piektdiena, 2. jūnijs, 2023Vārda diena: Emma, Lība
crest1 crest2

Amatieru sporta veids

Pievienots: 22.02.2023

Vai ziemas cope ir sporta veids vai hobijs? Diemžēl šāda sporta veida pagaidām vēl nav. Taču tas ir aktīvās atpūtas veids, tā ir emociju vētra, tas ir azarts. Visbeidzot, tā ir brīnišķīga nodarbe, kas palīdz atpūsties, relaksēties un izbaudīt dabas krāšņumu un skaistumu, ļaujot ieelpot un sajust ziemas dienas dzestrumu un dzidrumu.

Šī atpūtas veida unikalitāte ir saistīta ar to, ka cilvēks var pavadīt dienu brīvā dabā domubiedru un draugu lokā, kopā ar ģimeni vai arī var saplūst ar dabu un klausīties, kā skan ziemas diena, meditējot pilnīgā vientulībā.

Mūsu Zilo ezeru novads ir unikāla vieta, kas piedāvā lielisku iespēju - organizēt aktivitātes zemledus makšķerēšanas entuziastiem. Šī ilggadējā tradīcija nav zaudējusi savu aktualitāti arī mūsdienās. Parasti februārī vai marta sākumā Krāslavas novada afišās parādās informācija, kas aicina dalībniekus un skatītājus interesanti un izzinoši pavadīt savu brīvo laiku uz sniegotajiem ezeriem.

Indras novada zemledus makšķerēšanas sacensībās 18. februārī startēja 25 dalībnieki. To vidū bija gan pieredzējuši makšķernieki, gan arī tie, kas tikai sāk savu ceļu šī interesantā ziemas vaļasprieka pasaulē. Šis nebija pirmais gads, kad makšķernieku sacensībās kopā ar vīriešiem piedalījās arī drosmīgas un harizmātiskas makšķernieces - Diāna un Anastasija Petrovas. Iespējams, pārliecību meitenēm deva tas, ka viņas ir daļa no lielas un saliedētas ģimenes, turklāt tie ir mūsu novadā visiem zināmie makšķernieki - Nikolajs, Sergejs un Leonīds Petrovi!

Laika apstākļi, veiksme un sacensību dalībnieku pieredze nodrošināja kopējo lomu – 16,820 kg zivju!

Pirmo vietu ar rezultātu 1,690 kg izcīnīja Jans Mančinskis. Otro vietu ar rezultātu 1,190 kg ieguva Nikolajs Golubevs. Vladislavs Lakotko ar rezultātu 1,120 kg ierindojās trešajā vietā.

Vislielāko zivi noķēra Jans Mančinskis, bet vismazāko - Sergejs Petrovs.

Šogad dalībniekus un skatītājus gaidīja garšīgs pārsteigums: tradicionālās zivju zupas vietā tika piedāvāta trekna zivju soļanka, kuru gatavoja saimnieces Oļesja Bārtule Begunova un Nataļja Afanasjeva. Palīdzību pasākuma organizēšanā sniedza Indras pagasta pārvalde, kā arī vietējo makšķernieku iedvesmotājs Gunārs Svarinskis.

Ziema vēl neatkāpjas no savām pozīcijām, un priekšā vēl daudz pasākumu, arī zemledus makšķerēšanas sacensības. Novēlam visiem labu copes laiku un stipru ledu!

Indras makšķernieki nolēma turpināt makšķerēšanas sacensību tradīciju un sapulcēties arī vasarā, lai noķertu lielāko zivi lakstīgalu daiļskanīgas pogošanas laikā!

Anžela Kuzminska, Indras Kultūras nama vadītāja
Diānas Petrovas fotoJauna aptauja

Jūnijs - 2023
P O T C P S S
 
01
03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde