sestdiena, 24. februāris, 2024Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
crest1 crest2

Seguma ieklāšana un rotaļu atribūtu atjaunošana PII „Saulīte” rotaļu laukumā

Pievienots: 07.11.2023

Ar Krāslavas novada pašvaldības atbalstu iedzīvotāju projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi 2023” Dagdas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” grupiņu „Taurenīšu”, „Bitīšu” un „Ežuku” audzēkņu vecāki, sadarbojoties ar iestādes administrāciju un tehnisko personālu, ir labiekārtojuši bērnu rotaļu laukuma teritoriju projekta Nr. 17 „Seguma ieklāšana un rotaļu atribūtu atjaunošana PII „Saulīte” rotaļu laukumā” ietvaros.

Projekta mērķis bija sakārtot un uzlabot „Bitīšu”, „Ežuku” un „Taurenīšu” āra laukumus: ieklāt gumijas segumus pie grupiņu nojumēm un rotaļu atribūtiem, kā arī atjaunot bērnu iemīļotos āra elementus – vilcienu un karuseli.

Projekta rezultātā āra laukumā pie rotaļu atribūtiem tikai ieklāti gumijas segumi – paklāji. Tam bija vajadzīga sagatavošana kritiskajās vietās laukumā: dažviet uzbērt zemi vai noņemt smiltis, dažviet noņemt zemes kārtu. Kopīgi vienojoties, par labu izvēlei ir nolemts iegādāties gumijas segumus ar caurumiem, jeb tā saucamos kājslauķus. Rotaļu laukumā tie ļoti labi pilda gumijas seguma funkciju. Pirmkārt, tie neļauj veidoties bedrēm, bet otrkārt seguma caurumos turpinās augt zālīte. Grupiņu vecāki sadarbībā ar dārziņa audzinātājām un tehniskajiem darbiniekiem rīkoja talkas dienu un kopīgi ievietoja zemē šos gumijas paklājus, lai tie pēc iespējas ilgāk varētu kalpot vairākus gadus. Šāda veida risinājums atrisina problēmu, ka spēlējoties laukumā pie rotaļu laukuma atribūtiem, piemēram, pie karuseļa, pie kāpšanas sistēmas, pie grupiņu nojumēm bija izveidojušās bedres, neauga zāle un kļuva dubļains un slidens pēc lietus. Tas ietekmēja gan bērna drošību, gan kvalitatīvu laika pavadīšanu ārā.

Lai atjaunotu vilcienu, bija nepieciešams kārtīgi pastrādāt pie vecās krāsas noņemšanas, kārtīgi to noslīpējot. Izvēloties krāsu, tika ņemts vērā, lai tā būtu paredzēta āra darbiem, tādējādi paildzinot kalpošanas laiku. Karuselim tika izveidots jauns grīdas segums no kvalitatīvāka saplākšņa, kā arī noslīpēta vecā krāsa no dzelzs stieņiem un pārklāta ar jaunu krāsas kārtu.

Projekta mērķis ir sasniegts pilnā apmērā un tiek plānots arī turpmāk uzturēt un turpināt iesākto sadarbībā ar PII „Saulīte” administrāciju. Tiek plānots pašu spēkiem, piesaistot citus vecākus, īstenot arī citas idejas.

Alise Pudnika,
projekta vadītāja
Autores fotoJauna aptauja

Februāris - 2024
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23
25
26 27 28 29  
pirmdiena, 05.02.2024
otrdiena, 06.02.2024
pirmdiena, 19.02.2024

Dienas foto

  • Sniega diena Dagdā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde