sestdiena, 24. februāris, 2024Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
crest1 crest2

Prieks nav lietās, tas ir mūsos

Pievienots: 06.11.2023

Ir pagājis viens mācību gads, kopš brīža, kad trīs Krāslavas novada profesionālās ievirzes izglītības iestādes tika apvienotas izveidojot Krāslavas novada Mūzikas un mākslas skolu.

Joprojām mācību darbs spraigi rit Dagdā, Indrā un Krāslavā un šī gada laikā mums bieži ir izdevies piedzīvot mirkļus, kuri mums ir atnesuši patiesu prieku un gandarījumu.

Mēs priecājamies par to, ka neskatoties uz demogrāfisko krīzi valstī un it sevišķi Latgalē, mums ir izdevies saglabāt audzēkņu skaitu nemainīgu. Dagdā mūzikas izglītības programmas „Klavierspēle” un „Akordeona spēle” apgūst 30 audzēkņi, izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla” apgūst 54 audzēkņi.

Indrā izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla” apgūst 27 audzēkņi.

Krāslavā izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla” apgūst 61 audzēkņi, bet mūzikas izglītības programmas „Klavierspēle”, „Akordeona spēle”, „Vijoles spēle”, „Ģitāras spēle”, „Flautas spēle”, „Kora klase” apgūst 81 audzēknis.

Īpašs prieks ir par to, ka ir izdevies licencēt un uzsākt īstenot izglītības programmu „Kora klase”, kura piedāvā audzēkņiem apgūt vokālās dziedāšanas pamatus. Šo mācību programmu šogad uzsāka apgūt 4 audzēkņi.

Skola strādā 27 pedagogi un ir patiess prieks par to, ka kolektīvā strādā pedagogi ar lielu pieredzi, kuri daudzu gadu garumā ir kopuši un attīstījuši profesionālo mūziku un mākslu Krāslavas novadā. Priecājamies mēs arī par to, ka mūsu kolektīvā ir daudz jaunu pedagogu. 

Prieks ir par mūsu skolas audzēkņiem, kuri ir veiksmīgi apguvuši profesionālās ievirzes pamatizglītības programmas un turpina savu izglītību mākslu vidusskolās. Šogad viens mūzikas programmas audzēknis iestājās un turpina izglītību Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolā Rēzeknē un trīs mākslas programmas audzēkņi, kā nākamo savas izglītības posmu, ir izvēlējušies mācības Daugavpils Mākslas vidusskolā - Saules skolā. Dotajā brīdī izglītību mūzikas vai mākslas jomās turpina desmit audzēkņi, kuri ir absolvējusi mūsu skolu un tas vieš lielas cerības, ka nākotnē mums būs jauni pedagogi , kuri atgriezīsies savā skolā.

Cerības nav nepamatotas, jo šobrīd skolā strādā divi pedagogi, kuri paši kādreiz ir bijuši mūsu skolas audzēkņi – Dagdā akordeona spēli pasniedz Artūrs Trepše, bet Krāslavā ģitāras spēli - Vadims Grabovskis.

Apvienojot skolu, tika turpinātas uzsāktās tradīcijas un tiek veidotas jaunas.

Tika organizēta pirmā Krāslavas novada akordeona diena. Akordeona spēles pedagogi Baiba Trūle un Jurijs Piskunovs uzsāka jaunu tradīciju, popularizējot savu mūzikas instrumentu - akordeonu. Nākamajos gados ir plāni šo pasākumu attīstīt un turpināt kā tradicionālu un ikgadēju.

Aizraujoša un pārsteigumu pilna izvērtās Sniega diena Dagdā, kad mākslas programmu audzēkņi no Indras, Krāslavas un Dagdas darbojās kopā Dagdas pilsētas parkā, veidojot sniega skulptūras. Pateicoties veiksmīgai pieredzei, arī turpmāk ir liela vēlēšanās attīstīt šo pasākumu tieši Dagdā, jo Dagdā ziemā uzsnieg visvairāk sniega. Skolai ir laba sadarbība ar Dagdas Kultūras centru un šajā ziemā, sagaidot sniegu, mēs varētu svinēt Sniega dienu Dagdā kopā ar daudziem Dagdas iedzīvotajiem.

Milzīgs prieks ir par mūsu audzēkņu panākumiem dažādos konkursos un it īpaši Valsts konkursos. Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmas „Stīgu instrumentu spēle” Valsts konkursā Agnese Pauliņa (pedagogs Inga Laura) ieguva trešo vietu.

Valsts konkursā mākslā „Apģērbs ir vēstījums” programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 6. klases audzēkņi Samanta Berestņeva, Angelīna Ostrovska, Nika Nipāne, Sintija Jevdokimova, Gabriels Misjūns, Jūlija Krasnopoļska (pedagogs Darja Smoļaņinova) ar tērpu kolekciju „Pēdējais spārnu sitiens” - ieguva pirmo pakāpi.

Mēs priecājamies par panākumiem, veiksmīgiem pasākumiem un projektiem, tomēr lielākā māksla ir priecāties par parastu ikdienu, kārtējo mācību nodarbību un kārtējo apgūto prasmi. Jo no ikdienišķām lietām veidojas mūsu dzīve, ikdienišķajā mēs attīstāmies un kļūstam labāki. Svarīgi ir to apzināties, prast novērtēt un priecāties par to.

Larošfuko ir teicis: „Mums prieku dāvā nevis tas, kas mums visapkārt, bet mūsu attieksme pret apkārtējo.”

Ērika Zarovska,
Krāslavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktore
Autores foto
Fotogalerija


Jauna aptauja

Februāris - 2024
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23
25
26 27 28 29  
pirmdiena, 05.02.2024
otrdiena, 06.02.2024
pirmdiena, 19.02.2024

Dienas foto

  • Sniega diena Dagdā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde