otrdiena, 20. aprīlis, 2021Vārda diena: Mirta, Ziedīte
crest1 crest2

Krāslavas Mūzikas skolai - 60. Kristīnes Dunaiskas atmiņas

Pievienots: 16.02.2021

Cālēna atmiņas par Krāslavas Mūzikas skolu

„Cip, cip, cālīši, māsas un brālīši...”

Jā, tieši ar šo dziesmiņu ir saistītas manas spilgtākās bērnības atmiņas par mūzikas skolu. Toreiz biju piecu gadu vecs cālēns un jau dziedāju leģendārajā mūzikas skolas vokālajā ansamblī „Krāslaviņa” skolas direktores Olgas Greckas vadībā. Dzīve bija piesātināta ar muzikāliem notikumiem - mēģinājumi, koncerti, skates, konkursi un vēl vajadzēja paspēt mācīties spēlēt klavieres pie skaistās un spilgtās skolotājas Irēnas Milašas. Man, mazam cālēnam, bija divkārša atbildības izjūta, jo biju klavierspēles skolotājas Albīnes Ragines meitiņa un akordeona skolotāja Romualda Ragina mazmeita. Atceros, mēs cītīgi mēģinājām, slīpējām savu repertuāru ar kustībām, mums uzšuva „nenormāli” skaistas dzeltenas kleitiņas ar volāniem un izdalīja tauriņveida saspraudes matiem. Es biju sajūsmā par kleitu! Es sev tik ļoti patiku! Taurentiņš matos! Esmu pateicīga vecākiem, ka viņi aizveda mani uz fotoateljē nofotografēties par piemiņu.  Vairāk par 30 gadiem šī fotogrāfija ir ielīmēta manā bērnības albumā.

Un lūk, pēc daudziem mēģinājumiem es, cālēns, braucu vilcienā. Ilgi, ilgi. Redzēju apkārt daudz dažādu tautību cilvēku, pirmo reizi ieraudzīju afroamerikāni, smaidīgu, ar baltiem zobiem, ļoti runīgu. Man palika atmiņā viņa vārds - Patris. Mēs braucām uz Maskavu uz Centrālo Televīziju, lai piedalītos populārajā TV raidījumā „Jautrās notiņas”. Liela skatuve, mikrofoni, spilgti prožektori, zem kuriem bija ļoti karsti, režisors, koncerta vadītājs, daudz kolektīvu. Tas tik bij piedzīvojums mazajam cālēnam no Krāslaviņas. Jūtos kā mazā zvaigznīte! Par mūsu uzstāšanos rakstīja avīzēs. Nodzeltējusi avīzes lapa ir saglabāta ģimenes arhīvā, par piemiņu.

Pirmos mūzikas pamatus un skatuves pieredzi cālēns ieguva Krāslavas Mūzikas skolā un turpināja mācīties mūzikas jomā. Cālēns izauga, pagāja vairāki studiju gadi, un tagad jau 15 gadus turpina savas profesionālās gaitas šeit - Krāslavas Mūzikas skolā.

Skolas 60 gadu jubilejā es novēlu katram skolotājam palikt savu audzēkņu laimīgās atmiņās, kuras ir saistītas ar spilgtiem muzikāliem notikumiem, novēlu vienmēr gūt gandarījumu par savu darbu.

Kristīne Dunaiska, direktores vietn. māc. darbā


Jauna aptauja

Aprīlis - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
pirmdiena, 19.04.2021

Dienas foto

  • Foto: Valērijs Stivriņš

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde