piektdiena, 24. maijs, 2024Vārda diena: Ilvija, Marlēna, Ziedone
crest1 crest2

Krāslavu apmeklēja ekonomikas ministrs

Pievienots: 19.03.2024

14. martā Krāslavā darba vizītē ieradās ekonomikas ministrs Viktors Valainis, kurš novada domē tikās ar Krāslavas novada pašvaldības vadību un speciālistiem, apmeklēja Krāslavas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA „Krāslavas nami” un SIA „Krāslavas slimnīca”, kā arī dažus uzņēmumus - SIA „Nemo” šūšanas rūpnīcu, alus darītavu SIA „Krāslavas avots”, Krāslavas pilsētas ražošanas zonu Indras ielā, kur apmeklēja SIA „DCC Baltic”, kas veic datoru un perifēro iekārtu remontu, un SIA „IV Plus” šūšanas cehu, kā arī uzklausīja uzņēmējus un dažu lielāko zemnieku saimniecību īpašniekus.

Krāslavas novada domē ekonomikas ministrs tikās ar novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku, priekšsēdētāja vietnieku Aivaru Trūli, izpilddirektoru Viktoru Aišpuru, izpilddirektora vietnieci finanšu jautājumos Inesi Vorslovu, Attīstības nodaļas vadītāju Ināru Dzalbi un Krāslavas rajona partnerības administratīvo vadītāju Zani Ločmeli.

Jāatzīmē, ka saruna bija plaša, bet kopsavilkumā viss koncentrējās problēmjautājumos, kas saistīti ar drošību daudz plašākā izpratnē nekā tikai robeža un armija. Tā ir saistīta arī ar novada izaugsmes iespējām un uzņēmējdarbības attīstības veicināšanu.

Pašvaldības kapitālsabiedrībās pārsvarā tika runāts par Eiropas Savienības fondu līdzekļu izmantošanu un energoapgādes jautājumiem.

Aktuālākais uzņēmējdarbības jomā - darbaspēka trūkums, grūtības tikt līdzi minimālās algas kāpumam un nesakārtotais slimības lapu jautājums. Protams, katrā apmeklētajā uzņēmumā tika aktualizētas arī citas konkrētai ražotnei aktuālas problēmas. Uzņēmēji ir atšķirīgi, vieni savu biznesu būvējuši, paļaujoties tikai uz sevi un pašu līdzekļiem, citi izmantojuši atbalsta programmas. Ministru šajā vizītē pavadīja finanšu institūcijas „Altum” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji, kas aicināja izmantot atbalsta instrumentus dažādu investīciju projektu īstenošanai.

Darba vizītes noslēgumā V. Valainis uzsvēra, ka situācija uz vietas novadā stipri atšķiras no tās, kādu to Rīgā redz un uztver, proti, viena lieta Rīgā runāt par novadu problēmjautājumiem, cita - dzirdēt cilvēkus, kuri šeit dzīvo un strādā. Pēc ministra sacītā, ir jālabo daudzas lietas: jārisina jautājums par publiskajiem iepirkumiem, pilnīgi jāmaina pieeja gan energosektorā, gan uzņēmējdarbībā, gan arī drošības jautājumos, proti, kā šī tēma tiek pasniegta sabiedrībai. Jāuzticas vietējiem līderiem, kopienām un jāsāk vairāk uzticēties cilvēkiem. Ministrs arī sacīja, ka ļoti patīk tā degsme, ko viņš šeit redzēja, cilvēku enerģija un spīts, kas viņos ir, neskatoties ne uz kādām problēmām. Daudz grūtāk, ja cilvēkos valda pesimisms, viņi nolaiž rokas un vēl sliktāk - brauc projām.

Juris Roga
Anatola Kauškaļa fotoJauna aptauja

Maijs - 2024
P O T C P S S
  01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
22
23
25 26
27 28 29 30 31  
trešdiena, 08.05.2024
otrdiena, 14.05.2024

Dienas foto

  • Muzeju nakts 2024 Krāslavas novada muzejā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde