sestdiena, 24. februāris, 2024Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
crest1 crest2

Izdevusies kopā būšana Jaundomes muižas atmosfērā

Pievienots: 01.11.2023

Mācīties dabu ir iespējams ne tikai no grāmatām un brīvā dabā, bet arī dodoties uz vietām, kur četrās sienās glabājas stāsti un noslēpumaini fakti par dabu un dzīvniekiem.

Saulainajā rudens dienā, pirms Miķeļdienas, Ezernieku pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas „Mārītes” un „Bitītes” bērni, devās ekskursijā uz Jaundomes muižas vides izglītības centru, lai uzzinātu muižas burvību, kas tajā slēpjas.

Jaundomes muižas vadītāja Līga Vaivode pastāstīja un iepazīstināja bērnus ar meža pasauli, tajā sastopamajiem Latvijas dzīvniekiem un putniem. Bērni ar lielāko prieku klausījās un devās izzināt un izpētīt ūdens pasauli, ko piedāvā muiža - vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā, kā arī aplūkoja ūdensputnus un citus eksponātus, kas saistīti ar makšķerēšanu un medību lomu cilvēka dzīvē.

Turpinājām pētīt muižas teritoriju, kur pamanījām kūpošu ugunskuru. Devāmies turp, jo sekoja kruasāna mīklas veidošana un to cepšana uz ugunskura. Lai bērni varētu cept kruasānus, no sākuma vajadzēja sagatavot mīklu. Mīklu gatavoja muižas vadītāja, bet bērni viņai palīdzēja. Tiem vajadzēja uzminēt sastāvdaļas. Aiziet, ķērāmies klāt mīklas veidošanai! Katrai mīklai galvenā sastāvdaļa ir milti, lai mīkla būtu salda, jāpievieno cukurs, lai mīkla kļūtu vēl garšīgāka, jāpievieno sāls, lai mīkla kļūtu gaisīgāka - soda. Vissvarīgākā sastāvdaļa ir sviests, lai mīkla mīcītos ātrāk, bērni ar skolotāju dziedāja dziesmiņu par miltiem. Tikmēr mīklai tika pievienotas pēdējās sastāvdaļas un sanāca gaisīga mīkla. Katrs nopelnīja mīklas pikucīti, uztina to uz kociņa un cepa uz ugunskura. Visiem sanāca gardi un kraukšķīgi kruasāni, tie kopīgi pie galda mielojās ar siltu tēju un garšīgu ievārījumu.

Nostiprinot gūto iespaidu par redzēto un dzirdēto, skolotājas sagatavoja bērniem uzdevumus. Viens no uzdevumiem bija iejusties mākslinieka lomā, uzzīmēt, kāds meža dzīvnieks vai ūdens iemītnieks visvairāk iepatikās un palika atmiņā.

Skolotāju acīs redzams prieks par bērnu veiktajiem zīmējumiem un izdevušos kopā būšanu Jaundomes muižas atmosfērā, kurā virmo dabas skaistums, miers un mīlestība.

Linda Vaišļa,
Ezernieku pamatskolas sociālais pedagogs
Autores fotoJauna aptauja

Februāris - 2024
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23
25
26 27 28 29  
pirmdiena, 05.02.2024
otrdiena, 06.02.2024
pirmdiena, 19.02.2024

Dienas foto

  • Sniega diena Dagdā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde