padlet, MOODLE, Quizlet, digitālo tehnoloģiju pielietošanu svešvalodu mācīšanās procesā, kā arī speciālās izglītības vajadzībām, praktiskās iemaņas, kā veidot augstāka līmeņa prezentācijas un kombinētās mācīšanās metodes.

Anita Mateja - angļu valodas skolotāja:

„Projekta „Erasmus+” apmācības sniedz lielisku iespēju skolotājiem iegūt jaunas zināšanas, pieredzi un izpratni par izglītības sistēmām citās valstīs. Tā ir arī iespēja paplašināt profesionālās kompetences, attīstīt starpkultūru prasmes un uzlabot mācību metodikas. Personīgi man šis brauciens sniedza neaizmirstamu pieredzi un iedvesmojošu ceļojumu. Sadarbojoties ar kolēģiem no citām valstīm, es ieguvu jaunus draugus un sadarbības partnerus. Mēs uzlabojām savas IT zināšanas un prasmes, mācījāmies darboties dažādās internetvietnēs, tas ļaus mums izmantot apgūto savā darbā un dalīties pieredzē ar kolēģiem, padarot mācību procesu interesantāku.”

Ludmila Koževņikova – fizikas, dabaszinību un inženierzinātņu skolotāja:

„Interesanti, ka rokdarbu stundās skolēni izmanto lietotus materiālus un, piemēram, no stieples izloka taureni vai mašīnu, papildina ar papīru, plastilīnu, krāsām, un gatavs dekors skolas gaitenī. Tas lietām piešķir otro dzīvi! Interesanti bija redzēt skolēnu prezentācijas - plakātus par dažādām tēmām - interneta pirmsākumi, telefonu vēsture, zinātnieku biogrāfijas un daudzas citas, visas tiek veidotas uz A2 papīra un ir ieliktas rāmīšos zem stikla. Un nav jāmeklē datoros vai mapēs, ejot pa skolu - var uzzināt daudz pieejamas un uzskatāmas vizuāli skaistas un saturīgas informācijas.”

Lāsma Dzirkale – angļu valodas skolotāja:

„Horvātijā izglītība sākas ar bērnudārzu, no 6-7 gadu vecuma. Tālāk seko pamatizglītība, kas ir obligāta, no 1. līdz 8. klasei. 14 gadu vecumā skolēni turpina mācības ģimnāzijā, arodskolā, tehnikumā vai mākslas skolās (mūzikas, dejas, māksla). Mācības vidējās mācību iestādēs ilgst 4 gadus. 1.-4. klasēs skolēni mācās pie viena skolotāja, 5.-8. klasē priekšmetus māca dažādi skolotāji. Pirmā svešvaloda parasti ir angļu valoda. Horvātijā, sevišķi tūristu iecienītajās vietās, gandrīz visi iedzīvotāji prot runāt angliski, jo ir jākomunicē ar tūristiem. Otrā svešvaloda ir kā izvēles mācību priekšmets. Parasti tā ir vācu, itāļu vai spāņu valoda. Vērtēšana ir 5 baļļu sistēmā. Sākumskolā tikai 1. klases skolēni pirmo pusgadu saņem vērtējumus aprakstoši, pēc tam tās ir balles.”

Ilona Stepiņa – tehnoloģiju un dizaina skolotāja:

„Pēdējā izglītības reforma Horvātijā beidzās pirms 15 gadiem, un jauna netiek plānota. Tas ir liels pluss, jo pēc katras jaunas reformas ir nepieciešams ilgāks periods, kura laikā pie ieviestajām izmaiņām pierod gan skolēni, gan vecāki, gan pedagogi, un rezultāti ir paredzamāki.”

Sākumskolas skolotāja Rasma Krumpāne:

„Projekta „Erasmus+” profesionālās pilnveides kursi deva vienreizēju iespēju apgūt jaunas zināšanas un prasmes IKT jomā; kā labāk un veiksmīgāk pielietot jaunās tehnoloģijas mācību procesā, lai sniegtu atbalstu pedagogiem un mācības padarītu daudzveidīgākas. Kursi notika pieredzējušu un brīnišķīgu pasniedzēju vadībā, kuri uzdeva interesantus uzdevumus, dalījās ar savām zināšanām un pieredzi. Visinteresantākās bija āra aktivitātes. Šāda veida apmācības būtiski palīdz angļu valodas apguvē un pilnveidē.”

Skaidrīte Gasperoviča un Ilona Stepiņa,
projekta „ERASMUS+” koordinatores Krāslavas ģimnāzijā
Projekta „ERASMUS+” dalībnieku foto
Fotogalerija


Jauna aptauja

Aprīlis - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23
24
25 26 27 28
29 30  
pirmdiena, 22.04.2024
trešdiena, 24.04.2024

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde