trešdiena, 19. jūnijs, 2024Vārda diena: Nils, Viktors
crest1 crest2

Lieldienas Skaistā

Pievienots: 05.04.2024

31. martā Skaistā notika Lieldienu – gaišāko un pavasarīgāko svētku svinēšana. Tas ir brīdis, kad dienas gaisma palielinās, bet tumsa samazinās. Šo gaismas uzvaru pār tumsu mēs atzīmējām ar pavasara saulgriežu svinībām. Nosaukums „Lieldienas” tieši izsaka šī notikuma būtību, jo diena tiešām ir kļuvusi lielāka par nakti.

Sanākot kopā, Skaistas Tautas namā visi varēja darboties radošajā darbnīcā. Katrs varēja izdekorēt gan šķīvīti, gan paliktni Lieldienu olai ar ziediņu, lapiņu, taureņu, zaķīšu un oliņu dekoriem. Čaklākajiem izdevās izdekorēt abus. Lieldienu pasākumā olu kaujas, ripināšana un konkurss par skaistāko olu ir neatņemama svētku tradīcija, tāpēc visiem līdzi bija paņemta stiprākā, skaistākā un tālāk ripojošākā ola. Pēc olu kaujām čaklās omītes no tām uztaisīja garšīgu pildījumu groziņiem un sviestmaizēm.

Nākamā Lieldienu aktivitāte notika ārā. Zaķis garām cilpodams, bērnu laukumā pazaudēja krāsas. Minot krustvārdu mīklas, pasākuma dalībnieki uzzināja, kādas tieši krāsas pazaudētas. Izvelkot cipariņu un atminot burtu krustvārdu mīklā, katrs nopelnīja kādu saldumu. Izlozējot lapiņu ar krāsainu cipariņu, visi sadalījās komandās. Katra komanda, uzvelkot krāsainas zaķu ausis, turoties pie lentītes, draudzīgi devās uz bērnu laukumu meklēt zaķa pazaudētās krāsas. Pirmie, kas atrada attiecīgo krāsas bundžiņu, nopelnīja balvas. Uzvarētāji bija visi, jo krāsas izdevās atrast visām sešām komandām.

Ticējumi vēsta, ka Lieldienās jāšūpojas, lai vasarā nekostu odi un citi kukaiņi. Olas ir jāēd ar sāli, lai nemelotu. Kam sitoties stiprāka ola, tas dzīvo garāku mūžu. Kas pirmais Lieldienu rītā iziet no mājas, to visu gadu pavada laime. Ieklausoties šajos un citos Lieldienu ticējumos gribas novēlēt visiem, lai veselība, miers, mīlestība un ģimenes siltums mājo ikkatrā no mums. Jautri un priecīgi Lieldienas sagaidītas un pavadītas. Prieks par skaistiešu un ciemiņu aktīvu dalību svētkos.

Ej ar Dievu, liela diena,
Mēs tevi skaisti vadīsim
Nāc atkal citu gadu
Mēs tevi skaisti saņemsim.

Gunta Ļaksa-Timinska, Skaistas TN kultūras pasākumu organizatore
Gunitas Purviņas-Bebrišas fotoJauna aptauja

Jūnijs - 2024
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde