piektdiena, 24. maijs, 2024Vārda diena: Ilvija, Marlēna, Ziedone
crest1 crest2

Dagdas vidusskolas skolēnu dalība projektos un konkursos

Pievienots: 21.03.2024

Tā jau ir tradīcija – gads no gada piedalīties ilgstošos projektos, kas vienlīdz ir sarežģīti un atbildīgi un tai pašā laikā attīsta motivāciju, mērķtiecību, jo tas nav tā, ka izdarīji kaut ko vienreiz un gaidi rezultātu. Arī konkurss „Gribu būt mobils” ir no tādiem projektiem. No septembra līdz janvārim bija jāapgūst ceļu satiksmes noteikumu 6 tēmas un noteiktajos termiņos jāizpilda 3 lielie testi. Ir svarīgi ne tikai izpildīt pareizi, bet arī saņemties un turpināt tālāk, ja redzi, ka rezultāts nav ideāls.

Neklātienes kārtā zināšanas apguva un pārbaudījumus izpildīja 355 komandas no visas Latvijas, lai gan rudenī pieteikušos komandu skaits bija daudz lielāks.

Klātienes pusfinālam reģionos tika izvirzītas 10 labākās komandas, tai skaitā Dagdas vidusskolas komanda „Puiši”, kura ieguva atzinību. Skolēnus motivēja un palīdzēja tiem skolotāja Anna Krilova.

Mācību gada sākumā Dagdas vidusskola saņēma aicinājumu iesaistīties starptautiskā projektā, ko rīko Pāvela Tigrida Valodu skolas Eiropas sekcija sadarbībā ar Francijas vēstniecību Čehijā un Francijas institūtu Prāgā. Tika izsludināts 6. starptautiskais mākslas konkurss par godu Frankofonijas dienai un Parīzes Olimpisko spēļu 100 gadu jubilejai (1924-2024).

Esam aizsūtījuši mūsu skolēnu radošos darbus, kuri tapa vairāku mēnešu garumā, uz Čehiju. Katrs skolēns varēja izpausties, atainojot savas fantāzijas par tēmu „Mans mīļākais sporta veids vai sportists, sporta leģenda, jauni sporta veidi vasaras olimpiskajās spēlēs (skeitbords, sporta kāpšana, sērfošana un breiks), izšķirošie maču mirkļi, emocijas sportā, līdzjutēji, sporta vietas, sporta inventārs, apģērbs un krekliņi”. Paldies visiem, kuri iesaistījās, bet īpaša pateicība skolotājam Aigaram Vigulim un skolotājai Veltai Augustovai.

104. Dagdas mazpulks šogad iesaistījās projektā „Bišu draugs”. Mazpulcēniem kopā ar vadītāju Annu Krilovu bija iespēja tikties ar pieredzējušu biškopi, ļoti sirsnīgu cilvēku Skaidrīti Kupši. Telpā virmoja vaska un medus smarža, katliņā no cieta vaska gabala veidojās šķidra, zeltaina masa, kas vēlāk pārtapa brīnišķīgā svecē. Katrs no dalībniekiem aiznesa mājās gabaliņu no bišu smaržas.

Taču vērtīgākais bija sarunas – par bišu dzīvi, par bitenieka darbu, problēmām, ieguvumiem, perspektīvām. Skaidrīte ir tā, kas nebaidās atklāt sava darba, kas vienlaicīgi ir arī hobijs, sirdsdarbs, noslēpumus. Mazpulcēni sajutās kā vasarā, kad apkārt viss zied, mierīgi san bites, smaržo medus, bitītes lido, uzvilkušas krāsainas ziedputekšņu „biksītes”.

6. a klases skolēni ar sporta skolotāju Jeļenu Bahanovsku un klases audzinātāju Ilonu Antonovu piedalījās projektā „Sporto visa klase”. Kāds prieks bija, kad Latgalē finālā, kurš notika Dagdas vidusskolā, mūsu skolas skolēni izcīnīja godpilno 1. vietu.

Tikumiskās audzināšanas programma „e-TAP” piedāvāja Latvijas kontekstam pielāgotus mācību resursus skolotājiem, lai palīdzētu īstenot tikumisko audzināšanu skolās.

Īpaša vērība pievēršama tieši vērtību jautājumiem un uzvedībai digitālajā vidē, tāpēc februārī Dagdas vidusskolas 11. a klases skolēni sadarbībā ar 11. b klases skolēniem realizēja trīs nodarbību ciklu „Attīstība digitālajā pasaulē”. Nodarbībās akcents bija uz diskusijām pāros, grupās vai visā klasē. Nodarbības vadīja 11. a klases skolēni. Paldies skolotājai Ainai Slesarei par dalību programmas aprobācijā.

2023. gada nogalē Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde izsludināja konkursu reģiona 1.-12. klašu skolēniem „Drošie ziemas prieki”. Rezultātā policijā tika iesniegti 409 konkursa darbi: 389 zīmējumi un 20 videosižeti. 4. a klases skolniece Lolita Lipšāne saņēma pateicību par savu zīmējumu! Paldies skolotājai Ainai Murānei par skolnieces motivēšanu.

2024. gada 1. martā Daugavpils Vienības namā, kas pārtapa par savdabīgu mācību iestādi, pulcējās vairāk nekā 200 vidusskolēnu no Daugavpils valstspilsētas, Krāslavas, Preiļu, Līvānu, Augšdaugavas novadiem, lai piedalītos akcijas „Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti 2024” citādajās mācību stundās. Šajā akcijā veiksmīgi un ar pozitīvām emocijām piedalījās Dagdas vidusskolas 11. a un 10. a klases skolēni.

Dagdas vidusskolas administrācija
Annas Krilovas un Ainas Slesares fotoJauna aptauja

Maijs - 2024
P O T C P S S
  01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
22
23
24
25 26
27 28 29 30 31  
trešdiena, 08.05.2024
otrdiena, 14.05.2024

Dienas foto

  • Muzeju nakts 2024 Krāslavas novada muzejā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde